تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / تسویه حساب زودتر از موعد تابستانه کتاب با کتاب‌فروشی‌ها- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

تسویه حساب زودتر از موعد تابستانه کتاب با کتاب‌فروشی‌ها- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

نیکنام حسینی‌پور مدیرعامل خانه کتاب در گفت‌وگوبا خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ با اشاره به برگزاری موفق تابستانه کتاب ۹۸ گفت: خوشبختانه تابستانه کتاب با فروش ۱۱ میلیارد تومانی برگزار شد.

وی با اشاره به تسویه با کتابفروشی‌های فعال در این طرح گفت:‌ در این دوره در تلاش هستیم تا به موقع بدهی‌ها را تسویه کنیم،‌ رایزنی‌ها را آغاز کردیم،‌ تا با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دوره بتوانیم بسیار زود و در موعدی بی‌سابقه بدهی تابستانه به کتابفروشی‌ها را پرداخت کنیم.

با پایان یافتن طرح «تابستانه کتاب ۹۸» که در بازه زمانی ده و هشت‌روزه در استان‌ها و شهر تهران اجرا شد، ۱۱ میلیارد و ۱۵۰ میلیون و ۸۴۸  هزار و ۵۲ کتاب به فروش رفته است. طرح تابستانه کتاب ۹۸ در ۳۱ استان و با مشارکت ۶۲۸  کتابفروشی دارای فروش اجرا شد و  در این مدت ۳۸۴ هزار و ۱۳۱ نسخه کتاب از سوی ۹۸ هزار و ۷۶۵ نفر خریداری شده است. این در حالی است که در طرح «تابستانه کتاب ۹۷» که از ۳۰ مردادماه تا ۵ شهریور در تهران و هشتم شهریور در سایر شهرها برگزار شد، ۲۵۸ هزار و ۷۸۲ نسخه کتاب از سوی ۷۶۳۸۶ خریدار به مبلغ ۶۲ میلیارد و ۴۹۱ میلیون و ۸۸۴ هزار و ۶۲۱ ریال خریداری شد.
از بین ۶۵۱ کتابفروشی عضو در طرح تابستانه کتاب ۹۸، ۴۹۶ کتابفروشی در مراکز استان و ۱۵۵ کتابفروشی در شهرستان‌ها کتاب‌های تالیفی را با یارانه ۲۵ درصدی و کتاب‌های ترجمه را با یارانه ۱۵ درصدی عرضه کردند.

در بین ۳۱ استان‌ شرکت‌کننده در طرح تابستانه کتاب ۹۸، استان تهران با ۹۵ کتاب‌فروشی در صدر قرار دارد و پس از آن، استان اصفهان با ۷۹ کتاب‌فروشی و  خراسان رضوی با ۶۸ کتاب‌فروشی در رده‌های بعدی طرح تابستانه کتاب ۹۸ قرار گرفته‌اند. همچنین قم  با ۵۹ کتابفروشی، ‌ فارس با ۳۴ کتابفروشی، کردستان با ۳۳ کتابفروشی، آذربایجان شرقی با ۲۶ کتابفروشی، مازندران با ۲۳ کتابفروشی و گیلان با ۲۱ کتابفروشی در این طرح شرکت کرده‌اند.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *