تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / ترجمه حلقه دوم «انسان ۲۵۰ ساله» به زبان‌های مختلف- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

ترجمه حلقه دوم «انسان ۲۵۰ ساله» به زبان‌های مختلف- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ حلقه دوم «انسان ۲۵۰ ساله» شامل سخنرانی ها و مطالب دستنویس مقام معظم رهبری درباره زندگی سیاسی ـ مبارزاتی ائمه(ع)، از پیش از انقلاب تا سال ۱۳۸۹ است. عنوان کتاب عیناً برگرفته از کلام منور مقام معظم رهبری است و بیانگر نوع نگاه ایشان به زندگی سیاسی مبارزاتی ائمه(ع) است. علت این نامگذاری بر روی زندگی ائمه(ع)، در مقدمه کتاب به تفصیل از بیانات ایشان آورده شده است.

این کتاب شامل ۱۷ فصل است که نحوه چینش عناوین فصل‌ها، به صورت ترتیب تاریخی زندگی ائمه(ع)، از دوران پیامبر اعظم(ص) تا دوره امام جواد، امام هادی و امام عسکری(ع) است که بیانات مقام معظم رهبری درباره این سه امام بزرگوار در یک فصل ارائه شده است. محتوای این کتاب به دنبال انتقال مفهومی متعالی از مسیر و مقصد زندگی مجاهدانه ائمه(ع) است و از این رو بیش از آنکه یک کتاب تاریخیِ صِرف باشد، یک فراتحلیل تاریخی است؛ که به جای شرح و تفصیل وقایع زندگی ائمه، نگاهی کل‌گرا به زندگی هر یک از معصومین با توجه به بستر تاریخی دوره مربوطه و در راستای مقصود واحدی که همه این بزرگواران دنبال می‌کردند، ارائه می‌دهد؛ لذا آشنایی هر چه بیشتر خوانندگان با تاریخ زندگی ائمه(ع)، تنفس در فضای انسان ۲۵۰ ساله را دلنشین‌تر می‌کند.

حسن ادیب‌زاده، مدیر مؤسسه ایمان جهادی(صهبا)،‌ در گفت‌وگو با تسنیم، از ترجمه این اثر به زبان‌های جدید خبر داد و گفت: این اثر تاکنون به زبان‌های عربی، اردو، ترکی استانبولی، فرانسوی، مالایی و هوسایی ترجمه شده است. ترجمه این اثر به این زبان‌ها، از سوی گروه‌های خودجوش و علاقه‌مند صورت گرفته و حتی ما گاه بعد از ترجمه مطلع شده‌ایم که این اثر ترجمه و منتشر شده است.

 

او پیش از این از ترجمه حلقه سوم این اثر به زبان عربی خبر داده بود. به گفته ادیب‌زاده، گروه‌های علاقه‌مند در لبنان و عراق پیشنهاد ترجمه این اثر را ارائه کرده‌اند.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *