تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / افزایش نرخ ارز بودجه را یک سوم کرد/ تقویت آموزش مجازی رویکرد تازه بنیاد سعدی- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

افزایش نرخ ارز بودجه را یک سوم کرد/ تقویت آموزش مجازی رویکرد تازه بنیاد سعدی- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

فرهاد پالیزدار معاون امور بین‌الملل بنیاد سعدی با اشاره به برنامه‌های این بنیاد در سال جاری گفت: در خارج از کشور ما برنامه‌های سابق را ادامه می‌دهیم،‌ البته آموزش از راه دور و فضای مجازی را به صورت جدی دنبال کرده و قصد تقویت این حوزه را داریم چرا که با تقویت آموزش مجازی هزینه‌های کمتری برای آموزش پرداخت خواهد شد.

وی با بیان این مطلب که بدنبال جلب مشارکت ایرانی‌های خارج از کشور برای کمک به گسترش زبان فارسی در جهان هستیم،‌ گفت: با توجه به اینکه هزینه‌های بنیاد سعدی در خارج از کشور با ارز تامین می‌شود و قیمت ارز در سال‌های اخیر افزایش قابل توجهی پیدا کرده است‌، باید بگویم علی‌رغم افزایش ۱۰ درصدی بودجه بنیاد در مجلس‌، بودجه ما یک سوم گذشته شده است،‌ در این راستا نمایندگی‌های بنیاد سعدی قرار شده است،‌ بخشی از بودجه خود را از طریق فروش کتاب و دریافت شهریه ثبت نام کلاس‌ها تامین کنند.

پالیزدار افزود: مذاکراتی با برخی نهادها و بانک‌ها برای حمایت از گسترش زبان فارسی در جهان داشته‌ایم که برخی از آن‌ها اعلام امادگی کرده‌اند.

وی هم‌چنین در پاسخ به اینکه کرسی‌های زبان فارسی افزایش یافته‌اند‌، یا خیر گفت: ما تعطیلی کرسی نداشته‌ایم،‌ به دلیل عدم تامین بودجه‌، وزارت علوم بیشتر اساتید فارسی را به کشور برگردانده است، ولی اساتید بومی و محلی به تدریس مشغول هستند.

پالیزدار با اشاره به توسعه مدارس زبان فارسی گفت: ما در سال جدید توسعه نداده‌ایم بلکه تلاش کردیم وضع موجود را حفظ کنیم. در ارمنستان با هنکاری رایزنی فرهنگی چند مدرسه جدید به آموزش فارسی پرداخته اند و در برخی از آن‌ها نیز آموزش فارسی اجباری شده است.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *