تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / حدادعادل: هنرهای تجسمی در خدمت انتقال ارزش‌های بیانیه گام دوم قرار گیرد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

حدادعادل: هنرهای تجسمی در خدمت انتقال ارزش‌های بیانیه گام دوم قرار گیرد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، غلامعلی حدادعادل رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در گفتگو با خبرنگار تسنیم، در پاسخ به این پرسش که نقش هنر در تحقق اهداف بیانیه گام دوم چیست، گفت: هنر به طور کلی در انتقال ارزش‌ها و به حرکت در آوردن توده‌ها نقش بی بدیل و قابل توجهی دارد.

وی افزود: تاثیر هنر در جوان‌ها بیشتر است؛ چرا که جوان‌ها عاطفی‌تر هستند و هنر نیز، زبان عواطف است. اصلی‌ترین مخاطب بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، جوانان هستند. روح این بیانیه، احترام به جوانی و خوشامد گفتن به جوانان برای ورود به عرصه اداره کشور است.

حدادعادل ادامه داد: صاحبان اصلی و اختصاصی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، جوانان هستند. از این رو، هرچه برای انتقال ارزش‌های بیانیه گام دوم از هنر استفاده شود، کار درستی صورت گرفته است.

وی در پایان، نقش هنرهای تجسمی را در تحقق اهداف بیانیه گام دوم کلیدی دانست و تصریح کرد: هنرهای تجسمی نظیر نقاشی، خوشنویسی، گرافیک و امثال اینها، می‌توانند کارویژه بسیار مهمی را در تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی داشته باشند. دنیای هنرهای تجسمی، دریایی از امکانات، ابتکارات و ظرافت‌ها است که می‌تواند به بهترین نحو در خدمت انتقال ارزش‌های بیانیه گام دوم قرار گیرد و لازم است این کار توسط هنرمندان صورت پذیرد.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *