تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / تکلیف بن‌کارت‌های دانشجویی استفاده نشده در نمایشگاه چیست؟- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

تکلیف بن‌کارت‌های دانشجویی استفاده نشده در نمایشگاه چیست؟- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

سید‌رضا اکرمی معاون نمایشگاه‌های بانک شهر در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به بن‌کارت‌های دانشجویی‌، طلاب و اساتید پس از اتمام نمایشگاه کتاب تهران گفت: دارندگان بن‌کارت‌های دانشجویی‌، طلاب و اساتید که کل رقم بن‌کارت‌های خود را استفاده نکرده‌اند حدودا تا یکماه پس از نمایشگاه می‌توانند نسبت به برداشت یا خرج کردن قدرالسهم خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: قدرالسهم ارشاد که یارانه خرید کتاب بوده به حساب وزارت ارشاد برگردانده می‌شود و قدالسهم صاحب کارت در کارت می‌ماند تا دارنده آن تا تاریخی که متعاقبا اعلام می‌شود، یا آن را از طریق دستگاه‌های خودپرداز بانک شهر وجه خود را نقدا برداشت کند و یا از طریق کارت‌خوان‌های عضو شتاب خرید کند.

اکرمی تصریح کرد:‌وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این یارانه را برای خرید کتاب از نمایشگاه در نظر گرفته بود،‌ بنابراین ما موظف هستیم باقی‌مانده آن را به حساب ارشاد بازگردانیم،‌ اگر ارشاد اعلام کند که می‌توان از این بن‌کارت‌ها در کتابفروشی‌ها خرید کرد،‌ ما بن‌کارت‌ها را در کتابفروشی‌ها باز خواهیم کرد.

وی با اشاره به آمار بن کارت‌های دانشجویی،‌ طلاب و اساتید گفت: در مجموع ۱۴۳ هزار بن‌کارت دانشجویی، طلاب و اساتید صادر شده است که از این تعداد ۸۵ هزار بن کارت فیزیکی و حدود ۴۰ هزار عدد نیز از طریق سیستم NFC و کارت ملی هوشمند به ثبت رسیده است. همه بن‌کارت‌ها در ایام نمایشگاه کتاب تهران تحویل داده شده اما هنوز آمار دقیقی از مانده حساب‌ها نداریم،‌ طی روزهای آینده می‌توان این آمار را بررسی و اعلام کرد.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *