تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / تنها ۳ هزار تن کاغذ از۴۲ هزار تن کاغذ تأیید شده وزارت ارشاد به کشور وارد شد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

تنها ۳ هزار تن کاغذ از۴۲ هزار تن کاغذ تأیید شده وزارت ارشاد به کشور وارد شد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ جدیدترین جداول به روز شده کارگروه ساماندهی کاغذ، امروز از سوی دبیرخانه این کارگروه منتشر شد. این جداول با عناوین وضعیت متقاضیان تأیید شده واردات کاغذ با ارز دولتی در سال ۹۸ و وضعیت واردات کاغذ تایید شده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۹۸ به تفکیک نوع کاغذ و نوع تایید منتشر شده است.

نگاهی به جدول‌های منتشر شده نشان می‌دهد که از ۱۰۷ پرونده بررسی شده در کارگروه کاغذ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۹۸  واردات ۴۲  هزار و ۳۵۶ تن تأیید شده است که از این میان برای ۳۰ هزار و ۴۶۶ تن کاغذ ارز تخصیص داده شده است.

همچنین ارز لازم برای ۱۶ هزار و ۳۱۷ تن کاغذ تامین و برای ۱۵ هزار و ۸۲۲ تن ارز خریداری شده است. در این میان تنها ۳ هزار و ۱۸۷ تن کاغذ از گمرک ترخیص شده است  ۳۱۸۷ تن کاغذ از گمرک ترخیص شده است.

سرعت اندک واردات کاغذ به کشور و ترخیص از گمرک در ماه‌های اخیر موجب شده تا روند صعوی افزایش قیمت کاغذ ادامه داشته باشد. واردات بیشتر مطمئناً موجب کاهش قیمت‌ها در بازار خواهد شد.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *