تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / بازدید معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی از ماکسیم

بازدید معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی از ماکسیم

به‌گفته‌ی سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور، استفاده‌ی صحیح از سرمایه‌گذاری خارجی ویژگی مثبت و مهم ماکسیم محسوب می‌شود؛ چراکه علاوه‌بر ارزآوری، موجبات اشتغال بیشتر در کشور را فراهم می‌کند.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور و دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در بازدید از ماکسیم با تأکید بر اهمیت حفظ داده‌های کاربران، از جذب سرمایه‌ی خارجی در شرایط فعلی کشور حمایت کرد و گفت:

استفاده‌ی صحیح از سرمایه‌گذاری خارجی ویژگی مثبت و مهم ماکسیم محسوب می‌شود؛ چراکه علاوه‌بر ارزآوری، موجبات اشتغال بیشتر در کشور را فراهم می‌کند.

به‌گزارش روابط‌عمومی ماکسیم، جواد جاویدنیا، سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور، با اشاره بر تدوین ضوابط مشخص به‌منظور حفظ امنیت داده‌های کاربران در آینده نزدیک خاطرنشان کرد:

اولویت تاکسی‌های آنلاین باید حفظ محرمانگی‌ داده‌ها و امنیت کاربران باشد. سامانه‌های درخواست خودرو باید شرایطی فراهم کنند که جز در موارد مصرح قانونی و با دستور مراجع قضایی، امکان دسترسی به اطلاعات شهروندان برای هیچ‌ شخصی ممکن نباشد.

وی درباره‌ی اشتغال‌زایی کسب‌و‌کارهای نوین همچون ماکسیم گفت:

استفاده‌ی صحیح از سرمایه‌گذاری خارجی ویژگی مثبت و مهم ماکسیم محسوب می‌شود؛ چراکه علاوه‌بر ارزآوری، موجبات اشتغال بیشتر در کشور را فراهم می‌کند. در شرایط فعلی کشور، جذب سرمایه خارجی مزیت بسیار مهمی است. درصورت وجود استقلال مدیریتی و حفظ امنیت ملی در این نوع استارتاپ‌ها، حمایت همه‌جانبه‌ای از این کسب‌وکارها خواهیم کرد.

جاویدنیا درباره‌ی پلمپ غیرقانونی برخی دفاتر ماکسیم افزود:

با‌توجه‌به نوپابودن کسب‌وکارهایی مانند ماکسیم، برخی تلاش می‌کنند دربرابر قانون نافرمانی کنند که ان‌شاءالله این مشکلات به‌زودی رفع خواهند شد. ما روی تک‌تک این مسائل کار می‌کنیم؛ چون قانون این اجازه را به ما داده است. شما هم باید دربرابر این کارشکنی‌ها استقامت کنید؛ چراکه درنهایت، پیروزی با استقامت و پایداری به‌دست می‌آید.

ماکسیم

ماکسیم؛ گسترده‌ترین سامانه‌ی درخواست خودرو هوشمند در ایران

حمید بذرگر در معرفی سامانه‌ی هوشمند ماکسیم گفت:

سامانه‌ی ماکسیم از سال ۱۳۹۶ پا به عرصه‌ی بازار حمل‌ونقل گذاشته و تمام نیروهای خود را از بین جوانان متخصص انتخاب کرده است.

وی با تأکید بر اهمیت امنیت کاربران در این سامانه افزود:

امنیت کاربران از اولویت‌های اصلی ماکسیم است. ماکسیم خود را به رعایت همه‌ی ضوابط و قوانین امنیتی کشور ملزم می‌داند و به‌منظور برقراری امنیت کاربران خود امکانات ویژه‌ای فراهم کرده که ازجمله‌ی آن‌ها می‌توان به ماشین‌های برندشده‌ی ماکسیم با هدف حفظ امنیت مسافر (به‌دلیل ویژگی متمایزساختن خودروهای ماکسیم از سایر وسایل نقلیه) و گزینه‌ی اعلام خطر رانندگان اشاره کرد. همچنین، سامانه‌ی تلفنی ۱۶۱۱ به‌صورت ۲۴ ساعته به‌منظور ارتقای کیفیت خدمت‌رسانی به کاربران راه‌اندازی شده که علاوه‌بر ثبت سفارش‌ها، وظیفه‌ی پشتیبانی سفرها و رسیدگی به مسائل و مشکلات مسافران را نیز برعهده دارد. این سامانه‌ی تلفنی برقرارکننده‌ی بخش مهمی از امنیت مسافران است.

بذرگر درادامه گفت:

ماکسیم تنها یک‌ونیم سال است که پا به بازار حمل‌و‌نقل ایران گذاشته است؛ اما در همین مدت کوتاه، توانسته مرزهای فعالیت خود را به ۱۲۴ شهر ایران توسعه دهد و به‌عنوان گسترده‌ترین سامانه‌ی هوشمند درخواست خودرو ازلحاظ تعداد شهرهای فعال شناخته شود. ماکسیم تجربه‌ی درخواست هوشمند خودرو را برای اولین‌بار به بسیاری از شهرهای ایران عرضه کرده است. این سامانه بستر گسترده‌ای برای کارآفرینی شهروندان بومی هر استان فراهم کرده و تاکنون توانسته برای بیش از ۳۰۰ هزار نفر اشتغال‌زایی کند.

وی با تشکر از دادستان کل کشور و معاونان آن‌ها اعلام کرد:

تاکسی‌های آنلاین در ابتدای شروع فعالیت‌های خود با برخی بی‌مهری‌ها از سمت بخش سنّتی مواجه شدند؛ اما دادستانی محترم کل کشور با حمایت‌های خود مسیر فعالیت این کسب‌وکارها را هموار کرد. بدون شک گسترش هیچ‌یک از کسب‌وکارهای نو بدون مساعدت و یاری ایشان مقدور و میسر نبود.

درادامه، دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه به‌همراه تیم خود از مرکز تماس ماکسیم بازدید کرد. مدیرعامل ماکسیم در توضیح وظایف مرکز تماس ماکسیم خاطرنشان کرد:

مرکز تماس با بیش از ۳۰۰ اپراتور، وظایف چندمنظوره‌ای دارد. کاربرانی که به‌دلایل مختلف ازجمله کهولت سن یا معلولیت‌هایی همچون نابینایی و به‌طورکلی، افرادی که به هر دلیل امکان دسترسی پیوسته به اینترنت باکیفیت یا گوشی هوشمند را ندارند، می‌توانند ازطریق تماس با سامانه‌ی ۱۶۱۱ ضمن ایجاد حساب‌ کاربری، سفارش خود را در سامانه‌ی ماکسیم ثبت کنند. مسافران نیز در حین سفر به‌محض مواجهه با هرگونه مشکلی، می‌توانند با این شماره‌ی چهاررقمی تماس بگیرند و از خدمات پشتیبانی ماکسیم استفاده کنند. افرادی نیز که تمایل دارند به‌عنوان راننده در ماکسیم درآمدزایی کنند، می‌توانند ضمن برقراری تماس با مرکز تماس ماکسیم، مراحل اولیه‌ی ثبت‌نام خود را انجام دهند.

ماکسیم

درادامه آرمین کریمی، مدیر توسعه و عملیات ماکسیم، به امکانات منحصربه‌فرد اپلیکیشن ماکسیم و خدماتی که نخستین‌بار در ایران عرضه کرده، اشاره کرد و گفت:

هنگامی‌که ماکسیم فعالیت خود را آغاز کرد، تنها در ۳۰ شهر کشور تجربه‌ی تاکسی اینترنتی وجود داشت. ماکسیم اولین‌بار تجربه‌ی استفاده از حمل‌و‌نقل آنلاین را برای بسیاری از شهرهای نسبتا کم‌جمعیت و کم‌برخوردار فراهم کرد. اگرچه این اولین‌بودن در بسیاری از شهرهای بزرگ‌و‌کوچک کشور، مشکلات بسیاریبرای ماکسیم به‌دنبال داشت، اکنون مفتخریم که سامانه‌ی ماکسیم از آذربایجان‌غربی تا زاهدان و از بجنورد تا اهواز را زیرپوشش خدمات متنوع خود دارد.

درپایان، سروش فلاحتی، مدیر حقوقی ماکسیم، ضمن تشکر از جاویدنیا به‌خاطر بازدید از این مجموعه گفت:

براساس قوانین جاری کشور هر نوع سوءاستفاده از وضعیت اقتصادی مسلط خلاف قوانین و درنهایت موجب نقض اصل بیست‌وهشتم قانون اساسی درزمینه‌ی حق برابر اشتغال است. بر‌این‌اساس، ماکسیم نیز از ابتدای فعالیت خود نه‌تنها درمقابل انحصارطلبی برخی از ارائه‌کنندگان خدمات مقاومت کرده؛ بلکه با ایجاد هرگونه محدودیت در حق انتخاب راننده یا مسافر نیز مخالف است. خوشبختانه تاکنون نیز دراین‌زمینه موفق بوده است؛ اما بی‌شک رفع مشکلات اجرایی این امر در سراسر کشور بدون مساعدت‌های معاونت محترم دادستانی کل کشور و نظارت مستمر و یکسان ایشان بر عملکرد مسئولان، امری محال و ناممکن خواهد بود.


منبع این مطلب

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *