تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / برگزاری دومین اردوی آموزشی «باهم تابهشت» ویژه زوج‌های جوان- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

برگزاری دومین اردوی آموزشی «باهم تابهشت» ویژه زوج‌های جوان- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، در پی برگزاری نخستین کارگاه مهارت‌های زندگی در روز سوم اردیبهشت سال جاری، دومین اردوی آموزشی تفریحی باهم تابهشت ویژه زوجهای جوان شرکت‌کننده در طرح باهم تابهشت با برگزاری دو کارگاه خودآگاهی و مهارتهای زندگی و زناشویی با حضور زوج‌های شرکت‌کننده ازسری دوم پایگاه‌های تحکیم خانواه در مساجد بقیع، اباالفضل(ع) در دو منطقه، صادق آل محمد (ص)، امام سجاد(ع)، ثارالله (ع)، اعظم تهران، جامع المهدی (عج)، ولی‌ّعصر(عج)، فاطمه الزهرا(س)، امام رضا  (ع)، دارالسلام، جامع ابوذر، امام سجاد(ع)، صاحب الزمان(عج) در دو منطقه، جامع حسینی، چهارده معصوم (ع) در دو منطقه، اباالفضل(ع)، مسجدالنبی(ص)، در فرهنگسرای خاوران و با مشارکت فعالِ آن فرهنگسرا برگزار شد.

طرح باهم تابهشت به همت بنیاد ملی خانواده و مرکز رسیدگی به امور مساجد در سی پایگاه تحکیم خانواده در مساجد شهر تهران از بهمن ماه سال ۱۳۹۷ آغاز و با ثبت نام از زوج‌های جوانی که تازه عقد کرده و زوجهایی که در سه سال اول زندگی هستند، با برگزاری همایش ترویجی در ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ فعالیت اجرایی خود را آغاز کرد.

این طرح با هدف ارتقای توانمندی و مهارتهای زندگی و زناشویی زوجهای جوان اجرایی شده و زوجهای جوان را حداقل یک سال تحت پوشش آموزش، مشاوره، بررسی های بالینی قرار داده و برای موارد خاص نیز با اخذ تست‌های تخصصی، اقدام به تجویز لازم و پیگیری برای بهبود توسط متخصصان بامدارج کارشناسی ارشد و دکتری می‌کند.

پشتیبانی تخصصی در حوزه‌های مشاوره و روان شناسی از طریق پنج مرکز تخصصی که در مساجد شهر تهران راه اندازی می‌شود صورت گرفته و هرمرکز مشاوره اقدام به تحت پوشش قرار دادنِ پایگاه‌های پیرامونی می‌کند. در حال حاضر دو مرکز فعال شده و سایر مراکز نیز در حال راه‌اندازی هستند.

زوج‌های جوان در این طرح از خدمات و مزایای حضور در طرح مانند سفر، خرید کالای قسطی، تسهیلات و امکانات رفاهی و تفریحی بهره‌مند شده و از برنامه‌های آموزشی در قالبهای جذاب مانند اردو، ماهیگیری، تیراندازی، ورزشهای گروهی و….. استفاده می‌کنند. بخشهای خدماتی و تامین کالا و منابع اعتباری نیز در قالب مراکز پشتیبان با مشارکتهای درون سازمانی و گروههای خیرخواه در حال سازمان دهی و فعال‌سازی هستند که در حال ورود به شبکه طرح هستند.

طرح باهم تابهشت در جستجوی کاهش طلاق درمیان خانواده های جوان با مشارکت‌های مردمی در قالب پایگاه تحکیم خانواده در مساجد است. مساجد با توجه به دسترسی آسان و فراگیری آنها حتی در روستاها، حضور افراد فعال و خیرخواه که بصورت افتخاری و نیت خالص همکاری می‌کنند، تجربه فعالیت در حوزه های فرهنگی و اجتماعی، مشارکت خیرین در تامین منابع مالی و حل مشکلات خانواده ها و حتی معرفی جوانان برای ازدواج، پایگاه مناسبی برای تجمیع منابع و شبکه سازی هستند.

بنیاد ملی خانواده در طرح باهم تابهشت، در تلاش است با شناسایی، توانمندسازی، سازمان دهی و شبکه سای مساجد در قالب پایگاه‌های تحکیم خانواده، جریان فرهنگی و اجتماعی را برای ازدواج آگاهانه، تحکیم خانواده و تعالی، یک شبکه مویرگی در سطح جامعه فعال کرده و با گسیل کردن منابع بالقوه مردمی و دولتی بسوی این پایگاه‌ها و مدیریت توسط هر مسجد، زمینه لازم را برای تحقق اهداف طرح فراهم آورد.

دراین طرح ارتقای دانش مدیریت و اطلاعات تخصصی در حوزه خانواده برای مدیریت مسجد، مسئولین اجرایی طرح و همیاران فعال در مساجد، یکی از اقدامات ستاد اجرایی طرح است که با مطالعه و پژوهش برای استخراج برنامه‌های آموزشی ویژه فعالان در سازمان طرح تهیه و اجرایی می‌شود. با کسب مهارت‌های لازم توسط افراد فعال در مساجد، قابلیت واسپاری اجرایی و توسعه طرح در سطح کلیه مساجد به ائمه جماعت و عوامل درت اندرکاز در اجرای طرح فراهم شده و زمینه لازم برای نهادینه سازی به وجود می‌آید.

اردوهای آموزشی تفریحی سوم و چهارم طرح بعد از ماه مبارک رمضان با حضور زوج‌های جوان از سایر پایگاه‌های تحکیم خانواده در روزهای جمعه با مشارکت فرهنگسرای خاوران برگزر می‌شود.

انتهای‌پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *