تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / جزئیات پروژه مشترک سهیل کریمی و پگاه آهنگرانی- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

جزئیات پروژه مشترک سهیل کریمی و پگاه آهنگرانی- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان تصویری از دیدار با پگاه آهنگرانی بازیگر سینما منتشر کرد و نوشت که با او درباره انتخابات سال ۱۳۸۸ صحبت کرده است و جواب سوال‌هایش را داده است. همچنین کدخدایی از آهنگرانی خواسته تا او به عنوان ناظر شورای نگهبان در انتخابات امسال مجلس شورای اسلامی حضور داشته باشد.

سهیل کریمی مستندساز نیز در این دیدار حضور داشت. کریمی در گفتگو با تسنیم از جزئیات این دیدار سخن گفت. او گفت:‌ دوشنبه هفته گذشته همراه با خانم آهنگرانی با آقای کدخدایی دیدار کردیم. هماهنگی این دیدار توسط بنده انجام شد و حدود یکماه طول کشید تا این ملاقات انجام شود. در دیدار ۳ ساعته با سخنگوی درباره شبهات انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ سوال پرسیدیم و تصویربرداری کردیم.

وی افزود:‌ آقای کدخدایی از این دیدار خیلی راضی بود و اصرار داشت تا دوستان دیگری از نخبگان فرهنگی و سیاسی که درباره انتخابات شبهه دارند به شورای نگهبان بروند تا درباره سوال‌هایشان گپ بزنند و گفتگو کنند. سخنگوی شورای نگهبان ۴ بار تاکید کرد که خانم آهنگرانی در انتخابات امسالِ مجلس باید به عنوان ناظر شورای نگهبان حضور داشته باشد. خانم آهنگرانی گفت اصلا رای نمی‌دهد اما باز آقای کدخدایی گفت مسئله نظارت مهم است و مهم نیست که ایشان رای می‌دهد یا خیر. دلیل این مسأله و تأکید آقای کدخدایی، سوال من بود. از سخنگوی شورای نگهبان پرسیدم وقتی ما اعتقاد داریم که همه انتخابات‌هایمان سالم بوده است چرا به ناظران بین‌المللی اجازه حضور و نظارت بر فرآیندهای داخلی را نمی‌دهیم؟ کدخدایی گفت این کار توهین به شعور مردم است چون حدود ۵۰۰هزار نفر شبکه نظارتی شورای نگهبان از میان همین مردم انتخاب شده و آنها هستند که کار نظارت بر سلامت انتخابات را پیش می‌برند.

این مستندساز ادامه داد: تولید مستند مشترک من و خانم آهنگرانی ۱ سال است که شروع شده و قرار است در ۲ اپیزود راجع به انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ فیلم بسازیم. هر دو فعال سیاسی هستیم اما در دو جناح مختلف که سوالات بسیاری درباره انتخابات داریم. خیلی از مسائل راجع به انتخابات گفته شد،‌خیلی از مسائل پوشیده ماند و زیر غبار مدفون شد اما ما تصمیم داریم تا جواب سوال‌هایمان را پیدا کنیم.

برخی از فعالان فرهنگی معتقدند اعتماد مسعود دهنمکی به پگاه آهنگرانی برای ساخت مستند «دهنمکی‌ها» به خوبی پاسخ داده نشد و نتیجه محترمانه‌ای حاصل نشد. کریمی در پاسخ به این مسئله گفت: «دهنمکی‌ها» نظر شخصی خانم آهنگرانی بود و خروجی کار را آقای دهنمکی دیده بود. بعد از تعطیلات نوروز به دهنمکی زنگ زدم و از او برای حضور در جلسه اکران و بررسی مستند «دهنمکی‌ها» با حضور پگاه آهنگرانی دعوت کردم اما دهنمکی مخالفت کرد و گفت «خانم آهنگرانی در حق من نامردی کرد، وقتی او را ۲۰، ۳۰ روز بازداشت کردند ادعا کرد که با شکایت من بازداشت شده است». این موضوع را از خانم آهنگرانی هم پرسیدم. آهنگرانی گفت «درست نیست؛ خود آقای دهنمکی می‌داند که این موضوع را تکذیب کردم و گفتم این حرف‌ها ادعای مادرم بوده است». در نهایت آقای دهنمکی دعوت ما را برای حضور در جلسه اکران و بررسی مستند با حضور پگاه آهنگرانی نپذیرفت.

کریمی گفت: در کار مشترکم با پگاه آهنگرانی معتقدم که این کدورت‌ها اتفاق نمی‌افتد چون قرار نیست یک خروجی مشترک حاصل شود؛ من با نگاه خودم مستند می‌سازم و خانم آهنگرانی هم با نگاه خودش فیلم می‌سازد.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *