تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون| «پایتخت» از امشب به آنتن می‌رسد/ حسین رفیعی مجری برنامه زنده سحر تلویزیون- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون| «پایتخت» از امشب به آنتن می‌رسد/ حسین رفیعی مجری برنامه زنده سحر تلویزیون- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امروز رویدادهای مختلفی روی آنتن رادیو و تلویزیون می‌آید که در این بسته خبری مروری بر آن‌ها داریم:

حسین رفیعی «کوچه بهار» شبکه امید را اجرا می‌کند

«کوچه بهار» ویژه برنامه سحرگاهی شبکه امید از امشب هر بامداد ساعت ۳ با اجرای مشترک حسین رفیعی و رامتین چیت سازان  روی آنتن شبکه امید پخش می‌شود. کاوه امیری تهیه کننده برنامه کوچه بهار درباره ساختار این برنامه گفت: «کوچه بهار» برنامه‌ای گفتگومحور و ترکیبی است که با اجرای حسین رفیعی و رامتین چیت‌سازان روی آنتن این شبکه پخش می‌شود. مضمون این برنامه، شکر نعمت‌های خداست که این مضمون در کلیت برنامه‌های شبکه هم وجود دارد و می‌خواهیم شکرگزاری کردن و قدر دانستن نعمت‌ها را به نوجوانان یادآوری کنیم. سلامت، سایه پدر و مادر و حتی اختیار درس خواندن، از جمله این نعمت‌ها هستند که باید قدر دانسته شوند.

به گفته امیری حضور شخصیت‌های علمی، فرهنگی، هنری با آیتم استندآپ کمدی، اجرای موسیقی زنده، بحث‌های کوتاه معرفتی همسو با نیاز نوجوانان و آیتم‌های بیان خاطرات نوجوانان و بزرگسالان از روزه‌داری، دیگر بخش‌های این برنامه را تشکیل می‌دهند. وی  اهداف برنامه کوچه بهار  را ترویج روحیه سحرخیزی و شب زنده‌داری در میان نوجوانان و ایجاد فرصت ناب مناجات و انس با پروردگار، زمینه‌ساز قرار گرفتن در مسیر نسیم رحمت الهی  دانست که در کنار برنامه‌های تولید شده با حال و هوای ماه مبارک رمضان فرصت تمرین بندگی خداوند را برای همه نوجوانان  فراهم می‌آورد.

برنامه ترکیبی «کوچه بهار» به تهیه‌کنندگی کاوه امیری هر بامداد از محل باغ موزه هنر ایرانی در فضایی معنوی لحظات شاد و مفرحی را به ویژه برای روزه اولی ها ایجاد خواهد کرد. این برنامه معنوی در ۳۰ قسمت ۹۰ دقیقه‌ای یک ساعت قبل از اذان صبح و نیم ساعت بعد از اذان، سحرگاه‌های ماه مبارک رمضان را برای روزه‌داران خاطره‌انگیز می‌کند.

برنامه‌های رمضانی رادیو قرآن به روایت ابوالقاسمی

مدیر رادیو قرآن ضمن تشریح برنامه‌های این شبکه رادیویی در ماه رمضان به تولید و پخش برنامه‌های مختلف توسط این شبکه ویژه ماه رمضان اشاره کرد. در این نشست ابوالقاسمی طی سخنانی با اشاره به ویژه برنامه سحرگاهی رادیو قرآن گفت: در خلوت حضور عنوان ویژه برنامه سحرگاهی این شبکه رادیویی است که در ایام ماه مبارک رمضان از ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه بامداد به مدت ۱۲۰ دقیقه تقدیم شنوندگان می‌شود همچنین پس از این برنامه تلاوت ترتیل یک جزء قرآن کریم به صورت زنده از آران و بیدگل و از ساعت ۰۵:۴۵ تقدیم شنوندگان می‌شود.

وی تصریح کرد: بوستان معرفت عنوان دیگر برنامه شبکه رادیویی قرآن است که هر روز از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه به مدت ۳۰ دقیقه پخش می‌شود، همچنین برنامه قرآن و زندگی از ساعت ۹ و ۱۵ دقیقه به مدت ۴۵ دقیقه تقدیم شنوندگان رادیو قرآن می‌شود.

ابوالقاسمی به پخش ویژه برنامه ابتهال ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت این برنامه هر روز از ساعت ۱۰ و ۴۵ دقیقه به مدت ۱۵ دقیقه پخش می‌شود و پس از آن برنامه ترجمان وحی ویژه سوره مبارکه قدر از ساعت ۱۱ و ۱۵ دقیقه به مدت ۲۰ دقیقه پخش می‌شود، همچنین تکرار برنامه ترجمان وحی هر شب از ساعت ۲ بامداد تقدیم شنوندگان خواهد شد.

مدیر رادیو قرآن درخصوص برنامه اذانگاهی ظهر این شبکه رادیویی گفت: این برنامه به عنوان تسبیح آفتاب از ساعت ۱۲:۴۰  تقدیم شنوندگان می‌شود به برنامه اشاره ویژه معرفی کتاب از ساعت ۱۴ و ۱۵ دقیقه از رادیو قرآن پخش خواهد شد.

وی درخصوص ویژه برنامه افطار رادیو قرآن گفت: شیرین‌نامه عنوان ویژه برنامه افطار شبکه رادیویی قرآن است که هر روز از ساعت ۱۸ به مدت ۱۵۰ دقیقه مهمان خانه‌های روزه‌داران است. پخش دعای افتتاح به مدت ۲۵ دقیقه و کارگاه ترجمه سوره قدر از ساعت ۲۱ از دیگر برنامه‌های رادیو قرآن در ماه رمضان است.

ابوالقاسمی به پخش برنامه صهبا اشاره کرد و گفت: این برنامه کاری از گروه اطلاع‌رسانی رادیو قرآن است که هر شب از ساعت ۲۱ و ۴۵ دقیقه به مدت ۷۵ دقیقه و به صورت زنده تقدیم علاقمندان می‌شود.

همچنین برنامه محفل نور با قرآن ویژه ماه مبارک رمضان هر شب از ساعت ۲۳:۰۵ به مدت ۵۰ دقیقه از رادیو قرآن پخش می‌شود؛ مدیر شبکه رادیویی قرآن درخصوص پخش ترتیل‌خوانی در ایام ماه مبارک رمضان از این شبکه گفت: پخش تلاوت ترتیل یک جزء قرآن کریم در روز سه بار از شبکه رادیویی قرآن پخش می‌شود که شامل ساعت‌های ۰۵:۴۵، ۱۱:۳۵ و ۱۸:۳۰ خواهد بود، همچنین برنامه‌های پخش دعای جوشن کبیر و احیای شب‌های قدر دو برنامه این شبکه رادیویی هستند که در لیالی قدر در ساعات ۲۲ و ۳۰ دقیقه بامداد از رادیو قرآن پخش می‌شود.

وی در خصوص برنامه‌های این شبکه رادیویی در ایام پایانی ماه مبارک رمضان گفت: به عنوان قسم به زیتون عنوان ویژه برنامه روز قدس رادیو قرآن است که در روز جمعه آخر ماه رمضان از ساعت ۰۹:۳۰ پخش خواهد شد، همچنین پخش دعای وداع با ماه مبارک رمضان در برنامه ما در ایام پایانی ماه خدا است که چهاردهم خرداد‌ماه از ساعت ۲۰ و ۴۵ دقیقه پخش می‌شود.

مدیر رادیو قرآن با اشاره به برنامه‌های رادیو قرآن در روز عید فطر گفت: پخش خطبه و نماز عید فطر به امامت رهبر معظم انقلاب از پانزدهم خرداد‌ماه از ساعت ۰۷:۳۰ آغاز می‌شود و ویژه برنامه عید بندگی برای روز عید فطر در روزهای پانزدهم و شانزدهم خرداد از ساعت ۰۹:۳۰ تقدیم شنوندگان خواهد شد.

در ادامه علیرضا فتحی‌پور، مدیر گروه علوم قرآنی رادیو قرآن با اشاره به مشاوره رادیو قرآن به دیگر رادیو در ماه رمضان گفت: رادیو قرآن در کنار تولید و پخش برنامه‌های مختلف به ارائه مشاوره در بخش‌های تلاوت و کارشناسی به دیگر شبکه‌های رادیویی می‌پردازد.

وی از تولید برنامه در خلوت حضور اشاره کرد و گفت: این برنامه با تولید نمایشنامه‌های قرآنی با موضوعات خویشتنداری و حق‌الناس به همراه آیتم‌های کارشناسی، تغذیه و دعا میهمان خانه‌های روزه‌داران است. همچنین برنامه قرآن و زندگی باموضوع صبر و خویشتنداری از منظر قرآن از ساعت ۰۹:۱۵ پخش می‌شود.

هادی صلح‌جو مدیر گروه اطلاع‌رسانی رادیو قرآن به تولید برنامه صهبا اشاره کرد و گفت: این برنامه هرشب از ساعت ۲۱:۴۵ به سراغ فعالان قرآنی گمنام در دیگر شهر‌ها و روستا‌ها و فعالان قرآنی خارج از کشور می‌رود، همچنین پخش ۳۰ ترتیل از سوره واقعه به همراه ویژه برنامه شهدای مدافع حرم و شرح دعای ابوحمزه ثمالی از دیگر آیتم‌های برنامه است.

احمد فراهانی مدیر گروه آموزش رادیو قرآن به برنامه عارفان بهشت اشاره کرد و گفت: این برنامه حفظ محور است و از ساعت ۱۶:۱۵ با آیتم‌های مختلف تقدیم می‌شود همچنین برنامه ترجمان وحی دیگر برنامه گروه آموزش است که در ساعت‌های ۱۱:۱۵ و ۲ بامداد تقدیم علاقه‌مندان خواهد شد.

«شرایط خاص» به ایستگاه پایانی رسید

با پخش هفده قسمت از سریال «شرایط خاص»، آخرین قسمت این سریال امشب روی آنتن شبکه سه خواهد رفت. با پخش هفده قسمت از سریال «شرایط خاص» به کارگردانی وحید امیرخانی هجدهمین و آخرین قسمت این سریال پرمخاطب امشب یکشنبه پانزدهم اردیبهشت‌ماه ساعت ۲۰:۴۵ از شبکه سوم سیما پخش خواهد شد.

این سریال به نویسندگی حسین تراب‌نژاد و احسان لطفیان، سریالی با حال و هوای کمدی بود که از بیست و چهارم فروردین‌ماه پخش آن از شبکه سه آغاز شد اما پخش زنده بازی‌های فوتبال، موجب تعویق چندباره آن شد. کامبیز دیرباز، بهرام افشاری، پروانه معصومی، نادر سلیمانی، سیروس گرجستانی، کاظم سیاحی، مریم سعادت، سوگل قلاتیان، معصومه رحمانی، صحرا اسدالهی، مصطفی ساسانی، وحید آقاپور، اسدالله یکتا و شهره سلطانی ترکیب بازیگران این سریال را تشکیل می‌دهند.

پخش مجموعه تلویزیونی «پایتخت ۵» از امشب

«پایتخت ۵» نام فصل پنجم از مجموعه تلویزیونیِ «پایتخت» است که در نوروز ۹۷ از شبکه یک سیما پخش شد. این سریال با کارگردانی سیروس مقدم و با طراحی و بازی محسن تنابنده ساخته شده است. «پایتخت ۵» به عنوان بهترین سریال نوروزی (از نگاه مردم) در نظرسنجی صدا و سیما انتخاب شد.

«جونگ میونگ» امشب روی آنتن شبکه پنج

اولین قسمت سریال کره‌ای «جونگ میونگ» امشب ( یکشنبه پانزدهم اردیبهشت‌ماه) ساعت ۲۳ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. این سریال تاریخی محصول ۲۰۱۵ کره جنوبی به کارگردانی سنگ هو کیم است که در ۵۰ قسمت به مدیر دوبلاژی علیرضا باشکندی برای شبکه پنج سیما دوبله شده است. در خلاصه داستان سریال کره‌ای «جونگ میونگ» آمده است: «جونگ میونگ» دختری شش هفت ساله فرزند ملکه و امپراطور بزرگ در کشور کوچک جوسان زندگی می‌کند. او طی چند دهه شاهد تغییرات سیاسی و نظامی کشور خود است و در تمام این سال ها با وجود خطرات بسیار، تلاش می‌کند تا کشورش را در شرایط دشوار جنگ با کشورهای دیگر و از اختلافات داخلی نجات دهد. او در این راه برادر کوچک و پدر خود را از دست می دهد و خودش نیز به سرزمین دیگری فرار می‌کند و مجبور می‌شود به عنوان کارگر معدن به سختی کار کند. اما بعد از سال‌ها به کشورش بازمی‌گردد. او همواره با برادرهای ناتنی خود که یکی بعد از دیگری بر تخت امپراطوری تکیه می‌‎زنند، همکاری و گاهی اوقات مخالفت می‌کند تا بتواند وطن کوچک خود را به کشوری قدرتمند تبدیل کند. جونگ میونگ به مسئول اداره اسلحه‌سازی به نام هونگ جو وون علاقمند شده اما … سریال «جونگ میونگ» از شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت ۲۳ پخش و تکرار آن روز بعد ساعت ۱۵خواهد بود.

ورود به ماه رمضان با برنامه سیمای خانواده

برنامه «سیمای خانواده» امروز یکشنبه پانزدهم اردیبهشت میزبان سیدحمید خویی، مشاوره خانواده، است که درباره ورود به ماه مبارک رمضان و آداب خانواده در این ماه صحبت می‌کند. در ادامه این برنامه که ساعت ۴۵ : ۱۱، به‎صورت زنده پخش می‌شود، بهشته بزرگی، کارشناس خیاطی، آموزش خیاطی و معصومه عکاف، کارشناس هنری، طرز تهیه شیرینی کوکی را آموزش می‎دهد. برنامه «سیمای خانواده» کاری از گروه اجتماعی شبکه یک سیماست به تهیه‎کنندگی احسان نیلی هر روز بجز جمعه‌ها پخش می‌شود.

ویژه برنامه‌های رمضان شبکه آموزش/«دکتر سلام» در کنداکتور قرار گرفت

شبکه هفت سیما برای ایام ماه مبارک رمضان برنامه‌های «ماه مهربانی»، «دکترسلام»، «یقه هفت»، «نان و نمک» و «سفرگرد» را تدارک دیده است. برنامه «ماه مهربانی» در ایام ماه مبارک رمضان با حضور در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه و مناطق سیل‌زده هر شب یک برنامه شاد را روی آنتن م‌ برد.

این برنامه در استان‌های کرمانشاه، لرستان، خوزستان و ایلام حضور پیدا کرده و از چهره‌های ماندگار این استان‌ها دعوت به عمل می‌آورد. هرشب از یکی از خوانندگان این استان‌ها دعوت می‌شود و در آیتم «این مردم نازنین» آداب و رسوم ماه مبارک رمضان در این استان‌ها با حضور در منازل این افراد بر سر سفره افطار و سحر، به تصویر کشیده می‌شود.

از دیگر آیتم‌های این برنامه آیتم«نیایش»، «گزارش» از بازسازی مناطق سیل‌زده و زلزله‌زده، آیتم «تنفس» مربوط به موضوعاتی مانند صله رحم ، مهربانی و… است. برنامه «ماه مهربانی» به تهیه‌کنندگی سهیل سلیمانی در ایام ماه مبارک رمضان هر شب ساعت ۲۳ از شبکه هفت سیما پخش می‌شود.

برنامه «دکتر سلام» نیز برنامه ویژه‌ای برای ایام ماه مبارک روی آنتن می‌برد. در این برنامه با دعوت از متخصصین پزشکی و تغذیه در خصوص رعایت نکات لازم در هنگام روزه‌داری در زمینه تغذیه صحیح، خوردن و نخوردن‌های افطاری و سحری، مزایا و معایب روزه‌داری برای گروه بیماران خاص گفتگو خواهد شد. همچنین در آیتم «سبد سلامتی» به موضوع نحوه استفاده از میوه و اغذیه در ماه مبارک رمضان پرداخته می‌شود. برنامه «دکتر سلام« به تهیه کنندگی مهران دشت بزرگی هر روز ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه هفت سیما پخش می‌شود.

از دیگر برنامه ویژه ماه مبارک شبکه هفت سیما برنامه«یقه هفت» است. برنامه «یقه هفت» به همت جمعی از جوانان طراحی شده و نام این برنامه این معنا را می‌رساند که یقه هفت فلشی است به سمت درون آدمی و خود انتقادی یکی از بزرگترین گمشده‌های نسل امروز است که ما بتوانیم از خودمان انتقاد را شروع کنیم البته انتقاد به معنی عیب جویی نیست به معنی ارائه روش درست. سعی شده در برنامه «یقه هفت»در مورد مسائل ارتباطی، اجتماعی، مسائل زندگی و سبک زندگی فلش را به سمت خود بگیریم و بفهمیم ما چه سهمی داریم در ایجاد هر آسیب یا پیشرفت در زندگی.

برنامه «یقه هفت» در ماه رمضان ازشنبه تا پنج شنبه، هر شب با اشاره به یکی ازاسماء وصفات پروردگار که در دعای جوشن کبیر آمده، پخش خواهد شد. «یقه هفت» در ماه مبارک رمضان، مهمان خانه‌های مردم خواهد بود. ما در ماه مبارک، هر شب با اشاره به یکی ازاسماء وصفات پروردگار که در دعای جوشن کبیر آمده؛ و با توجه به این نکته که ما باید تلاش کنیم این صفات را در خودمان ایجاد کنیم و با رویکرد ایجابی به مسائل اجتماعی مرتبط خواهد پرداخت. برنامه«یقه هفت»  به تهیه کنندگی مهرداد تنها در ماه رمضان ازشنبه تا پنج شنبه ساعت ۲۲ پخش خواهد شد.

برنامه «نان و نمک»برنامه ترویج فرهنگ رمضانی توسط جامعه علمی آموزشی کشور، نیز همچون سال‌های گذشته به تهیه گزارش و گفتگو با فعالان رشته‌های قرآنی و مذهبی از اقشار علمی و فرهنگی کشور، کارآفرینان و خیرین مدرسه‌ساز، سلامت و…. می‌پردازد تا از حق نان و نمک پروردگار، اثرات ناب رمضان‌الکریم و از نقش خود در جامعه سخن بگویند. برنامه «نان و نمک» به تهیه‌کنندگی هادی خددادی و کاری از گروه آموزش‌های رسمی است در ایام ماه مبارک رمضان هرشب ساعت ۲۰:۴۰ از شبکه هفت سیما روی آنتن می‌رود.

از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده برای ایام ماه مبارک رمضان برنامه «سفرگرد» می‌باشد. برنامه «سفرگرد» در ماه رمضان با آیتم‌های «رمضان نامه» آیتم بررسی و گزارش آداب و رسوم مناطق مختلف کشور در فرهنگ‌ها و اقوام مختلف در ماه رمضان و« احکام سفر»، توضیح احکام سفر برای روزه‌داران از نگاه مراجع مختلف در قالب موشن‌گرافی مهمان مخاطبان شبکه هفت سیما خواهد بود.

گفتنی است، در آیتم«رمضان نامه» گزارشگر با حضور در آداب و مناسک نقاط مختلف کشور از دُم دُم سحری و آبی بنوش بوشهر، حنابران چهار محال و بختیاری، پیراهن و لقمه مراد یزد، کاسم سا لرستان، کبارخوانی آذربایجان‌غربی، تهیه قوتو کرمان، مرحبا و الوداع کردستان، نماز تراویح سیستان و بلوچستان، روزوالون فارس تا نخل‌گردانی اصفهان با حضور در مناطقی که این آداب بیشتر در آن اجرا می‌شود به تهیه گزارشی مستند می‌پردازد.

برنامه «سفرگرد» به تهیه کنندگی مجید قره گوزلو روزهای زوج ساعت ۱۶ از شبکه هفت سیما پخش می‌شود. برنامه «صبحی دیگر»نیز با دعوت از کارشناسان مرتبط با رویکرد رمضانی روی آنتن می‌رود.

«نسیم زندگی» ویژه شبکه سحر ماه رمضان

برنامه پرمخاطب « نسیم زندگی» کانال اردوی شبکه سحر  امروز در آستانه ماه مبارک رمضان ویژه برنامه‌ای را آماده و تهیه کرده است. برنامه «نسیم زندگی»، امروز درباره برکات ماه مبارک رمضان با «مولانا ولی‌الله حسن‌رضوی» به گفتگو می‌نشیند.

در بخش سخنان بزرگان هم فرازهایی از سخنان امام باقر(ع) برای ببیندگان ارائه می‌شود. در بخش «معرفی شهرهای دیدنی ایران»، نیز کوه سنگی از دیدنی‌هایی شهر مشهد واقع در استان خراسان رضوی معرفی می‌شود و تصاویری از این جاذبه گردشگری برای بینندگان پخش خواهد شد.

بخش کتابخوانی، فناوری و فضای مجازی از دیگر قسمت‌های جذاب برنامه «نسیم زندگی» است. اجرای این برنامه را امروز علمدار عباس زیدی و رباب منصوری برعهده دارند. این برنامه امروز ساعت ۱۸ به وقت تهران و به مدت ۵۰ دقیقه از کانال اردوی شبکه جهانی سحر پخش می‌شود.

«نسیم زندگی» در ساعت ۳۵ دقیقه بامداد فردا شانزدهم اردیبهشت، ۱۰:۳۰ و ۱۵:۱۰ تکرار خواهد شد.

 پخش «پادری» از کانال کردی شبکه سحر

همزمان با شروع ماه مبارک رمضان سریال «پادری» به کارگردانی محمدحسین لطیفی محصول شبکه اول سیما از کانال کردی شبکه سحر روی آنتن می‌رود. این سریال طنز اجتماعی به جایگزینی سریال «شوق پرواز» از ساعت ۲۴ هر شب با دوبله کردی از کانال کردی سحر پخش می‌شود .

داستان سریال مربوط به قالیشویی «مشتاق» است. فیروز مشتاق در ایام نزدیک نوروز به خاطر از دست نرفتن اعتبار قالیشویی و حفظ مشتریان سابق سعی می‌کند با اجاره یک قالیشویی دیگر ، کارش را ادامه دهد. او که با انبوهی از فرش های شسته نشده رو به رو است، دردسرهای جدیدی را تجربه می‌کند و … هومن برق نورد، سیما تیرانداز، بهنام تشکر، امیرحسین رستمی، نگار عابدی، مجید یاسر، محمدرضا شیرخانلو در این سریال به ایفای نقش می‌پردازند.

«پادری» در ۳۰ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی سیدمحمود رضوی  با مدیریت دوبلاژ محمد فریدونی دوبله کردی شده و از دوشنبه شانزدهم اردیبهشت بر روی آنتن است .

پخش سریال «اگه بابام زنده بود» در کانال آذری شبکه سحر

«اگه بابام زنده بود» به کارگردانی همایون اسعدیان محصول سال ۱۳۸۳ شبکه اول سیماست. داستان سریال مربوط به فردی به نام «تیمور» است که به خاطر سرقت‌های کوچکی که انجام داده به زندان رفته و حالا پس از آزادی می‌فهمد که مادرش با فردی خسیس به نام «مبارکی» ازدواج کرده است. تیمور و دوستانش که از بی‌پولی و بیکاری رنج می‌برند نقشه سرقت از بانک را طرح‌ریزی می‌کنند، اما …..این سریال که در  کشور آذربایجان به سرپرستی دوبلاژ سلیمان فرض علی اف به آذری دوبله شده است، در ۲۶ قسمت ۳۵ دقیقه‌ای از دوشنبه شانزدهم اردیبهشت ساعت ۱۵:۳۰ به وقت تهران پخش می‌شود. بازیگران «اگه بابام زنده بود» عبارتند از: سیامک انصاری، مهرانه مهین‌ترابی، اشکان خطیبی ، پرویز فلاحی پور و نادر سلیمانی.

انتهای پیام/

 


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *