تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / اجباری شدن کارت سوخت خودرو از ۲۰ مرداد در چهار کلانشهر کشور

اجباری شدن کارت سوخت خودرو از ۲۰ مرداد در چهار کلانشهر کشور

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از اجباری شدن استفاده از کارت سوخت خودرو تنها در چهار کلانشهر از ۲۰ مرداد ماه خبر داد.

برنامه‌ی لزوم استفاده از کارت سوخت شخصی خودرو در تاریخ ۲۰ مرداد ماه فقط در کلانشهرهای تهران، کرج، تبریز و اصفهان اجرا می‌شود؛ در حالی‌ که مصوبه‌ی قبلی شرکت‌ ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از اجرای سراسری این برنامه در تاریخ ۲۰ مرداد ماه حکایت داشت.

پیش از این شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در خرداد ماه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود:

عرضه‌ی بنزین در جایگاه‌های سوخت سراسر کشور از تاریخ بیستم مرداد ماه سال جاری صرفاً با ارائه‌ی کارت هوشمند سوخت خودرو، امکان‌پذیر خواهد بود.

کارت سوخت بنزین

بنابراین اجباری شدن کارت سوخت در این تاریخ فقط در چهار شهر بزرگ کشور انجام می‌شود و سایر شهرها و روستاهای کشور طی روزهای بعد از آن یک به یک مشمول برنامه خواهند شد. امیر وکیل‌زاده، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به اینکه اجرای برنامه‌ی لزوم استفاده از کارت سوخت شخصی با اولویت در کلانشهرهای تهران، کرج، تبریز و اصفهان اجرا می‌شود، افزود:

این طرح در مدت زمان کوتاه در دیگر کلانشهرها و کل کشور نیز اجرا خواهد شد.

پیگیری‌ها از سامانه‌ی ۰۹۶۲۷ شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران نیز این مسئله را تأیید می‌کند که در تاریخ ۲۰ مرداد ماه، اجرای مصوبه‌ای که قرار بود در این تاریخ سراسری باشد، فقط در چهار کلانشهر مذکور انجام می‌شود و در روزها و شاهد هفته‌های بعد از آن، باید منتظر اجرای مصوبه‌ی مورد بحث در سایر نقاط کشور باشیم. همچنین هموطنانی که رمز کارت سوخت خودرو را فعال نکرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به جایگاه عرضه‌ی بنزین در سراسر کشور و واردن کردن چهار رقم سمت راست کد ملی، آن را فعال کنند تا در زمان اجرایی شدن طرح با مشکلی مواجه نشوند.

کسانی که کارت سوخت خود را گم کرده‌اند نیز نگرانی از بابت اجرای طرح نداشته باشند؛ کارت سوخت المثنی برای این افراد صادر خواهد شد. همچنین افرادی که تاکنون کارت سوخت خود را دریافت نکرده‌اند، باید با مراجعه به پست از روند تحویل آن مطلع شوند.


منبع این مطلب

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *