تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / بخش آوایی جشنواره دانش آموزی برگزار شد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

بخش آوایی جشنواره دانش آموزی برگزار شد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سی و هفتمین دوره جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزان برگزیده سراسر کشور برگزار شد.

سعید مجیدی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم درباره این جشنواره گفت: با توجه به اینکه سی و هفتمین دوره این جشنواره برگزار شد، عدد ۳۷ نشانه دیرپا بودن و خواست ذاتی جشنواره دانش آموزی است. این جشنواره با توجه به گستردگی آن از لحاظ کیفی سطح بالایی دارد.

او درباره همکاری آموزش و پرورش با نهادهای دیگر در برگزاری جشنواره گفت: در بخش موسیقی تیم داوری با دانشگاه تهران و دانشگاه هنر تعامل خوبی دارد و رئیس دانشگاه موسیقی دانشگاه هنر نیز یکی از داوران ما بود.

دبیر بخش آوایی در پاسخ به اینکه این جشنواره چقدر به تحقق ساحت های تربیت کمک می کند، گفت: یکی از رکن های مهم پیشرفت دانش‌آموزان عرصه رقابت است که یکی از سازنده ترین بخش های هوش است که آنان را بارور می کند. آنان نیز باید بپذیرند که شکست و پیروزی در کنار هم هستند. زیرا این موضوع در عرصه تربیت و زیبایی شناختی بسیار مهم است.

مجیدی در پاسخ به این سوال که ادامه جشنواره فرهنگی هنری در آینده از نظر کیفی و کمی چطور باید باشد، گفت: تناسب جمعیت دانش آموزی برگزیده نسبت به جامعه دانش آموزی کشور کم است و تعداد جمعیت بیشتری باید جذب این جشنواره شوند. این جشنواره به مقاطع پایین تر هم تسری پیدا کند.

او در پاسخ به این سوال که بخش هنرهای آوایی چقدر به حفظ موسیقی های محلی کمک می کند، گفت: حفظ برخی موسیقی های قومی و محلی یکی از کارکرهای موسیقی است. در کنارهم سرودن هم روحیه اجتماعی دانش اموزان را تقویت می کند‌.

او درباره اینکه تقاضا برای موسیقی و هنرهای آوایی زیاد است اظهار کرد: باید در این زمینه فعالیت های خود را درباره موسیقی هایی که متناسب با سن بچه هاست داشته باشیم.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *