تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / حوزه هنری در تابستان چه برنامه‌هایی دارد؟- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

حوزه هنری در تابستان چه برنامه‌هایی دارد؟- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از روابط عمومی سپهر سوره هنر، محمد زرویی نصرآباد مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر که وظیفه برگزاری محافل و جشنواره‌های حوزه هنری را برعهده دارد، درباره فعالیت های این موسسه توضیح داد: سپهر سوره هنر در حال حاضر امور اجرایی نهمین جشنواره بین المللی دف نوای رحمت در حوزه موسیقی و دهمین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور را پیگیری می‌کند و این جشنواره‌ها در حال حاضر در مرحله دریافت آثار قرار دارند.

وی ادامه داد: همچنین با اعلام فراخوان جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد در این هفته، سه جشنواره و فراخوان ملی سرود رود چهل ساله با همکاری واحدهای زیربط  حوزه هنری در دستور کار این مجموعه قرار دارد. دوره‌های  آموزشی مکتب هنر راستین(مهر) نیز کار خود را از تابستان امسال در رشته‌هایی همچون موسیقی، هنرهای نمایشی، تجسمی، معماری، ترجمه، آفرینش‌های ادبی، عکاسی آغاز می‌کند و در حال حاضر ثبت نام آن شروع شده است. ضمن این که برگزاری برخی محافل ثابت و ماهانه حوزه هنری نظیر «اتفاق ترانه» و «در حلقه رندان» نیز برعهده سپهر سوره هنر است. 

زرویی با اعلام خبر همکاری میان کانون‌های مساجد سراسر کشور و حوزه هنری در برگزاری جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد گفت: برای اولین بار در تاریخ برگزاری این جشنواره توافقی میان حوزه هنری و ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مبنی بر همکاری صورت گرفته است. بدین ترتیب گروه‌های نمایشی مردمی فعال در این کانون‌ها با ارسال فیلمی از اجرای خود به دبیرخانه در این جشنواره حضور می‌یابند. 

وی خاطرنشان کرد: این همکاری در استان‌های سراسر کشور رخ داده و در طول سال نیز ادامه خواهد داشت. کانون‌های مساجد در طول سال نیز برنامه‌هایی فرهنگی و هنری را در همکاری با حوزه هنری برگزار کرده و آثار هنری تولید خواهند کرد.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *