تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / تبیین الگوی نقش‌آفرینی سپاه در تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

تبیین الگوی نقش‌آفرینی سپاه در تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، دانشکده فرهنگی دانشگاه جامع امام حسین(ع) روز گذشته به منظور تحقق مطالبات مقام معظم رهبری در خصوص تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن‌کریم، نشست علمی تخصصی با موضوع «ظرفیت‌سنجی و تبیین الگوی نقش‌آفرینی سپاه در تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن» برگزار کرد.

محمد قاسمی شوب مسئول کمیته موسسات قرآنی و دبیر علمی این نشست گفت: نهادینه کردن فرهنگ قرآنی در گام دوم انقلاب، جز از طریق ایجاد انس با کلام الهی میسر نمی‌شود و یکی از مهم‌ترین راهبردها، ترویج فرهنگ حفظ قرآن در جامعه است. بنابراین مقام معظم رهبری این مهم را به‌عنوان خط‌مشی حرکت جامعه قرآنی کشور ترسیم و تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن را مطالبه کردند.

حسن محمدی مدیرعامل اتحادیه تشکل های مردمی قرآن و عترت همچنین از عدم ورود جدی مجموعه‌های انقلابی در زمینه آموزش و حفظ قرآن به عنوان یک دغدغه و چالش جدی یاد کرد و افزود: پس از فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن، به‌سرعت ستاد ملی حفظ قرآن‌کریم شکل گرفت امّا این ستاد تاکنون بیشتر درگیر مسائل ساختاری خود بوده است.

ولی یاراحمدی مشاور قرآنی معاون فرهنگی سپاه ضمن بررسی عملکرد مجموعه‌های قرآنی کشور، یکی از مهم‌ترین مشکلات مدیریت قرآنی کشور را سند‌زدگی برشمرد و گفت: یکی از مهم‌ترین خلا‌های موجود در تحقق این مطالبه عدم وجود ساختارهای اجرایی و مدیریتی مناسب در این خصوص است.

محمد ذوالفقاری مدیر مرکز دارالقرآن سازمان بسیج مستضعفین نیز یکی از مهم‌ترین راهکارها برای جذب بیشتر جوانان و خانواده‌ها به حفظ قرآن‌کریم را گفتمان‌سازی در این خصوص برشمرد و گفت: باید برای رسیدن به تحقق فرمایش رهبری از مشیِ تصدی‌گری فاصله بگیریم.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *