تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / برنامه‌های رادیویی سی‌امین سالگرد امام(ره) اعلام شد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

برنامه‌های رادیویی سی‌امین سالگرد امام(ره) اعلام شد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، معاون صدای رسانه ملی  در آستانه سی‌امین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) محور موضوعات پیش‌بینی  شده در این خصوص را اینگونه بیان کرد:

زندگانی و افکار سیاسی امام(ره) و رهبری مردم؛

رادیو گفتگو (ویژه برنامه ‌های «صبح صادق» و «منشور»)

رادیو جوان (برنامه “خط آزاد”)

رادیو ایران (ویژه برنامه “مسطور”)

رادیو گفتگو (ویژه برنامه “حدیث نور”)

رادیو گفتگو (برنامه‌های “رهنما” و “گفتگوی روز”)

رادیو قرآن (برنامه “از ملک خمین تا ملکوت اعلی”)

رادیو ایران (برنامه “میزبان”)

رادیو گفتگو (برنامه “عصر خمینی”)

رادیو گفتگو (برنامه “گفتگوی سیاسی”)

رادیو ورزش (برنامه “پیام ماندگار”)

رادیو اقتصاد (برنامه “راه امام، پیام امام”)

زندگی شخصی و عرفانی امام خمینی(ره)

رادیو تهران  (مستند “روح‌الله”)

رادیو جوان (مستند “شب‌های روشن”)

رادیو ایران (مستندهای “خاطرات ماندگار” و “ساده مثل صبح”)

رادیو فرهنگ (برنامه “مهر خرداد”)

رادیو جوان (برنامه “گردونه”)

رادیو سلامت (برنامه “کافه سلامت”)

رادیو سلامت (برنامه “خونه زندگی”)

رادیو قرآن (برنامه “قصه آسمانی”)

رادیو صبا (برنامه “قند پارسی”)

رادیو صبا (برنامه “ساده مثل صمیمی”)

رادیو معارف (برنامه “آرام جان”)

رادیو قرآن (برنامه “تفسیر آفتاب”)

رادیو گفتگو (برنامه “امتداد نور”)

رادیو سلامت (برنامه “تا آسمان”)

رادیو ایران (برنامه “کافه هنر”)

رادیو گفتگو (برنامه “سبوی عشق”)

رادیو ایران (برنامه “راه شب”)

رادیو گفتگو (برنامه “شعر شبانه”)

رادیو ورزش (برنامه “ورزش در اندیشه امام”)

رادیو ایران (برنامه “سر دلبران”)

رادیو صبا (برنامه “دو نیم صبا”)

رادیو قرآن (برنامه “قرآن و زندگی”)

نگاهی به روز ارتحال امام (ره)

رادیو گفتگو (مستند «فرزند آفتاب»)

رادیو ایران (ویژه‌برنامه‌های “پابه پای آفتاب” و “در سوگ سرو”)

رادیو ایران (برنامه “راه شب”)

رادیو نمایش (“قلب ملت در بیمارستان قلب”)

رادیو ایران (نمایش “زائری زیر باران”)

رادیو صبا (نمایش “کیمیای خیال”)

رادیو ایران (برنامه “باغ ارغوان”)

رادیو تهران (برنامه “آوای نور”)

انتخاب حضرت  آیت‌الله خامنه‌ای

رادیو ایران (ویژه‌برنامه “معیار”)

رادیو تهران (برنامه “انتخاب رهبری”)

رادیو گفتگو (ویژه‌برنامه “طراز انقلاب”)

رادیو گفتگو (برنامه “ارتحال”)

معاون صدای رسانه ملی همچنین از پوشش زنده مراسم ارتحال امام خمینی(ه) در حرم مطهر ایشان در رادیو ایران، تهران  و معارف خبر داد.

 بررسی قیام خونین پانزدهم خرداد در رادیو

“حمید شاه آبادی” در ادامه برنامه‌های شبکه‌های مختلف رادیویی در سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد را اینگونه تشریح کرد: رادیو ایران در ویژه برنامه «واینک خرداد» که برنامه‌ای روایی از خاطرات یک نوجوانی است، ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ را از دید خودش روایت می‌کند. ضمن اینکه «طلیعه یک نهضت» به ریشه‌های شکل گیری قیام ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ می‌پردازد. در فواصل پخش این شبکه رادیویی تاریخچه قیام و نقش آن  در پیروزی انقلاب اسلامی، گرامیداشت یاد و نام شهدای ۱۵ خرداد پخش می‌شود.

رادیو معارف  در  ویژه برنامه«نیمه خرداد » محورهای علل و عوامل شکل‌گیری قیام ۱۵ خرداد، نقش امام‌خمینی(ره) در مدیریت سیاسی و اعتقادی این قیام ،نقش مردم در قیام و آمار شهدای این قیام، پیامدها، آثار و برکات قیام ۱۵ خرداد را  با کارشناسی حجت‌الاسلام علیرضا ظهیری بررسی می‌کند.

رادیو گفت‌و‌گو در ویژه برنامه «وقت بیداری» به بررسی رابطه بین قیام ۱۵ خرداد و پیروزی انقلاب اسلامی می‌پردازد. «خروش آزادی»سیر تاریخی حوادثی که منجر به شکل گیری  این حماسه شد، ریشه های فرهنگی این حماسه و «نیمه ماه» مستند ویژه قیام خونین ۱۵ خرداد از دیگر برنامه‌هاست.

رادیو فرهنگ در شب ۱۵ خرداد در برنامه «تیغ ها سه تیغ ها» به بررسی چگونگی و چرایی حرکت مردمی در پانزدهم خرداد سال ۱۳۴۲ در حمایت از نهضت و اندیشه حضرت امام خمینی(ه)، سرآغاز تاریخی انقلاب اسلامی ایران می‌پردازد. در روز  ۱۵ خرداد نیز شنیدنیهای تاریخ در باره رحلت حضرت امام و قیام ۱۵ خرداد در برنامه «شنیدنی‌های تاریخ» روایت می‌شود.

رادیو تهران در ویژه برنامه«نیمه خرداد» مستندی از اتفاقات رحلت امام خمینی و قیام خونین ۱۵ خرداد پخش می‌کند. رادیو جوان نیز «ویژه قیام ۱۵ خرداد» را برای این روز در نظر گرفته است. «زیر دستان بارانیت» ویژه رحلت امام(ره) با نگاهی به زندگی مبارزاتی امام راحل و  بررسی ابعاد اجتماعی وسیاسی قیام ۱۵ خرداد از دیگر برنامه‌های  رادیو جوان است.

کلیه بخش‌های رادیو پیام به موضوعاتی همچون قیام ۱۵ خرداد، گرامیداشت یاد و خاطره این قیام، ۱۵خرداد و شهدا، اهمیت و نقش این روز در پیروزی انقلاب اسلامی، بعد تاریخی این قیام و نقش رهبری حضرت امام خمینی(ره) در آن برهه از تاریخ می‌پردازد.

وی تصریح کرد: رادیو اقتصاد در برنامه «ملازمان آفتاب» به بررسی نقش فعالان اقتصادی در شکل‌گیری نهضت ۱۵ خرداد، بررسی اهداف این قیام و تاثیرات اقتصادی آن در جامعه، تأثیرات اقتصادی و وضعیت اقتصادی جامعه در شکل‌گیری قیام ۱۵ خرداد خواهد پرداخت. «در محضر ولایت» رادیو ورزش بیان فرازهایی از بیانات مقام معظم رهبری به مناسبت رحلت امام خمینی(ره) و قیام پانزدهم خرداد است.

رادیو نمایش از ۱۱ تا ۱۵ خرداد ویژه برنامه «موج‌های کوچک» را به مناسبت قیام پانزدهم خرداد پخش می‌کند. همچنین در روز ۱۵ خرداد ویژه برنامه‌های «کرامت»، « من ملک بودم و فردوس برین جایم بود» شنیده می‌شود. علاقمندان می‌توانند از  پایگاه ایرانصدا  به نشانی  iranseda.ir   دو قطعه موسیقی  در مورد قیام ۱۵خرداد را بشنوند.

پخش ۴ نمایش رادیویی در روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد

دو برنامه زنده رادیویی گیومه و ارغوان هنر در دو نوبت صبح و عصر به صورت ویژه به ایام چهاردهم و پانزدهم خردادماه می‌پردازند. همچنین چهار نمایش رادیویی «موج های کوچک»، «قلب ملت در بیمارستان قلب»، «کرامت» و «من ملک بودم و فردوس برین جایم بود» ویژه این ایام به روی آنتن رادیو نمایش می‌رود.

نمایش «کرامت» با موضوع قیام خونین ۱۵ خرداد از رادیو نمایش پخش می‌شود. این نمایش را نیز سعید تشکری نوشته و داستان دستگیری دو دوست را در پانزده خرداد روایت می‌کند. این نمایش با هنرمندی کرامت رودساز، علی میلانی، احمد گنجی و به کارگردانی: مهین فرد نوا، افکت: محمدرضا قبادی‌فر، صدابرداری: رضا طاهری و تهیه کنندگی: ژاله محمد علی، ۱۵ خرداد ساعت ۰۷:۱۵ از رادیو نمایش پخش می‌شود.

نمایش «موج های کوچک» نیز به نویسندگی زین‌العابدین صادقی مزیدی به مبارزات دوران انقلاب می‌پردازد. این نمایش به کارگردانی جواد پیشگر و با هنرمندی بازیگران اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، ۱۵ خرداد، ساعت ۱۷:۱۵ از رادیو نمایش پخش می‌شود.

نمایش «قلب ملت در بیمارستان قلب» با تنظیم رادیویی هدیه رضایی و با بازی مهدی طهماسبی، مجید سهرابی، ایوب آقاخانی، محمدرضا قلمبر، محمودرضا قدیریان، امیر فرحان نیا و پریسا مقتدی نیز به همین مناسبت از رادیو نمایش پخش می‌شود.

در این نمایش فریدون محرابی کارگردانی، پیروز صدرایی صدابرداری، شهناز دهکردی تهیه‌کنندگی و نرگس موسی پور افکت را بر عهده دارند و ساعت ۰۷:۱۵ دقیقه، چهاردهم خرداد از رادیو نمایش پخش می‌شود و نمایش «من ملک بودم و فردوس برین جایم بود نیز ساعت ۱۱:۱۵ دقیقه از رادیو نمایش شنیده خواهد شد.

۷ نمایش تک قسمتی رادیویی نیز به مناسبت عید سعید فطر از رادیو نمایش پخش خواهد شد. «همسایه جدید»، «مرد شماره یک خانه»، «سوتفاهم»، «چرا نمیشه؟»، «دکه»، «بی بی شبکه» و «تهی» آثار نمایشی هستند که در روز عید سعید فطر به ترتیب در ساعات ۱۰:۳۰، ۱۱:۱۵، ۱۳:۳۰، ۱۶:۳۰، ۱۷:۱۵ و ۱۹:۴۵ دقیقه به روی آنتن رادیو نمایش خواهند رفت.

انتهای پیام/

 


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *