تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / برای پاریس با عشق+تصویر- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

برای پاریس با عشق+تصویر- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مادلین گیرلینگ فیلم محبوب «امیلی پولن» را به یک موزیکال تبدیل کرده است. روزنامه گاردین در چند قاب عکس این اقتباس تئاتری را مرور کرده است.

 

آدری توتو در فیلم امیلی. مادلین گیرلینگ می‌گوید «عادت داشتم پروژه رو با یه متن، یه کتاب، یه قطعه موسیقی یا چیزی تاریخی شروع کنم. با امیلی، ماده اصلی یک فیلم کالت با تمایز بسیار بصری است – کسی که احساس می‌کند هویت اثر کامل است.»

ماکت دکور امیلی در تئاتر واترمیل. «در زمان کار روی یک نمایش درباره رابطه انسانی یا سختی یافتن آن در جهان مدرن، اندیشه‌ةای درونی من درباره مردم، نزدیکی و فضاهای عمومی بود. طراحی نیاز داشت به امیلی اجازه دهد دوری و ایزوله شدن را بارها احساس کد و در زمان‌های دیگر با زندگی و انسانیت محاصره شود. محیط مورد ارزیابی ایستگاه مترو پاریس است. یک فضا با پوشش خوب، شلوغ و گذرا که در آن وجود بشری به طور ثابت مسیر تقاطع مسیرهاست؛ اما هیچ‌گاه کاملاً در ارتباط نیستند.

آدری بریسون در نقش امیلی با کریس جارد در نقش نینو. «یک‌بار ایستگاه شروه به شکل گرفتن کرد همچون یک مکان بنیادی صلب در ذهن من، عجیب و غریب و سادگی همچون داستان پریان دکور خانه امیلی درون یک ساعت ساخته شده از صحنه‌ای کامل.

«چالش‌های دکور بزرگ فضای فیزیکی تنگی در واترمیل داشته است و روش‌هایی برای نقل داستان به وضوح ممکن بدون زیاده‌گویی یا درهم‌وبرهم‌گویی می‌یابد. با گروه دوازده نفری بازیگران (و افراد رزرو که در تور نمایش اضافه می‌شوند) با ابزار متنوعی آهنگ می‌نوازند – پیانوها، دو باس، چلوها، ویلون‌ها و یک آکاردئون – فضای محدود است و تطبیق‌پذیری اشیا حیاتی است. حتی چهارپایه پیانو و میزهای کافه از کاخن ساخته شده‌اند.»

«به عنوان یک طراح، شغل من تلاش کردن و گفتگو کردن با مخاطب از طریق مجموعه‌ای از تصاویر است. هر تصویر در ادامه تلاش می‌کند مقصودی شاعرانه و عملی ویژه‌ای داشته باشد در حالی که کنار هم قرار می‌گیرند تا ریتم قانع‌کننده‌ و زبان بصری برای تمامی قطعات بیافریند.

«روی موادی کار می‌کردیم که خیلی سریع حرکت می‌کردند. بسیاری از تصاویر و مکان‌هایی درون فیلم با فناوری دیجیتال حمایت می‌شد و از جلوه‌های ویژه بصری بهره می‌برد. اثر ما قرار نبود بودجه زیادی داشته باشد تا امیلی را درون یک گودال آب مخفی کند یا شکوه کلیسای جامع نورتدام را بازآفرینی کند. این اثر ما را در چالش بزرگی قرار داد؛ اما به شکل وسیعی به طور خلاقانه اجرا شد.

امیلی در تئاتر واترمیل اجرا شده است و قرار است تور آن تا ۱۹ اکتبر ادامه یابد.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *