تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / الزام به استفاده از کارت سوخت، نیازمند تقویت زیرساخت‌ها است

الزام به استفاده از کارت سوخت، نیازمند تقویت زیرساخت‌ها است

حسین امیری‌ خامکانی، نایب رئیس اول کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به زمان اجرایی شدن استفاده از کارت سوخت در جایگاه‌ها و بیان اینکه مجلس و بخصوصا کمیسیون انرژی، پیگیری‌های لازم برای استفاده از کارت سوخت را داشته است؛ به خبرنگاران گفت:

نماینده زرند و کوهبنان در مجلس با تأکید بر اینکه کارت‌سوخت‌هایی که در حال حاضر وجود دارد، برای زمان سهمیه‌بندی‌ها طراحی شده‌اند، تصریح کرد:

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از الزام استفاده از کارت سوخت شخصی از تاریخ ۲۰ مردادماه خبر داد و با تأکید بر اینکه باید فرهنگ استفاده از کارت سوخت شخصی در جامعه نهادینه شود؛ به خبرنگاران گفت:

«این طرح را با هدف جلوگیری از سوءاستفاده و مقابله با قاچاق سوخت اجرایی خواهیم کرد. بخشی از قاچاق سوخت به‌دلیل سوءاستفاده از کارت‌های شخصی دیگران است. کارت سوخت هر فردی باید توسط همان فرد و در همان شهری که زندگی می‌کند، مورد استفاده قرار گیرد؛ در غیر این صورت سوءاستفاده‌هایی را شاهد خواهیم بود و این یک منطق است که گفته می‌شود هر کسی از کار سوخت خودش استفاده کند، به رونق و اقتصاد کشور کمک کرده است.

این وظیفه‌ی همه افراد است تا این کار را انجام دهند چراکه این مسئله کمک شایانی به اقتصاد می‌کند و از اینکه یارانه‌ای که مال مردم و کشور است از مسیر درست خارج شود، جلوگیری می‌کند. بنابراین توصیه می‌کنم که همه از کارت سوخت شخصی خود استفاده کنند و اصرار ما نیز تنها جلوگیری از سوءاستفاده است.

در همین راستا از مردم درخواست کردیم از ۲۰ مردادماه در جایگاه‌ها از کارت سوخت شخصی خودشان استفاده کنند و امیدواریم که با این کار بتوانیم در این حوزه ساماندهی بیش‌تری انجام دهیم.»

 افرادی که کارت سوخت خود را گم کردند، چه کنند؟

طبق آخرین اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، آن دسته از صاحبان خودروها که کارت هوشمند سوخت خود را گم کرده‌اند و براساس فراخوان قبلی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، نسبت به درج اطلاعات خود در سامانه دولت همراه اقدام و با طی کردن فرایند لازم، شماره حساب کارت اعتباری خود را ثبت کرده‌اند، نیازی به ثبت‌نام مجدد ندارند و کارت هوشمند سوخت آن‌ها براساس ثبت‌نام انجام‌شده قبلی، صادر می‌شود و توسط شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به آن‌ها تحویل داده خواهد شد.

کارت سوخت بنزین

این هموطنان، هزینه صدور کارت سوخت المثنی را برابر تعرفه مصوب، هنگام دریافت کارت به مأموران شرکت پست جمهوری اسلامی ایران پرداخت خواهند کرد. همچنین اگر عده‌ای از شهروندان که کارت هوشمند سوخت خود را گم کرده‌اند، در فراخوان قبلی نسبت به ثبت‌نام ازطریق سامانه دولت همراه نیز اقدام نکرده‌ باشند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ یا سامانه دولت همراه (به ترتیبی که متعاقباً اعلام می‌شود) برای صدور کارت هوشمند سوخت المثنی اقدام کنند.


منبع این مطلب

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *