تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / جزئیات ایجاد سیل‌بند ابوارفوش توسط گروه‌های تفحص شهدا+فیلم- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

جزئیات ایجاد سیل‌بند ابوارفوش توسط گروه‌های تفحص شهدا+فیلم- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، سازمان‌ها، نهادها، یگان‌های نظامی، گروه‌های مردمی و قرارگاه‌های جهادی همگی در مسیر کمک رسانی به مردم سیل زده کشور که طی چند هفته اخیر دچار آلام و دردهایی از خسارت به محیط زندگی‌شان شده‌‌اند، تلاش می‌کنند. گروه‌های تفحص پیکر مطهر شهدا نیز یکی از همین مجموعه‌هاست که برای کمک به مردم سیل زده خوزستان وارد عملیات‌های امدادرسانی شده بود.

اعضای کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح مدتیست که با استفاده از ادوات و امکاناتی که برای تفحص شهدا مورد استفاده قرار می‌گیرد به کمک بازسازی مناطق سیل زده و امدادرسانی به مردم سیل زده خوزستان شتافته‌اند.

عملیات ابوارفوش

پروژه ایجاد سیل‌بند نیز در روستای ابوارفوش توسط گروه‌های تفحص شهدا در آستانه ماه مبارک رمضان انجام شد. اقدامات کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح برای ایجاد سیل بند و اقدامات مهندسی برای هدایت آب به خارج روستا منظم و طبق برنامه ریزی صورت گرفته، انجام شد.

سردار سید محمد باقرزاده، فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در این باره گفت: بعد از اینکه ما از روز نهم عید به این منطقه آمده و شکستن سیل بندها را دیده و با مسئله سرازیر شدن آب در منطقه مواجه شدیم، با سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تماس داشتم و آخرین وضعیت منطقه را برایشان گفتم. در مورد نحوه مواجهه با این مسئله، نظرات و پیشنهاداتی را خدمتشان عرض کردم.

وی افزود: این منطقه در روستای ابوارفوش تقریبا مغفول مانده است. به این معنا که برای خلاص کردن روستاهای منطقه از آبگرفتگی، کار مشخص مهندسی صورت نگرفته است. ما آمدیم و تا الان ۸ دستگاه بیل مکانیکی و یک لودر را به این منطقه ابوارفوش و عصافره و دیگر روستاهای مسیر گسیل کردیم. سیل بندها را تقویت کرده و سیل بندهای جدیدی احداث می‌کنیم. بریدگی کنار کرخه به گونه‌ای است که آب دشت را به سمت رودخانه منتقل می‌کند. ما باید رودخانه را مهار کنیم و بتوانیم آب را زودتر از محل مسکونی خارج کنیم.

در ادامه فیلم شروع عملیات مهندسی ایجاد سیل بند در روستای ابوارفوش قابل مشاهده است:

بازدید میدانی از روستای زیر آب رفته ابو ارفوش با بیل مکانیکی برای شناسایی محل دقیق احداث سیل بند هدایت آب به خارج‌روستا صورت گرفت:

سردار باقرزاده به مسئولین سپاه مستقر در منطقه در خصوص نحوه کار و ملاحظاتی که باید اعمال شود، توضیحاتی ارائه داد که در ادامه قابل مشاهده است:

فیلم عملیات احداث سیل بند در ادامه قابل مشاهده است:

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *