تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / اخبار قرآنی از همه شبکه‌های سیما پخش شود- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

اخبار قرآنی از همه شبکه‌های سیما پخش شود- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، برنامه افطارگاهی “ماه بهشت” محصول شبکه قرآن و معارف سیما است که از ابتدای ماه مبارک رمضان روی آنتن رفت. سید وحید مرتضوی مجری تهیه‌کنندگی و اجرای این برنامه را بر عهده دارد. مجری ویژه‌برنامه ماه بهشت هر شب با یک یا دو میهمان گفت‌وگو می‌کند.

مهدی قصری زاده، گوینده خبر قرآنی سیما میهمان دیشب این برنامه بود. قصری‌زاده در ابتدای این گفت‌وگو، به شرح کوتاهی از ورود خود به فعالیت‌های قرآنی‌اش پرداخت و گفت: به یاد ندارم از چه زمانی با قرآن آشنا شدم چرا که از کودکی و از زمانی که چشم باز کردم، تلاوت قرآن و نوای قرآن شنیدم، انس من با قرآن اینگونه شروع شد. این علاقه ادامه پیدا کرد و به جلسات قرآن و مسابقات و محافل کشیده شد.

وی همچنین در مورد ورود خود به عرصه خبر چنین گفت: من پیش از اینکه گوینده شوم، معلم قرآن بودم، روز ۲۸ آذر سال ۸۰ به من زنگ زدند و گفتند برای تست گویندگی خبر قرآنی به صدا و سیما بروم. آن زمان مرحوم  فرهودی مدیر کل خبر سیما بود. بعد از گذشتن از مراحل تست و غیره؛ روز اول بهمن‌ همان سال اولین بخش خبری قرآنی پخش شد. این بخش از همان روز تا به حال ادامه داشته است.

قصری‌زاده در بخش دیگری از صحبت‌های خود به بیان جزئیاتی در مورد مراحل مختلف انتخاب و گزینش اخبار قرآنی برای پخش پرداخت و پس از آن در مورد مهجوریت خبر قرآنی در بین بخش‌های خبری، گفت: شاید ما نیز در این موضوع سهیم باشیم. جا دارد شاهد بخش‌های دیگر خبر قرآنی باشیم. در حال حاضر شبکه ورزش یک شبکه تخصصی است به جای اینکه اخبار ورزشی از این شبکه پخش شود از دیگر شبکه‌ها نیز پخش می‌شود، خبر قرآنی نیز می‌تواند چنین شرایطی داشته باشد.

در ادامه این گفت‌وگو پیشنهاد راه‌اندازی بخش خبری جدیدی با عنوان خبر شبانگاهی قرآنی ارائه  شد که مورد توجه مهمان برنامه نیز قرار گرفت.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *