تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون|توقف صفحه مجازی رادیوی برون‌مرزی صداوسیما/ `پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیون کدامند؟- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون|توقف صفحه مجازی رادیوی برون‌مرزی صداوسیما/ `پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیون کدامند؟- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امروز رویدادهای مختلفی روی آنتن رادیو و تلویزیون می‌آید که در این بسته خبری مروری بر آن‌ها داریم:

نقد عملکرد تیم ملی والیبال ایران در برنامه مرزش و مردم

با پایان لیگ والیبال ملت های جهان، برنامه ورزش و مردم این هفته این مسابقات را تحلیل می کند.

در این برنامه همچنین موافقان و مخالفان ایگور کولاکوویچ، با حضور در برنامه عملکرد این مربی را واکاوی می کند.انتخابات فدراسیون کشتی از محورهای دیگر برنامه ورزش و مردم ۲۸ تیر می باشد. همچنین در آستانه آغاز فصل نوزدهم لیگ برتر فوتبال ایران، برنامه ورزش و مردم بطور مفصل اردوهای پیش فصل تیم های لیگ برتری را بررسی می کند.

“ورزش و مردم” به تهیه کنندگی و اجرای پیمان یوسفی کاری از تامین برنامه شبکه یک سیما است که جمعه ها حوالی ساعت۱۱:۴۵ بطور زنده روی آنتن می رود.

فیس بوک صفحه رادیو اینترنتی ژاپنی صداوسیما را مسدود کرد

شبکه اجتماعی فیس بوک در هفته های اخیر بدون هیچ دلیل و توضیح منطقی، حساب کاربری کارکنان رادیو ژاپنی در مجموعه سایت های این معاونت رسانه ملی با عنوان «پارس تودی» را یکی پس از دیگری غیرفعال کرد و به اعتراضات و توضیحات کاربران در این خصوص نیز پاسخی نداد.

صفحه فیس بوک رادیو ژاپنی از روز دوشنبه ۱۵ ژوئیه (بیست و چهارم تیر) از دسترس کاربران خارج شده است و برای کارکنان این رادیو نیز امکان بازکردن حساب کاربری جدید مقدور نیست.

پیش از این فیس بوک ، درباره اهداف و نحوه فعالیت این شبکه اجتماعی توضیحاتی را از سردبیران پارس تو دی ژاپنی خواسته بود که جوابیه رسمی تهیه و به فیس بوک ارسال شد اما این صفحه کماکان مسدود است.

صفحه فیس بوک پارس تودی ژاپنی تاکنون با رعایت کلیه معیارهای اعلامی این شبکه اجتماعی ، در راستای اطلاع رسانی حرفه ای و شفاف درباره تحولات ایران، منطقه و جهان و نیز معرفی فرهنگ، جامعه و تمدن ایران فعالیت می کرد.

کاربران بی شمار این صفحه، با مراجعه به سایر شبکه های اجتماعی رادیو ژاپنی، به اقدام فیس بوک در مسدودکردن پارس تودی ژاپنی اعتراض کردند.

کاربری به نام جئوهیرو (Geohiro) در توئیتر نوشته است: « گویا صفحه فیس بوک پارس تودی ژاپنی از دسترس خارج شده است. آیا به خاطر نوشتن حقایق نیست؟»

پیش از این نیز شبکه های اجتماعی فیس بوک،توئیتر و یوتیوب، در چند مرحله حساب کاربری سایر زبان های پارس تودی را مسدود کرده اند.

رادیو ژاپنی معاونت برون مرزی صداوسیما در قالب یکی از رادیوهای اداره کل شبه قاره و شرق آسیای این معاونت، ۲۰ سال پیش کار خود را به زبان ژاپنی و برای مخاطبان ژاپنی زبان آغاز کرد و تا مهرماه سال گذشته از طریق موج کوتاه، پخش داشت.این رادیو هم اکنون پخش فرکانسی ندارد و تنها بر بستر اینترنت و در قالب سایت و در دل مجموعه «پارس تودی»(مجموعه منسجم وب سایت های رادیوهای معاونت برون مرزی) فعالیت می‌کند.

عصرجدید با بیش از ۶۷ درصد مخاطب صدرنشین شد

مرکزتحقیقات سازمان صدا وسیما در آخرین نظرسنجی خود که درتاریخ ۱۹ تیر ۹۸ در سراسرکشور انجام داده است پربیننده ترین برنامه‌های درحال پخش تلویزیون را اعلام کرد که عصرجدید شبکه سه ، گلچین دورهمی و کودک شو شبکه نسیم به ترتیب با ۶۷٫۴ ،۴۹٫۳ و ۳۷٫۶ درصد مخاطب و با میزان رضایت ۸۶٫۷ ،۸۸٫۳ و ۸۶٫۶درصد، سه برنامه پربیننده سیمای جمهوری اسلامی ایران شدند.

براساس این نظرسنجی حدود ۸۳ درصد از مردم سراسر کشور بیننده برنامه‌های تلویزیون جمهوری اسلامی اعم از سریال، فیلم سینمایی، مسابقه، سخنرانی، گفتگو، برنامه‌های ورزشی و اخبار هستند.

بعد از سه برنامه پر مخاطب شبکه‌های سه و نسیم، این برنامه‌ها در رده‌های چهارم تا هشتم قرار گرفتند :

۴- والیبال ملت های  ۲۰۱۹ شبکه سه با ۲۷٫۸ درصد مخاطب و ۹۲٫۴ درصد رضایت

۵-مستند حیات وحش شبکه مستند با ۲۶٫۳ درصد مخاطب و ۸۹٫۹ درصد رضایت

۶-به خانه برمی‌گردیم شبکه پنج با ۲۳٫۷ درصد مخاطب و ۸۸٫۹ درصد رضایت

۷-سمت خدا شبکه سه با ۲۲ درصد مخاطب و ۸۸٫۱ درصد رضایت

۸-محله گل و بلبل شبکه دو با ۲۰٫۷ درصد مخاطب و ۸۸٫۶ درصد رضایت

براساس این نظرسنجی از هشت برنامه پرمخاطب شبکه‌های مختلف سیما، شبکه سه سیما با سه برنامه، شبکه نسیم سیما با دو برنامه و شبکه‌های دو ، پنج و مستند سیما هر کدام با یک برنامه بیشترین سهم را داشته‌اند.

آغاز پخش سری جدید «شب های هنر» از هفته آینده

تئاتر، موسیقی، شعر، روایت، معماری و سینما شش برگ از مجله تصویری و شبانه «شب‌های هنر» شبکه چهار را تشکیل می دهند که از ۲۹ تیر پخش سری جدید آن آغاز می‌شود.

در سری جدید تهیه کنندگی «شب تئاتر» اولین شب از مجموعه «شب های هنر» را امین اشرفی بر عهده دارد. قسمت اول این برنامه به موضوع تئاتر کودک و نوجوان اختصاص یافته است و منوچهر اکبرلو مجری برنامه با امیرمشهدی عباس مدیر مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و فرزانه فیاض مدرس تئاتر کودک در ایران و فرانسه درخصوص این حوزه از تئاتر گفتگو می کند.

همچنین به صورت تلفنی با سامی صالحی ثابت مدرس تخصصی نوجوان، ماکتا قاسملو مدرس و مدیر آموزشگاه تخصصی بازیگری و فاطمه سلجوقی مدرس عروسکی نوجوانان گفتگو می شود.

اشرفی در خصوص تفاوت سری جدید «شب تئاتر» با قسمت‌های گذشته گفت: در سری جدید در قالب یک بخش تولیدی به تئاتر استان ها و مشکلات‌شان می پردازیم و از مخاطبان می خواهیم تا با ارسال فیلم ما را در جریان مشکلات تئاتر در استان های خود بگذارند و ما آنها را از طریق مسئولین پیگیری می کنیم.

وی افزود: میز خبر در سری قبل به صورت تولیدی پخش می شد که به دلیل تولیدی بودن نمی توانست تمام رخدادهای طول هفته تئاتر را پوشش دهد که ما در سری جدید این بخش را به صورت زنده با حضور سه خبرنگار روی آنتن می بریم.

در دومین شب، مجموعه «شب های هنر» با اجرای رضا مهدوی و تهیه کنندگی حبیب الله ذوالفقاری میزبان سالار عقیلی خواننده موسیقی سنتی ایرانی می شود.

در این برنامه که دوشنبه ساعت ۲۳ روی آنتن می‌رود، در کنار گفتگو با این هنرمند سرشناس قطعه ایران با ترانه زنده یاد افشین یدالهی و آهنگ و تنظیم بابک زرین، تیتراژ سریال برادرجان با صدای عقیلی، پخش کلیپی با صدای سالار عقیلی در حمایت از بیماران سرطانی و پخش ۲ ارکستر این هنرمند به رهبری فرهاد فخرالدینی پخش می‌شود.

«شب موسیقی» در سری جدید قصد دارد چند برنامه اول را میزبان مهمانانی باشد که بنابر درخواست و سلیقه مخاطبان و اهالی موسیقی در سری قبل درخواست شده‌اند.

دوشنبه «شب شعر» با محمود اکرامی فر و تهیه‌کنندگی کوروش انصاری، سه شنبه «شب روایت» با اجرای مسعود دیانی و تهیه‌کنندگی حسین شاه مرادی، چهارشنبه «شب معماری» با اجرای علی فروزان فر و تهیه کنندگی محمدامین نوروزی، «شب سینما» به تهیه کنندگی حمیدرضا توسلی به ترتیب سایر شب‌های مجله شامگاهی «شب‌های هنر» را تشکیل می‌دهند.

«شب‌های هنر» برنامه شبکه چهار در حوزه ادب و هنر است که از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۲۳ به صورت زنده از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *