تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / استقبال از «انسان ۲۵۰ ساله»/ حلقه سوم نیامده تمام شد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

استقبال از «انسان ۲۵۰ ساله»/ حلقه سوم نیامده تمام شد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، نشر صهبا امسال برای اولین‌بار حلقه سوم «انسان ۲۵۰ ساله» را برای علاقه‌مندان به مطالعه در زمینه سیر مبارزات سیاسی ائمه اطهار(ع) عرضه کرد که در مدت ۱۰ روز با استقبال مخاطبان به چاپ دوم رسید.

حلقۀ دوم «انسان ۲۵۰ ساله»، کتابی آشنا برای علاقه مندان به آشنایی با سیرۀ ائمه علیهم السلام است. انتشارات صهـبا، برای بهرۀ بیشتر مخاطبان خود، از میان قریب ۷۰۰ سخنرانیِ حضرت آیت الله خامنه ای دربارۀ سیرۀ ائمه علیهم السلام، سه کتاب، برای سه دسته مخاطب، آماده و مجموعۀ این سه کتاب را «حلقات انسان ۲۵۰ ساله» نام‌گذاری کرده است. حلقه‌هایی که حول محور سیرۀ مبارزاتی و سیاسی ائمه برای تشکیل حکومت اسلامی، همدیگر را تکمیل می‌کنند.

کتاب حلقۀ دوم همان کتاب شناخته شده است که بیش از ۸۰ چاپ از آن انجام شده است؛ کتابی مناسب برای عموم مردم، به خصوص جوانان. این کتاب مروری کلی دارد بر وقایع مهم دوران امامت هر امام و تبیین استراتژی هر امام در جریانِ مبارزۀ سیاسی ائمه علیهم السلام. و اما کتاب حلقۀ سوم «انسان۲۵۰ ساله»، کتابی است برای محققان و کسانی که علاقه‌مند آشنایی بیشتر و دقیق تر با زندگی ائمه(ع) هستند. در این کتاب مباحثی که در حلقۀ دوم به اختصار و به طور گذرا به آنها اشاره شده است، مفصلاً شرح داده شده است. در تنظیم این کتاب از حدود ۲۶۰ سخنرانیِ حضرت آیت الله خامنه‌ای در سال‌های مختلف، به خصوص سخنرانی های ایشان در دهۀ ۵۰ شمسی استفاده شده است. در این کتاب استراتژی «انسان۲۵۰ساله» در قالب چهار دوران جریان امامت، مورد بررسی قرار گرفته است. لذا کتاب دارای چهار فصل اصلی، و یک فصلِ مباحث مقدماتی است. انتهای کتاب سه ضمیمه دارد، پی نوشت‌ها، نمودار وقایع چهار دورۀ امامت و نقشه‌ها.

 

در ابتدای این اثر نیز با زبانی داستانی و شیرین، چگونگی انتخاب عنوان کتاب که برگرفته از بیانات رهبر معظم انقلاب است، نیز آورده شده که بر جذابیت کتاب افزوده است.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *