تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / جشنواره پویانمایی تلویزیون تمام می‌شود/ عروسک‌های تولید داخل صاحب شناسنامه و موزه می‌شوند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

جشنواره پویانمایی تلویزیون تمام می‌شود/ عروسک‌های تولید داخل صاحب شناسنامه و موزه می‌شوند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،  مراسم افتتاحیه در حالی روز هجدهم تیرماه شروع شد که از هنرمندان صاحب‌نام این عرصه تقدیر شد و قرار است از هنرمندان و شخصیت‌های ملی و استانی تا لحظاتی دیگر در سالن انتظار استان کرمانشاه تجلیل به عمل آید.

عبدالعلی علی عسکری رئیس سازمان صداوسیما در کنار علی دارابی معاون امور استان‌های رسانه‌ملی و استاندار کرمانشاه حضور دارد و پیش از اختتامیه در نشستی با هنرمندان برگزیده دومین جشنواره پویانمایی تلویزیون به نکاتی اشاره کرده است. یکی از این نکات اضافه شدن بخش عروسکی به جشنواره پویانمایی است که رئیس سازمان صداوسیما بر تداوم آن در قاب تلویزیون و مجموعه‌سازی و برنامه‌سازی تأکید کرد.

او در جمع هنرمندان گفت: این جشنواره باعث می‌شود نشاط خاصی در بین کودکان و نوجوانان مناطق زلزله‌زده ایجاد شود. برای ما ارتقاء کیفیت محصولات پویانمایی و عروسکی حائز اهمیت است که اگر این اتفاق بیفتد بازار جهانی را بدست خواهیم کرد. برای رونق این محصولات و درآمدزایی از تولیدکنندگان این عرصه حمایت خواهیم کرد.

علی عسکری در بخش دیگری از صحبت‌های خود به صدور شناسنامه و ساخت یک موزه‌ای برای عروسک‌های تولید داخل کشور تأکید کرد که در آینده‌ای نزدیک این اتفاق خواهد افتاد.

جشنواره پویانمایی در گام دوم تا لحظاتی دیگر به پایان راه می‌رسد و برگزیدگان خود را می‌شناسد. در اختتامیه‌ای که در حال حاضر از شبکه شما قابل دیدن است و به تعبیر مسئولین امر جشنواره در شبکه زاگرس(کرمانشاه) هم روی آنتن می‌رود.

گروه‌های «رنگین‌کمان»، «خاله شادونه»، «مل‌مل» و «همدان» و «کردستان» در شهر کردستان اجرای برنامه داشتند.  کارگاه‌های آموزشی و کمیسیون‌های جشنواره برگزار شدند و مراسم شادپیمایی هم روز گذشته از سه راه مسکن کرمانشاه تا طاق بستان را مردم شاهد بودند. مراسمی که در آن عروسک‌های غول‌پیکر و عروسک‌های نخی و کوچکتر به نمایش درآمدند.

۱۵۳۰ اثر توسط ۳۴ داور پویانمایی بررسی شد و ۳۵۵ اثر به بخش نهایی راه پیدا کرد.

این برنامه را در حال حاضر با اجرای سیدجواد هاشمی روی آنتن شبکه شما رفته و تا لحظاتی دیگر جزئیات دیگر چه از حیث تقدیر از چهره‌های ملی و استانی و چه شخصیت‌های برگزیده این دوره مشخص می‌شوند.  

قرار است جشنواره سوم پویانمایی تلویزیون هم در شهر بندرعباس برگزار شود.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *