تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / آخرین نظرسنجی صداوسیما/ زنان بیشتر طرفدار تلویزیون و مردان شنونده رادیو- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

آخرین نظرسنجی صداوسیما/ زنان بیشتر طرفدار تلویزیون و مردان شنونده رادیو- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، براساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی درخصوص برنامه‌های رادیو و تلویزیون در فروردین ۹۸ مشخص شد: ۸۱ درصد از مردم بیننده برنامه‌های سیما، ۷۶٫۴ درصد هم بیننده اخبار سیما بوده‌اند و ۳۰٫۵ درصد برنامه‌های رادیو و ۲۳٫۲ درصد هم اخبار صدا را گوش کرده‌اند .براساس این نظرسنجی مردم استان‌های لرستان، قزوین و کردستان رکوردار دیدن برنامه‌های سیما هستند و در شنیدن برنامه‌های رادیو نیز مخاطبان کردستانی، اصفهانی و یزدی گوی سبقت را از دیگر استان‌های کشور ربوده‌اند .

مرکز تحقیقات رسانه ملی همچنین براساس این نظرسنجی اعلام کرد که زنان با ۸۱٫۸ درصد بیش از مردان با ۸۰٫۲ درصد برنامه‌های تلویزیون را دیده‌اند و در مقابل مردان با ۳۵٫۵ درصد درمقابل زنان با ۲۵٫۷ درصد برنامه‌های رادیو را گوش داده‌اند و این یعنی اینکه زنان بیشتر تلویزیون می‌بینند و مردان بیشتر رادیو گوش می‌دهند.

در فروردین ۹۸ که اوج حادثه سیل در چندین استان کشور بوده است مردم ۷۶٫۴ درصد بیننده اخبار سیما بوده‌اند که در این میان مخاطبان لرستانی، همدانی و زنجانی بیش از مخاطبان سایر استان‌ها پای خبر تلویزیون نشسته‌اند .

بر این اساس ۲۳٫۲ درصد مردم هم اخبار خود را با شنیدن خبرهای رادیو بدست آورده‌اند که در میان استان‌های کشور کردستان، چهارمحال و بختیاری و فارس بیش از بقیه اخبار رادیو را شنیده‌اند .

در فروردین ۹۸، ۶۴٫۳ درصد از مردم اخبار سیل را از صدا وسیما پیگیری کرده‌اند و بعد از رسانه ملی شبکه‌های اجتماعی با ۱۸٫۴ درصد و پایگاه‌های اینترنتی با ۵٫۴ درصد جز منابع خبری بعدی مردم برای کسب اخبار درباره سیل اخیر بوده‌اند.

نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی نشان می‌دهد که از نظرمردم، سازمان صدا وسیما در زمینه اطلاع‌رسانی دقیق و لحظه به لحظه اخبار مربوط به وقوع سیل اخیر موفق‌تر از سایرجنبه‌ها عمل کرده است .

آگاه سازی افکارعمومی نسبت به خطروقوع سیل در شهرها، پیشگیری از شایعات و اخبار نادرست و مطالبه‌گری از مسئولان و دستگاه‌های ناظر به ترتیب دیگر جنبه‌هایی بوده است که از نظر مردم رسانه ملی توانست در آنها رضایت مخاطبان را کسب کند.

براساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی همچنین در فروردین ۹۸، ۵۹٫۹ درصد از مردم بیننده برنامه‌های شبکه‌های استانی و ۲۱٫۸ درصد هم شنونده برنامه‌های شبکه‌های استانی صدا بوده‌اند .

شبکه‌های تلویزیونی استان‌های لرستان، کردستان و اردبیل بیشترین بیننده را داشته‌اند  و درشبکه‌های استانی صدا هم شبکه‌های رادیویی استانهای کردستان، یزد و خراسان شمالی گوی سبقت را از دیگر شبکه‌های رادیویی استانی ربوده‌اند.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *