تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / تحریم داستان اسباب بازی‌های ۴/ نگرش همجنس‌گرایانه در یک انیمیشن دیگر- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

تحریم داستان اسباب بازی‌های ۴/ نگرش همجنس‌گرایانه در یک انیمیشن دیگر- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزراش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مساله‌ها و بحرانهای اخلاقی در مدیوم‌های مختلف رسانه‌ای غرب چیز جدید نیست اما این مساله کمتر در میان انیمیشن‌ها پیش می‌آید. به تازگی یکی از نهادهای مدنی در غرب که در تلاش است تا بتواند نهاد خانواده را از گزند آفت‌های اخلاقی و تربیتی دور کند، در مقابل یکی از معروف‌ترین انیمیشن‌های غربی یعنی داستان اسباب بازی‌ها ۴، اقدام به راه اندازی کمپین کرده است.

به گزارش سایت فادرلی این نهاد مدنی با عنوان «یک میلیون مادر» دارای دوازده هزار مادر آمریکایی به عنوان عضو است که به این کمپین پیوسته‌اند و خواستار جلوگیری از پخش این انیمیشن شده‌اند. دلیل اعتراض مادران آمریکایی، نمایش یک کودک با دو مادر در بخشی از این انیمیشن است. در این قسمت از این انیمیشن این دو مادر که همجنسگرا هستند کودک خود را به مدرسه می‌گذارند و او را ترک می‌کنند و بعد از اتمام مدرسه دونفری برای بردن او به خانه می‌آیند. به گزارش این سایت این خانواده‌ها را BLINDSIDES‌ می‌نامند که می‌توان آن را خانواده کور نامید در حقیقت خانواده‌هایی هستند با ۳ کاراکتر که نام و نشانی از آنان در فیلم یا انیمیشن نمی‌بینیم. این خانواده‌ها یک فرزند و دو والدین عاشق هم دارند. مادران برای جلوگیری از نمایش چنین محتوای همجنسگرایانه‌ای به این کمپین پیوسته‌اند.

این والدین معتقدند تبلیغات نامناسب برای کودکان می‌تواند طرز تفکر آنها نسبت به مسائل را تغییر دهد درحالی که هنوز به طورکامل آمادگی و شرایط درک این مسائل را ندارند. همچنین آنها عقیده دارند این یک تلاش حیله‌گرانه است تا کودکان را تشویق به این کار کند.

ضمنا در سایت یک میلیون مادر نوشته شده که مادران این انیمیشن را یکی از معدود فضاهای مورد انتظار که از جهت مسائل جنسی ایمن است می‌دانستند که متاسفانه داستان اسباب بازی ۴ خلاف تصورشان است.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *