تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون| انتصاب جدید در دانشگاه صداوسیما/ آغاز تولید پویانمایی «چهل شاهد»- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون| انتصاب جدید در دانشگاه صداوسیما/ آغاز تولید پویانمایی «چهل شاهد»- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، امروز رویدادهای مختلفی روی آنتن رادیو و تلویزیون می‌آید که در این بسته خبری مروری بر آن‌ها داریم:

واقعه «شب دهم» به زبان عربی در شبکه الکوثر

در آستانه فرا رسیدن ایام محرم مجموعه تلویزیونی «شب دهم» به کارگردانی حسن فتحی با دوبله عربی روی آنتن شبکه الکوثر قرار می‌گیرد.

داستان این درام تاریخی به اواخر حکومت رضا خان برمی‌گردد. فردی به نام حیدر خوش مرام که از جاهلان تهران قدیم است خواهان ازدواج با دختری از تبار قاجار می‌شود و آن دختر شرط ازدواج با حیدر را اجرای تعزیه در ده شب ماه محرم قید می‌کند، اتفاق‌هایی که در جریان تعزیه برای حیدر رخ می‌دهد شخصیت او را دگرگون می‌کند و انسانی پاک و با ایمان می‌شود. در شب دهم اتفاقاتی به وقوع می‌پیوندد که ….

رضا منصور جاسم عزیزی مدیریت دوبلاژ این سریال را که جایگزین مجموعه «خواب و بیدار» شده است را برعهده دارد و بازیگران آن عبارتند از: رویا تیموریان، کتایون ریاحی، حسین یاری، پرویز پورحسینی، ثریا قاسمی، اکرم محمدی، محمود پاک‌نیت، پرویز فلاحی‌پور، آتش تقی‌پور و … هستند.

از دوشنبه ۴ شهریور ساعت ۱۷:۰۵ به وقت تهران «شب دهم» در ۱۵ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای هر روز از آنتن شبکه الکوثر میهمان خانه‌های مخاطبان عرب زبان شبکه الکوثر می‌شود.

انتصاب جدید در دانشگاه صداوسیما

با حکم رئیس دانشگاه صداوسیما، «محسن شاکری‌نژاد» به عنوان سرپرست دانشکده ارتباطات و رسانه دانشگاه صداوسیما منصوب شد.

در حکم «شهاب اسفندیاری» خطاب به «محسن شاکری‌نژاد» آمده است: با عنایت به مأموریت ساعی به دانشگاه سوره و نظر به مراتب دانش تخصصی، تجارب مدیریتی و تعهد دینی و انقلابی به موجب این حکم به سمت «سرپرست دانشکده ارتباطات و رسانه» دانشگاه صداوسیما منصوب می‌شوید.

انتظار می‌رود با بهره‌گرفتن از دانش و تجارب ارزنده اعضای هیات علمی دانشکده در جهت ارتقای کیفی آموزش‌ها مبتنی بر اندیشه اسلامی، به روزرسانی سرفصل‌ها  شرح درست‌ها متناسب با تحولات علمی و فن‌آوری و نیازهای نوین رسانه ملی، طراحی و اجرای رشته‌های اختصاصی دانشگاه در حوزه ارتباطات، مدیریت رسانه و روزنامه‌نگاری اهتام نموده و گسترش دوره‌های مهارت‌افزایی، تعامل سازنده با حوزه‌های سیاسی، برون‌مرزی و فضای مجازی جهت شناسایی و برآوردن نیازهای آموزشی و پژوهشی سازمان و افزایش تعامل با سایر دانشگاه‌ها و مجانع علمی در حوزه علوم ارتباطات و رسانه حضور فعال در جبهه فرهنگی و رسانه‌ای انقلاب اسلامی را دردستور کار قرار دهید.

از زحمات بی‌دریغ و تلاش‌های ارزنده ساعی که در مدت تصدی این مسئولیت منشاء تحولات و ابتکارهای شایسه‌ای بوده و در تقویت نظم و انضباط آموزشی گام‌های موثری برداشتند تشکر و قدردانی نموده و برای ایشان و جنابعالی توفیق روزافزون در پرتو عنایات حضرت ولی‌عصر(عج) از درگاه حضرت حق خواستارم.

رونمایی مستند «عابر بانک» با موضوع فساد در ورزش 

مستند «عابر بانک» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محسن صابری سه‌شنبه ۵ شهریور در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) رونمایی می‌شود.

مستند «عابر بانک» به فساد مالی در ورزش می‌پردازد و عوامل ساخت آن عبارتند از: تهیه‌کننده و کارگردان: محسن صابری، نویسنده: میرمحمد مطهری، موید پژوهشگر:میثم چیتگرها، گوینده: حمید محمدی، مدیر تصویربرداری: مهدی نادری، تدوین: محمد حمزه و علیرضا انصاری و مجری طرح موسسه رسانه‌ای آوینا.

نام این مستند که با عنوان «عابر بانک» تولید شده برگرفته از لقب حسین هدایتی ابر بدهکار بانکی  است.

در معرفی این مستند آمده است: شاید بهتر باشه از این به بعد وقتی که از برد تیم محبوبمون خوشحال میشیم یا توی استادیوم با گل نشدن یه موقعیت خطرناک نیم خیز می‌شیم و فریاد می‌زنیم یه لحظه به یاد بیاریم که چقدر برای فوتبال هزینه کردیم و در عوض چرا فوتبال اون طور که باید نتیجه نداد فوتبال یک مثاله احتمالا باید تو همه چیز اقتصادمون درباره شفافیت تجدید نظر کنیم…

در مراسم رونمایی از مستند «عابر بانک» دکتر راغفر(اقتصاد دان) و وحید اشتری(فعال رسانه ای) حضور خواهند داشت.

علاقه‌مندان به حضور در این برنامه می‌توانند به مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) واقع در میدان بهارستان نرسیده به چهار راه سرچشمه انتهای کوچه صیروفی پور  مراجعه کنند.

پوشش مسابقات جهانی مهارت‌کازان در شبکه آموزش

شبکه آموزش سیما برای اولین بار نسبت به پوشش گسترده زنده و تولیدی مسابقات جهانی مهارت در رسانه ملی اقدام کرد.

شبکه هفت سیما با اعزام گروه برنامه ساز «صبحی دیگر» به تهیه‌کنندگی سید رامین موسوی و اجرای نیما کرمی همراه با گروه فنی و تولیدی، مسئولیت انعکاس این مسابقات را بر عهده دارند.

شبکه هفت سیما در دوره جدید مدیریتی خود از مهر ماه سال گذشته با ارائه پیشنهاد تعریف دوباره ماموریتی و تصویب معاونت سیما و در نهایت رییس رسانه ملی تمرکز کاری خود را به مهارت‌آموزی توسعه داد و شعار مردم، آموزش و مهارت را به عنوان شعار محوری شبکه معرفی کرد. علاوه بر این شعار مسابقات امسال جهانی «مهارت برای تغییر زندگی» است.

ایجاد ستاد مهارت‌آموزی سیما با محوریت شبکه آموزش، تعریف شبکه‌های معین مهارتی محور از جمله شبکه‌های یک، دو، کودک، امید، ایجاد گستره ملی ارتباطات مهارتی با دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط مهارتی کشور، زمینه‌سازی مراسم ملی مهارتی و استفاده از دستاوردهای مهارتی دیگر کشورها به عنوان موتور توسعه کشور، با توجه به بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب از اهم فعالیت‌های شبکه آموزش در دوره جدید محسوب می‌شود.

در این راستا شبکه آموزش با علم به اهمیت مسابقات جهانی مهارت و تبادل تجربیات حرفه‌ای نقش محوری رسانه‌ای در این زمینه را برعهده گرفت.

دومین دوره مسابقات جهانی مهارت امسال از سی‌ویکم مردادماه تا ششم شهریورماه با حضور ۱۶۰۰ شرکت کننده در ۴۵ رشته از ۶۳ کشور جهان به مدت یک هفته در شهر کازان روسیه در حال برگزاری است.

تیم ملی مهارت جمهوری اسلامی ایران با یازده شرکت‌کننده در یازده رشته از ۵۲ رشته رسمی در مسابقات شرکت کرده است. رشته‌های گرافیک، مکاترونیک، خودرو و اکواترونیک، از جمله رشته‌هایی هستند که گروه ایرانی در آنها شرکت کرده و با ۶۲ کشور دیگر رقابت می‌کند. همچنین همزمان کنفرانس جهانی مهارت نیز توسط دانشمندان کشورهای مختلف در کنار مسابقات در حال برگزاری است.

تاکنون طی دو روز ۳۰ گزارش و ارتباط زنده از محل مسابقات با شبکه‌های یک، سه، پنج، نسیم و به ویژه شبکه آموزش گرفته شده است.

این ابتکار رسانه ملی در انعکاس جهانی مهارت و حضور تیم ملی ایران در این مسابقات، با محوریت شبکه آموزش علاوه بر آنکه در راستای محورهای راهبردی بیانیه گام دوم جمهوری اسلامی ایران و نقش جوانان در چهل ساله دوم است، تاثیر جدی و جدیدی در ایجاد نشاط مهارتی از طریق معرفی و تعریف رقابت ها و‌ مسابقات جهانی مهارت به عنوان ضلع جدید و جذاب برای نسل جوان، در کنار مسابقات جهانی ورزشی است. ایجاد این ضلع جدید که سال هاست در جهان تعریف شده، می تواند کمک موثری برای پیشران توسعه کشور با مرکزیت جوانان باشد.

مراسم اختتامیه مسابقات جهانی مهارت سه‌شنبه پنجم شهریورماه ساعت ۱۹ در ورزشگاه بزرگ آرنای کازان برگزار می‌شود. گروه اعزامی رسانه ملی پوشش ابتدا تا انتهای مسابقه‌ها را به صورت کامل برعهده خواهد داشت. بخش گزیده مراسم افتتاحیه و رژه تیم‌های شرکت کننده و تیم ملی جمهوری اسلامی ایران امشب از ساعت ۲۲  به مدت ۴۰ دقیقه از شبکه آموزش پخش خواهد شد.

مهران رجبی” امشب در کاروانسرای سعد السطنه

برنامه «شب فیروزه‌ای» امشب ( ۴ شهریورماه) میزبان مهران رجبی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون  خواهد بود.

این برنامه ترکیبی و زنده کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که با همکاری سیمای استانها بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود. عوامل تولید این برنامه در دهمین  سفر خود به شهر قزوین ( کاروانسرای سعد السلطنه) می‌روند.

آخرین برنامه «شب فیروزه‌ای» در تابستان ۹۸ تا پایان این هفته در استان قزوین خواهد بود.

این برنامه دارای بخش‌های مختلفی همچون دعوت از هنرمندان و خوانندگان  بومی، گزارش از مکان‌های دیدنی و گردشگری، معرفی ظرفیت‌های اقتصادی، میان برنامه، وله و …. است.

بنا بر این گزارش، «شب فیروزه‌‎ای» در واقع زیست‌بوم فرهنگی، تاریخی و تفریحی کشور را به تصویر می‌کشد و به‌طور همزمان نگاهی هم به ظرفیت‌های اقتصادی و گردشگری این استان‌ها دارد.

جنگ شبانه «شب فیروزه‌ای» به تهیه‌کنندگی غلامرضا حیدری هرشب حوالی ساعت ۲۱:۳۰ روی آنتن می‌رود.

نفرات برتر مسابقه تلویزیونی «اسرا» مشخص شدند

در آیین اختتامیه هشتمین دوره مسابقه تلویزیونی «اسرا»، نفرات برتر ۳ بخش قرائت تقلیدی این رقابت‌ها معرفی شدند.

آیین اختتامیه هشتمین دوره مسابقه تلویزیونی «اسرا» شب گذشته (یکشنبه ۳ شهریور ۹۸) با حضور مسئولان استانی، مدیران قرآنی، داوران، قاریان و… در قزوین برگزار و نفرات برتر ۳ بخش قرائت تقلیدی اساتید عبدالباسط، منشاوی و مصطفی اسماعیل مشخص و معرفی شدند.

بر این اساس، نفرات برتر این دوره از مسابقات به شرح زیر است:

نفرات برگزیده بخش قرائت تقلیدی استاد عبدالباسط:

نفر اول: محمدرضا حاتمی از تهران

نفر دوم: امیرحسین باقری از کرج

نفر سوم: مهدی رسول پور از آذربایجان شرقی

نفر چهارم: علیرضا حاجی زاده از آذربایجان شرقی

نفر پنجم: رضا بصائری از تهران

نفر ششم: رضا دهقان پور از آذربایجان شرقی

نفرات برگزیده بخش قرائت تقلیدی استاد منشاوی (زیر ۱۵ سال):

نفر اول: علیرضا بهرامی پور از قائم شهر

نفر دوم: حسین سواری از اهواز

نفر سوم: یاسین زاوش از کرج

نفر چهارم: محمد امین رضایی از بوشهر

نفر پنجم: حسین جهانگیری از تهران

نفرات برگزیده بخش قرائت تقلیدی استاد منشاوی (بالای ۱۵ سال):

نفر اول: علیرضا رحمانی از همدان

نفر دوم: وحید پورهوشیار از کرج

نفر سوم: محمدحسین الماسی از کرمانشاه

نفر چهارم: یوسف نوید از تبریز

نفر پنجم: هادی یوسفی از آذربایجان شرقی

نفرات برگزیده بخش قرائت تقلیدی استاد مصطفی اسماعیل:

نفر اول: یاسین پورغیاثیان از همدان

نفر دوم: مهدی باکند از تبریز

نفر سوم: امیرمهدی عادلی از اصفهان

نفر چهارم: محمد یوسف طاهری از مشهد

نفر پنجم: هادی سخندان از تبریز

نفر ششم: داود نوروزی از رامهرمز

یادآور می‌شود، در سری هشتم مسابقه تلویزیونی «اسرا» بیش از ۵۰۰ فایل معرفی و تلاوت از سراسر ایران توسط تقلیدکنندگان تلاوت قرآن از قاریان مصری به دبیرخانه این مسابقات ارسال شد که ۲۹۰ نفر در مرحله مقدماتی و ۱۰۵ متسابق در مرحله نیمه نهایی به رقابت پرداختند که در نهایت این رقابت ها با ۲۲ نفر در مرحله فینال دنبال شد.

فراخوان ثبت نام شرکت در سری نهم مسابقه تلویزیونی «اسرا» در آینده اعلام می‌شود.

از «ایران فعال» تقدیر شد

به دنبال تولید و پخش برنامه «ایران فعال» معاون امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی از مدیر شبکه سلامت قدردانی کرد.

سیدعبدالحمید احمدی معاون امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی، در نامه ای خطاب به مهدی قاسمی مدیر شبکه سلامت پخش برنامه‌ای با رویکرد توسعه ورزش همگانی را گامی مثبت در جهت ارتقاء سلامت اجتماعی دانست و ابراز امیدواری کرد پخش برنامه‌هایی از این نوع در سلامت عمومی و پیشگیری از بیماری‌ها افزایش یابد.

گفتنی است؛ «ایران فعال» برنامه ای با محوریت سلامت اجتماعی است که تلاش دارد تا ورزش‌های همگانی را در سبد سلامت ایرانیان نهادینه کند.

در این برنامه علاوه بر دعوت از مقام‌آوران و مدال‌آوران در میادین بین‌المللی از مسئولان و مدیران حوزه سلامت ـ ورزش دعوت می‌شود تا به تشریح عملکرد و برنامه‌های حوزه‌های مرتبط سخن گویند. تشویق به ورزش‌های همگانی، صبحگاهی و پیاده‌روی‌های دسته جمعی از دیگر بخش‌های «ایران فعال» است.

آغاز تولید پویانمایی«چهل شاهد»

تولید مجموعه پویانمایی «چهل شاهد» با حضور دکتر میرباقری معاون سیما آغاز شد.

مجموعه پویانمایی «چهل شاهد» به معرفی چهل شهید شاخص پس از انقلاب می‌پردازد. کار نگارش این مجموعه به مناسبت چهل سالگی انقلاب از سال گذشته آغاز شد و پیش‌بینی می‌شود تولید آن یکسال زمان ببرد و پخشش از سال آینده آغاز شود.

این اثر به سفارش مرکز پویانمایی صبا و به تهیه‌کنندگی محمد علی صفورا تولید می‌شود.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *