تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / تهدید مردم به حبس در باغ کتاب/ مناقشه‌ای که بالا گرفت- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

تهدید مردم به حبس در باغ کتاب/ مناقشه‌ای که بالا گرفت- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مخاطبانی که چهارشنبه‌شب بلیط سانس ۲۳ و ۳۰ سینما را در پردیس سینمایی باغ کتاب خریداری کردند و وارد سینما شدند نمی‌دانستند بعد از دیدن فیلم قرار است در پردیس سینمایی باغ کتاب زندانی شوند. بعد از این ماجرا بود که به دنبال واکنش رسانه‌ها اختلافات مدیر باغ کتاب با   شرکت بهره بردار پردیس سینمایی باغ کتاب آشکار شد.

مدیر باغ کتاب در تازه‌ترین مصاحبه خود با خبرگزاری ایسنا غیر مستقیم مخاطبان را تهدید کرده که اگر بعد از ساعت ۱۲ شب قصد خروج از باغ کتاب را داشته باشند با مشکل مواجه می‌شوند. وی در این گفت‌وگو اعلام کرده است: «پردیس سینمایی باغ کتاب به لحاظ وسعت و عملکردی مقابل سایر بخش‌های مجموعه باغ کتاب، بیست درصد آن را در برمی‌گیرد اما به لحاظ وسعت فضای زیر سقف کمتر از ۱۰ درصد باغ کتاب است. اگر این پردیس را با پردیس‌های سینمایی دیگر مثل پردیس کوروش مقایسه کنیم می‌بینیم که آن‌ها در یک مجموعه جدا هستند که مثلاً ساختارشان طبقاتی است و اگر قرار باشد سینما فعالیت داشته باشد امکان تعطیل کردن و بسته شدن بقیه طبقات وجود دارد، اما ساختار باغ کتاب مسطح است و باز بودن پردیس سینمایی باعث می‌شود ما مجبور باشیم، تمام محدوده مرکزی باغ کتاب را که بیش از یک سوم کل مجموعه است باز نگه داریم.
وی ادامه داد: ما چند بار به بهره بردار سینما ابلاغ کردیم بیایند جلسه برگزار کنیم تا مشخص شود به چه شکل می‌خواهیم این همکاری ادامه داشته باشد، چرا که در تابستان ساعت کار مجموعه باغ کتاب تا ۱۲ شب است ولی در ۶ ماه دوم سال حدود ساعت ۲۲ مجموعه تعطیل می‌شود در حالی که الان گاهی فیلم‌ها تا بعد از ساعت ۲ بامداد تمام می‌شوند و باغ کتاب باید ساعت‌های بیشتری اضافه باز باشد.
فراهانی گفت: با توجه به شرایط، از طرف مراجع مربوط در شهرداری به دوستان ابلاغ شده بود که برای روز چهارشنبه هفته قبل سانس آخر سینما را برای بلیت فروشی باز نکنند اما متأسفانه این کار را انجام دادند و اگرچه قول دادند که برای امروز شنبه، ۲۲ تیرماه این اتفاق تکرار نشود باز هم متوجه شدیم برای سانس ۲۳:۵۹ سانس بلیت‌فروشی باز شده و اگر چه در روز چهارشنبه برای خروج مردم از سالن و مجموعه همکاری کردیم تا یکی از درها باز باشد اما امشب دیگر این همکاری را نخواهیم داشت و برای مردم قطعاً سخت خواهد بود چون فقط خروجی اضطراری برای آن‌ها باز خواهد بود. »

بعد از این گفت‌گو بود که احمدرضا ابوالصدق، رئیس هیات مدیره شرکت سازه هنر افق و بهره بردار پردیس سینمایی باغ کتاب هم واکنش نشان داد و بیانیه‌ای خطاب به این مسئول در اختیار رسانه‌ها قرار داد که بدین شرح است: «

اولین توصیه ما به جناب آقای محسن جلالی فراهانی که به نظر میرسد بدون هماهنگی ریاست محترم سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران جناب آقای سعید اوحدی اقدام به تصمیم گیری ها و مصاحبه های غیر موجه علیه این مجموعه نموده اند این است که حتما قبل از هرگونه مصاحبه با رسانه ها با مافوق خود جناب آقای سعید اوحدی مشورت نموده و هماهنگ نمایند و از رهنمودهای کارشناسانه ایشان بهره مند شوند. پرپیداست که جناب آقای جلالی فراهانی آشنایی کامل به قانون و موارد قانونی ندارند که اینطور بی باکانه اقدام به تهدید این مجموعه و دست زدن به اقداماتی که خلاف صریح ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی است می‌نمایند و توصیه اکید ما این است که حتما ایشان از مشاوره افراد حقوقدان و حتی المقدور وکلای معظم دادگستری بهره‌مند شوند باشدکه ارشاد قانونی این حقوقدانان، ایشان را از  نتایج قانونی عملکرد سوء مدیریتی خود آگاه نمایند.
اقدام به ایجاد هرگونه مزاحمت و ممانعت از حق مطابق با ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی جرم محسوب می شود و توصیه میشود ایشان عین متن ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی را مطالعه و مجری آن باشند  که در بخشی از آن آمده: هرکس… ‌اقدام به هر گونه تجاوز و تصرف عدوانی یا ایجاد مزاحمت یا ممانعت از حق در موارد مذکور نماید به مجازات یک ماه تا یک سال حبس محکوم می‌شود.
ضمناً آقای جلالی فراهانی با توجه به ایجاد مزاحمت های ملکی و ممانعت از حق، این پردیس سینمایی را از خدمات رسانی کافی و استیفای قانونی از منافع عین مورد قرارداد محروم نموده و شخصا مسئول جبران خسارات مادی و معنوی وارد به این مجموعه می‌باشد.
 ما طی نامه‌ای که برای مسئولین مربوطه و مراجع ذیصلاح تنظیم و ارسال کرده ایم ایشان را به عواقب عملکرد سوء مدیریتی و فرهنگی آشنا و مطلع نموده‌ایم. بدیهی است افکار عمومی و مراجع قضایی در این خصوص قضاوت خواهند کرد.
به آقای جلالی توصیه می‌کنیم به جای آن که خود را مجری قانون بداند تابع قانون بشناسند و با مراجعه به مراجع قضایی و حقوقی ذیصلاح هرگونه ادعایی علیه این مرجع دارند طرح دعوی نماید همان طور که ما به مراجع شکایت می نماییم و آمادگی خود را جهت هرگونه مذاکره با حضور مشاورین حقوقی و وکلای دادگستری همراه با ایشان و مسئولین مربوط ما فوق ایشان اعلام می‌داریم و تابع قانون و مقررات حقوقی و جزایی جمهوری اسلامی ایران می‌باشیم.»

حال باید منتظر واکنش این مدیران به بلیط‌های فروخته شده امشب در پردیس سینمایی باغ کتاب بود و اینکه در نهایت چه اتفاقی خواهد افتاد، آیا بالا گرفتن مناقشه باغ کتاب در نهایت به مردمی که برای دیدن فیلم بلیط خریده و به سینما آمده‌اند منجر می شود؟

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *