تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون| ۱۵ سریال رادیویی برای آنتن رمضانی/ «هشت و نیم دقیقه» با «ناردون» به تلویزیون می‌آیند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون| ۱۵ سریال رادیویی برای آنتن رمضانی/ «هشت و نیم دقیقه» با «ناردون» به تلویزیون می‌آیند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امروز رویدادهای مختلفی روی آنتن رادیو و تلویزیون می‌آید که در این بسته خبری مروری بر آن‌ها داریم:

پخش زنده محفل قرآنی با حضور رهبر انقلاب از شبکه قرآن

مراسم دیدار قاریان و حافظان قرآنی کشور با رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز به صورت زنده از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود.

جامعه قرآنی کشور به رسم هر ساله همزمان با آغاز ماه رمضان و عصر امروز، شانزدهم اردیبهشت در آستانه این ماه مبارک به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌روند.

این مراسم از ساعت ۱۷ تا ۲۰(همزمان با اذان مغرب) در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار و به صورت زنده از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود.

ویژه‌های رادیو همراه با ۱۵ سریال روی آنتن رمضانی

بیش از ۸۷۰ عنوان برنامه متناسب با ماه مبارک رمضان در شبکه‌های مختلف رادیویی تدارک دیده شده است. تولید برنامه‌هایی با محوریت حق الناس، حضور چهره‌های معنوی به عنوان سخنران و برنامه‌هایی درباره احکام ویژه رمضان تولید شده است . در رادیو سلامت برنامه‌های مختلفی درباره سبک زندگی ارائه خواهیم داد و هر شبکه رادیویی متناسب با ماموریتش برنامه های رمضانی را به گوش مخاطبان خواهد رساند.

در سال گذشته که افتتاح رادیو ترتیل انجام گرفت استقبال بسیار خوبی از سوی مردم صورت گرفت . خوشبختانه رادیو ترتیل  برای بار دوم راه اندازی شده  و تا پایان ماه مبارک از آن استفاده می کنیم ، همچنین دیگر درگاه های انتشار هم وجود دارند که امیدواریم بتوانیم پاسخگوی سلایق مخاطبان مان باشیم. رادیو قرآن، رادیو ترتیل و رادیو تلاوت دستاورد صدا برای شنوندگان در ماه مبارک رمضان است و امیدواریم مورد توجه قرار گیرد.

همانطور که شبکه رادیویی ایران با جشنی به استقبال ماه مبارک رمضان می‌رود با «جشن سپاس با رویکرد شادی آفرینی به استقبال ماه شوال می‌رود. همچنین رادیو تهران نیز با «جشن سپاس» به بیان  آیین و مراسم عید فطر می‌پردازد.

«قرار بی‌قراران»ویژه برنامه سحرهای ماه مبارک رمضان رادیو ایران است.در  «سحوری» ویژه برنامه سحر  رادیو فرهنگ  نه تنها ادعیه و مناجات سحر پخش می‌شود بلکه فضایی معنوی برای آماده سازی روزه داران به وجود می‌آورد. هر  سحرساعت ۳ بامداد  در برنامه «مشکات»  رادیوجوان  مجموعه سخنرانی های حجت الاسلام قرائت و کارشناس مذهبی دراین ماه پخش می‌شود. ویژه برنامه سحرگاهی  «بهشت اجابت» با آشنایی  مفاهیم جوشن کبیر از رادیو معارف ، «تهران بیدار»ویژه سحرگاهی رادیو تهران ،«زلال مثل باران» ویژه برنامه سحرگاهی رادیو گفتگو  از دیگر برنامه‌های سحری رادیوست.

«قرار آسمانی» ویژه برنامه افطار  رادیو ایران، «نان و خرما» ویژه برنامه افطار رادیو معارف  است که به بررسی صفات متقین از منظر حضرت علی(ع) می‌پردازد. رادیو سلامت  با مجله ویژه افطار و مطرح کردن  موضوع‌های اخلاقی و اجتماعی، توکل و توسل لحظات معنوی را برای مخاطبان فراهم می‌کند. «دعوت» ویژه افطار رادیو تهران، «به تماشا سوگند» ویژه برنامه افطار رادیو گفتگو  و «صدای ربنا» ویژه برنامه افطار رادیو قرآن است.

ویژه برنامه‌های رادیو ایران  «به رنگ خدا»  با موضوع قرآن و زندگی ،«عشق نام دیگر توست» ویژه وفات حضرت زینب (س)،۳ مستند رادیویی از گروه سیاست این شبکه با موضوع شکست نظریه‌های سازش از کارتر تا ترامپ، راهپیمایی بازگشت و مظلومیت جهانی فلسطین، نقش ایران و جهان اسلام در حمایت از فلسطین است.ضمن اینکه  در مستند دیگری اندیشه مقاومت در نسل جدید فلسطینی‌ها بررسی و  زنده بودن اندیشه امام خمینی(ه) در باره فلسطین روایت می‌شود. «در حوالی قاف»گفت‌و‌گو با اهالی ادب و هنر در خصوص ماه مبارک رمضان، «سی روز سی آیین» بررسی آیین‌های ماه رمضان در کشورهای اسلامی،«سی روز سی حکمت» جملات قصار و احادیث ناب در باره روزه و ماه رمضان ، «سی روز سی غزل» و شعر و غزل در این ماه از ویژه‌های رادیو فرهنگ است. رادیو جوان نیز  ویژه برنامه صبحگاهی «هفت آسمان» ،«ماه نو»  ویژه برنامه اذانگاهی  مغرب با آیتم‌های مختلف و موضوع حق و تکلیف در دوران جوانی  همچنین «قرار» ویژه اذان ظهر با موضوع  اهمیت نمازاول وقت و  برکات روزه را پخش می‌کند.

«شبهای رمضان» رادیو معارف گفتگوی صمیمی با چهره‌های شاخص در عرصه‌های دینی و فرهنگی است.«ضیافت» مسابقه رادیویی زنده با هدف آشنایی مخاطبان با احکام دین و حقوق متقابل انسانها، «آیات نور» مسابقه رادیویی با همکاری سازمان عقیدنی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران است که با کارشناسی حجت‌الاسلام احمد جلیلی صفت جانشین سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در دو نوبت  به روی آنتن می‌رود. هر شب پخش دعای پر فضیلت افتتاح  و برنامه «غرفه‌های نور» و  انعکاس فعالیت نمایشگاه قرآن کتاب تهران از دیگر برنامه‌هاست.

همچنین «نشانی» طرح موضوعات مرتبط با هر جزء از قرآن کریم، «حق با توست» با موضوع رعایت حق الناس از برنامه‌های رادیو سلامت است.نمایشهایی ویژه خانواده  در برنامه «خانه ما» و ماه باران» با مباحث و موضوعات قرآنی و معرفتی از برنامه‌های رادیو تهران است.«ماه ماه»  بررسی آیین های ماه رمضان در فرهنگ عامه مردم ایران،«برهان»تحلیل و بررسی ریاضت  غیر دینی و تفاوت آن با روزه داری،«روشنا»تفسیر آیات قرآن کریم توسط حجت‌الاسلام قرائتی، «نجوا»بررسی صفات خوب در ماه مبارک رمضان، آیتم های متنوع روانشناسی،«رهیافت» تبیین جدیدترین مواجهات هستی شناختی با محوریت دین اسلام ،«اشاره»ترویج دو حسنه «رعایت حق‌الناس» و «خوش خلقی» در جامعه از برنامه‌های رادیو گفتگو است.

پخش زنده محفل انس با قرآن در حضور مقام معظم رهبری، معرفی کتاب با موضوع رمضان و «شهر قرآن» ویژه نمایشگاه قرآن از تهران از ویژه برنامه‌های رادیو قرآن است.ویژه برنامه «قرآن و زندگی» در مناسبت های رحلت حضرت خدیجه،ولادت امام حسن مجتبی(ع)،روز ضربت و شهادت حضرت علی(ع)پخش می‌شود. شرح دعای ابوحمزه ثمالی در ویژه برنامه«لحظه های ناب شرح دعای ابوحمزه ثمالی» از دیگر برنامه‌هاست.

همچنین  در رادیو پیام   با توجه به تغییر رویکرد این شبکه برنامه‌های کوتاهی با عناوین «  یک آیه یک پیام» ، «پیام رمضان» ،  «قرآن از زبان قرآن احادیث»،« آیات» متون ادبی و کلام بزرگان در مورد ماه مبارک رمضان پخش می‌شود. «عصر رمضان»،«فامیل دور،فامیل نزدیک»،«نمایش ویژه ماه رمضان» ،«همپای صبا» از برنامه‌های رادیو صبا است.ضمن اینکه برنامه ای اذانگاهی «در حوالی عشق» با رویکرد ماه رمضان پخش می‌شود.

«در خلوت حضور» نحوه آماده شدن برای ماه مبارک رمضان،«لحظه‌های اجابت» بررسی احکام ماه مبارک رمضان ،«شهید عدالت»  بررسی سیره اقتصادی حضرت علی(ع) ،«فیض حضور» سفارش به خواندن قرآن و شب زنده‌داری از برنامه‌های رادیو اقتصاد است.

۱۵ سریال رادیویی برای پخش از شبکه‌های  رادیویی تهیه شده که از این تعداد ۱۳ سریال جدید و ۲ سریال آرشیوی می‌باشد. این سریال‌ها از ۱۰ شبکه ایران، جوان، سلامت، فرهنگ،تهران، ورزش، اقتصاد،صبا، قرآن و نمایش پخش می‌شود. برای بعضی شبکه‌ها ، ۳ سریال تهیه شده است که هر سریال متناسب با سه دهه ابتدایی، میانی و پایانی ماه مبارک رمضان می‌باشد. برای شبکه‌هایی که یک سریال تهیه شده موضوع و داستان متناسب با ایام لیالی قدر و پوشش مناسبت‌ها ارائه شده است. مدت این مجموعه ‌ها ۴۳۸۰ دقیقه می‌باشد که در ۲۴۶ قطعه تولید شده است. این سریال‌ها به موضوع «حق الناس» به عنوان محور موضوعی اصلی و مضامینی چون انس و توجه به قرآن ، توبه،کسب روزی حلال، نوع‌دوستی، تهذیب نفس، صبر ،گذشت و بخشش، مناعت طبع و پرهیز از زیاده‌خواهی توجه ویژه‌ای شده است.

مخاطبان رادیو می توانند شنونده ترتیل یک جزء از قرآن کریم از رادیو باشند. برنامه «قدر قرآن» که هر سحر ساعت ۵ صبح  از رادیو ایران پخش می شود،به تلاوت کامل   قرآن کریم در طول ماه مبارک رمضان می‌پردازد. رادیو فرهنگ در همین ساعت ، رادیو جوان در برنامه «تلاوت قرآن» ، رادیو تهران در برنامه «ترتیل قرآن»، رادیو سلامت با ویژه برنامه «ترتیل» و رادیو اقتصاد با برنامه « تلاوت قرآن کریم» به تلاوت جزء به جزء قرآن کریم می‌پردازند. رادیو معارف با برنامه زنده «در محضر قرآن مشهد» ساعت ۴:۵۰ دقیقه بعد از اذان صبح به  پخش مستقیم ترتیل قرآن کریم از  حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) می‌پردازد. همچنین با برنامه زنده  «در محضر قرآن قم» که ساعت ۱۴:۵۰ پخش می‌شود، به پخش مستقیم ترتیل قرآن کریم حرم مطهر حضرت معصومه(س) می‌پردازد.  رادیو گفتگو  به ترتیل یک حزب از قرآن کریم می‌پردازد.که پس از آن  در برنامه «شمیم عطر رحمان» تفسیر یک آیه از هر جزء قرآن کریم (پس از پخش ترتیل)پخش می‌شود.رادیو قرآن نیزبه  تلاوت ترتیل یک جزء خلیل حصری با ترجمه  قادر پناه می‌پردازد.

رادیو ایران با ویژه برنامه‌های  «عشق نام دیگر توست» ، «ساده مثل صبح»، ویژه برنامه ۱۹ ماه مبارک رمضان ،«حرفی از نام تو» ،«دور عاشقان» «باغ ارغوان» و «ویژه شب‌های قدر  به موضوع شبهای قدر، ضربت خوردن و شهادت حضرت علی (ع) می‌پردازد. رادیو فرهنگ  با  دو برنامه ‌ «ماه شب‌های کوفه» و «ماه محراب»  نمایش‌هایی مربوط با ویژه شهادت حضرت علی (ع) پخش می‌کند. «گفت نپوش» درس گفتارهایی در حوزه اخلاق و فرهنگ اجتماعی از دیدگاه حضرت علی(ع) در نهج البلاغه و مولانا در مثنوی معنوی و مقایسه این دو دیدگاه با هم است.

پخش سخنرانی به مناسبت شهادت حضرت علی(ع) در برنامه «فراز سخنرانی»، سیمای حضرت علی(ع) در ادب فارسی-کلام امیرمومنان در نهج البلاغه در برنامه «آفتاب در آینه»، پخش سخنرانی‌های مذهبی به مناسبت ایام شهادت  حضرت امام علی(ع) از دیگر برنامه‌های این شبکه رادیویی است. رادیو جوان باویژه برنامه «خدایی که در این نزدیکی است» به اهمیت شب قدر می‌پردازد.

رادیو معارف در ویژه برنامه « فیض حضور» ویژه شبهای قدر به پخش زنده برنامه‌های حرم حضرت معصومه در شب ‌های قدر می‌پردازد.«ماه  و محراب» ویژه شهادت جانسوز امیر المومنین حضرت علی (ع) به مدت سه روز به طور زنده پخش می‌شود. رادیوتهران در ویژه برنامه«پله پله تا ملاقات با خدا»  به اهمیت این شب‌ها می‌پردازد. «پلک تر عشق» و «خانه بدون علی»ویژه ضربت خوردن امام علی (ع) است.«عطر خدا» در دو روز ویژه شهادت حضرت علی (ع) است.رادیو گفتگو  در ویژه برنامه هایی به پخش ادعیه و  مراسم شب قدر از دانشگاه امام صادق (ع) می‌پردازد.«سجده سرخ» بررسی سیره عملی امام علی (ع) است. رادیو قرآن در ایام شهادت حضرت علی (ع) و شب ‌های قدر  با ویژه برنامه «قدرقرآن» به مراسم احیاء می‌پردازد.پخش دعای جوشن کبیر در مراسم شبهای قدر از دیگر برنامه‌هاست.

شبکه‌های رادیویی با تهیه ویژه برنامه‌هایی به اهمیت این روز می‌پردازند. رادیو ایران در ویژه برنامه‌ای به انعکاس مراسم راهپیمایی روز قدس می‌پردازد.همچنین رادیو فرهنگ با دو  برنامه«قبله اول» و «روزی برای رهایی»ضمن پوشش مراسم راهپیمایی روز قدس، این روز  را گرامی می‌دارد. برنامه «فلسطین» مستند تاریخی فلسطین  و .«به سوی قدس»ویژه برنامه‌های رادیو معارف است.«کوچه سلامت پلاک ۱۰۲» ویژه برنامه روز قدس است که از شبکه رادیویی سلامت پخش می‌شود. «زیتون‌های زخمی» ،«خاک مقاوم»،، «ویژه روز قدس» و  «میراث ماندگار» ویژه برنامه ‌های روز قدس رادیو تهران است که به انعکاس راهپیمایی می‌پردازد. رادیو اقتصاد با برنامه «ویژه روز قدس» به  بیان اهمیت حضوردر راهپیمایی روز قدس می‌پردازد. رادیو گفتگو در ویژه برنامه گفتگوی سیاسی به  موضوع فلسطین و بررسی اقدامات آمریکا در منطقه وجهان می‌پردازد.رادیو قرآن نیز در ویژه برنامه روز قدس به اهمیت این روز می‌پردازد.

رادیو ایران با ویژه برنامه‌ای به  بررسی تقوی در خانواده و در اجتماع می‌پردازد.رادیو فرهنگ در برنامه «کوبه» به اطلاع رسانی برنامه‌های هفته اطعام نیازمندان و اکرام ایتام اشاره می‌کند.رادیو معارف با دو ویژه برنامه «کریم آل طاها» ،«کریمانه» به بررسی سیره و زندگی امام حسن مجتبی (ع) می‌پردازد.

رادیو ایران نه تنها  با ویژه برنامه «ساده مثل صبح» به اهمیت این  عیددینی- ملی  می‌پردازد.بلکه در ویژه برنامه «قنوت شکر» مراسم نماز عید فطر به طور زنده پخش می‌شود.صبح روز عید فطرنیز رادیو جوان با برنامه«رنگین کمان » لحظات شاد و مفرحی را برای مخاطبان  ایجاد می‌کند. رادیو معارف در شب عید سعید فطر  با برنامه «بدرقه» به بررسی اعمال عیدسعید  فطر ، علل وجوب زکات  از منظر دین می‌پردازد.ضمن اینکه ویژه برنامه «شکرانه»  اول و دوم ماه شوال پخش می‌شود.رادیو سلامت در شب عید سعید فطر با ویژه برنامه‌ای  حلول ماه شوال و فرا رسیدن عید سعید فطررا گرامی می‌دارد. رادیو اقتصاد نیز با برنامه ویژه عید فطر به تاثیر پرداخت زکات فطریه از منظر اقتصادی می‌پردازد.

«عیدانه و لبخند» ویژه برنامه رادیو گفتگو به مناسبت  عید فطر است که به موضوع  شادی در اسلام، انفاق و زکات در دین اسلام می‌پردازد.رادیو قرآن در ویژه برنامه‌ای به پخش زنده خطبه و نماز عید فطر همچنین نماز عید فطر به امامت مقام معظم رهبری می‌پردازد.«عید بندگی» ویژه برنامه این روز است .همچنین  برنامه «راز آسمان»در خصوص استهلال ماه مبارک رمضان وماه شوال صحبت می‌شود.

رادیو ایران  برای خردسالان  در برنامه «شب بخیر کوچولو» با اجرای  مریم نشیبی  قصه‌ای  مرتبط با  ماه مبارک رمضان  و فضایل این ماه تدارک دیده است. همچنین رادیو سلامت با  دو برنامه «قصه‌های آسمانی»قصه های کودکان با موضوع ماه مبارک رمضان و «فرزند من»ویژه برنامه  روزه اولی ها و مسئولیت دادن به فرزندان را برای خانواده‌ها تدارک دیده است.

«یوسف پیامبر» همچنان محبوب در میان مردم بالکان

یوسف پیامبر(ع)  در ماه رمضان امسال هم مهمان خانه‌‎های مردم بوسنی و هرزگوین  است. از ابتدای ماه رمضان امسال پخش سریال یوسف پیامبر(ع) برای چندمین بار از چند شبکه تلویزیونی اروپایی آغاز می‌شود. این سریال که زیرنویس بوسنیایی  آن در کانال بالکان  شبکه جهانی سحر انجام شده در شبکه های محلی با لوگوی سحر بالکان به روی آنتن می‌رود .

پخش سریال یوسف پیامبر(ع) از تلویزیون های  کانتون سارایوو پایتخت بوسنی و هرزگوین در قلب اروپا برای چندمین بار  صورت گرفته و مورد استقبال مسلمانان و پیروان سایر ادیان قرار گرفته است. به نحوی که طی سال‌های گذشته مدیران شبکه‌های مختلف منطقه بالکان با تماس با دفتر نمایندگی سازمان صداوسیما در این کشور خواستار دریافت  نسخه اچ‌دی این سریال برای پخش از تلویزیون های دولتی جمهوری مقدونیه و مونته نگرو و تلویزیون‌های محلی  منطقه مسلمان نشین نووی پازار در جنوب صربستان  بوده‌اند.

 با پخش سریال «یوسف پیامبر » در ماه رمضان امسال و با توجه به اینکه تلویزیون های  این کانتون،از قبیل  تلویزیون ووگوشچا،  تلویزیون کاکانی،  تلویزیون ایگمن و تلویزیون بوسنیا  در شبکه کابلی و دیجیتالی کشور بوسنی و هرزگوین قرار دارد، عموم مردم این کشور، مخاطبان نسخه زیرنویس شده سریال یوسف پیامبر(ع) توسط سحربالکان و با لوگوی این کانال هستند.

پیش از این نیز سریال‌های «مردان آنجلس»، «مریم مقدس»، یوسف پیامبر(ع)  و … با لوگوی سحر بالکان  از شبکه‌های محلی در منطقه بالکان  پخش شده است اما امسال با پخش همزمان سریال یوسف پیامبر(ع) از چند شبکه تلویزیونی و در ساعات مختلف اولین سریالی است که با لوگوی سحربالکان، از طریق سیستم کابلی بوسنی و هرزگوین  قابل مشاهده است.

کانال بالکان شبکه سحر علاوه بر پخش از  ماهواره‌ هات برد از طریق سیستم کابلی این کشور و سیستم کابلی در جنوب صربستان و سیستم آی پی تی منطقه بالکان رله می‌شود.

«ناردون»امشب روی آنتن شبکه پنج

فیلم ایرانی «ناردون» به کارگردانی فریدون حسن پور و تهیه کنندگی منصور سهراب پور  دوشنبه شانزدهم اردیبهشت‌ماه ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می شود. در این فیلم هنرمندانی همچون امین حیایی ، لیلا اوتادی ، مهران غفوریان، سیروس گرجستانی، پوراندخت مهیمن ، امیر نوری و …. به ایفای نقش پرداخته‌اند.

در خلاصه داستان این فیلم مخاطبان خواهند دید: زمین گورستانی در یکی از دو روستای کوچک واقع در شمال کشور به مرور پر شده و جای خالی دیگری برای دفن وجود ندارد. اهالی روستای دیگر به صاحب قطعه زمینی که در روستای دیگر است فشار می آورند تا اجازه دفن تازه درگذشتگان روستا را به آنها بدهد ولی او در صدد فروش آن زمین به مبلغ بالا و یا تعویض آن با چند باغچه دیگر است . از طرفی دیگر داستان فیلم با فوت یکی از معتمدین روستا که فرزندش خواهان ازدواج با دختری از روستاست به مرحله جدیدی وارد می شود و….

«باغ سرهنگ» سریال رمضانی شبکه سحر

مجموعه تلویزیونی «باغ سرهنگ» به مناسبت شروع ماه مبارک رمضان از کانال آذری شبکه سحر هر شب به جایگزینی جنگ شبانه «مهتاب»  پخش می‌شود. این مجموعه تلویزیونی به کارگردانی فلورا سام و تهیه کنندگی مجید اوجی، توسط نادر شفیق در شهر تبریز برای پخش از کانال آذری دوبله شده است.

هادی (نیما فلاح) جوانی است که در تلاش برای انتشار اولین آلبوم موسیقی خود نیازمند کمک مالی پدرش است. و پدرش برای کمک ، شرط ازدواج با دخترعمو شادی را می گذارد. اما هادی علی رغم میل خانواده به سمیرا علاقمند است و با خانواده در این خصوص صحبت می کند ، با ورود شادی به داستان اتفاقاتی می افتد که همه چیز تغییر می‌کند و …. بازیگران این سریال عبارتند از: زنده یاد محمد مطیع ، نیما فلاح ، فرهاد آییش ، مجید صالحی ، مریم سعادت ، آناهیتا همتی ، سحر ولد بیگی ، فاطمه هاشمی ، افسر اسدی ، فرهاد بشارتی.

«باغ سرهنگ» در ۳۰ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای، دوشنبه شانزدهم اردیبهشت‌ماه از ساعت ۲۳:۰۰ به وقت تهران روی آنتن کانال آذری شبکه سحر است.

مدیر آرشیو شبکه قرآن و معارف سیما منصوب شد

طی حکمی از سوی سعید انبارلویی مدیرکل آرشیو رسانه ملی، سعید خانبخش به سمت مدیر آرشیو شبکه قرآن و معارف سیما منصوب شد. در این حکم که به پیشنهاد دکتر عرفاتی سرپرست شبکه قرآن و معارف سیما صادر گردیده، آمده است:

توجه به رسالت خطیر پشتیبانی محتوایی آرشیو در فرایند برنامه‌سازی حوزه های پیام و نیز جایگاه رفیع آرشیو در کاهش هزینه‌های چرخه تولید، اهمیت بیش از گذشته نمایان می سازد. ارتقاء این جایگاه بر اساس بندهای زیر از جمله وظایف جنابعالی در این مسئولیت می‌باشد.

۱٫ استقرار سامانه نرم افزاری میراث جام جم به منظور وحدت رویه در ثبت و بارگذاری منابع آرشیوی شبکه

۲٫ سازماندهی صحیح و اصولی منابع آرشیوی آن شبکه براساس دستورالعمل‌های ابلاغی اداره کل آرشیو

۳٫ همکاری موثر و پایدار با واحدهای ستادی اداره کل آرشیو و سایر واحدهای آرشیوی سازمان و …

۴٫ بهره‌گیری از نیروهای کارآمد با عناوین شغلی مرتبط با مشاغل آرشیوی و اهتمام بر فراگیری و ارتقاء دانش و مهارت های آرشیوی کارکنان با حضور در دوره های آموزشی حرفه ای و بهره‌مندی از تخصص کارشناسان این حوزه.

یادآور می‌شود، پیش از این اسماعیل ثانی مدیریت این واحد را برعهده داشت که از زحمات وی در دوران تصدی قدردانی شد.

«هشت و نیم دقیقه» در شبکه تماشا

مجموعه تلویزیونی «هشت و نیم دقیقه» به کارگردانی شهرام شاه حسینی و تهیه کنندگی بهروز مفید از سریال‌های پر مخاطب سال ۱۳۹۵ است. شبنم قلی‌خانی، سام درخشانی، آشا محرابی، بهرنگ علوی، مزدک رستمی، الهه حصاری، فرناز رهنما و پژمان بازغی از جمله بازیگران این مجموعه تلویزیونی هستند.

این سریال، قصه زنی با نام یکتا است که با فرزندش پس از مرگ همسر و پدر همسرش در یک تصادف رانندگی به ‌واسطه توطئه‌ای در شرایط نامناسب مالی قرار می‌گیرند. این زن برای گرفتن حق خود اقداماتی انجام می‌دهد که بن‌مایه قصه از این موضوع شکل گرفته است. قلی خانی به خاطر بازی در این مجموعه عنوان بهترین بازیگر زن را در جشنواره سین مثل سریال دریافت کرد.

پخش روزانه یک جزء تلاوت ترتیل از رادیو تهران

شبکه رادیویی تهران با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، تلاوت قرآن کریم با صدای اساتید را در جدول پخش خود قرار داده است. در این ماه تلاوت ترتیل قرآن به صورت روزانه در دو نوبت توسط دو قاری از رادیو تهران پخش خواهد شد. نوای استاد عباس امام جمعه هر روز از ساعت ۱۳:۲۵ تا ۱۴:۱۵ پخش می‌شود. همچنین هر بامداد از ساعت ۰۲:۳۰  تا ۰۳:۳۰ تلاوت ترتیل یک جزء از قرآن کریم با صدای محمدصدیق منشاوی قاری مصری به سمع شنوندگان خواهد رسید. ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان از شبکه رادیویی تهران روی موج اف.ام ردیف ۹۴ مگاهرتز پخش می‌شود.

حال و هوای رادیو بنگلای در ماه رمضان

ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان از رادیو بنگلای برون مرزی صداوسیما با حال و هوای ویژه تری  تولید و پخش خواهد شد. مجتبی ابراهیمی مدیر رادیو بنگلای برون مرزی گفت : این رادیو در نظر دارد در ایام ماه مبارک رمضان همه روزه ویژه برنامه‌ای با محتوای قرآنی و با استفاده از شیوه‌های جدید برنامه‌سازی برای مخاطبان بنگلا زبان، تولید و پخش کند.

ابراهیمی اضافه کرد: با توجه به فضایل معنوی و اقامه فرائض دینی در ماه مبارک رمضان و برپایی برنامه‌های متنوع مذهبی در بنگلادش برآن شدیم تا از آغاز رمضان امسال، برنامه های تولیدی خود را با تنوع بومیِ منطقه تطبیق داده و برای ارائه به بیش از ۳۰۰ میلیون بنگلازبان در سراسر جهان تولید و عرضه کنیم.

وی افزود: رادیو بنگلا در نظر دارد با توجه به اهمیت برگزاری مراسم ماه مبارک رمضان و اقامه جشن های معنوی در بنگلادش، برنامه های هفتگی خود را بر مبنای آداب و رسوم  رمضان در بنگلادش تهیه و تولید کند.

از این رو برنامه ترکیبی و نمایشی ویژه کودک و نوجوان با نام «رنگین کمان» در موضوع ماه مبارک رمضان، با مشارکت کودکان بنگلادشی تولید و پخش خواهد شد.

«رمضان، بهار رحمت» نام ویژه برنامه‌ای دیگر است که به تهیه‌کنندگی سیده هاجر حسینی در ۳۰ قسمت برای رادیو بنگلا در حال آماده‌سازی است و در روزهای ماه مبارک رمضان پخش می‌شود.

رادیو بنگلااز جمله باسابقه ترین رادیوهای ۳۲گانه معاونت برون مرزی است که ۳۰۰ میلیون بنگلا زمان بنگلادش و بنگلازبانان پراکنده در جهان را پوشش می‌دهد.

«ستایش» کُردی روی آنتن می‌رود

 مجموعه تلویزیونی «ستایش» از دوشنبه شانزدهم اردیبهشت به جایگزینی سریال «رویای گنجشک ها» از کانال کردی شبکه سحر پخش می شود. فصل اول این سریال به کارگردانی سعید سلطانی در سال ۱۳۸۸ تولید شده است. سریال قصه دختری به نام ستایش است که برای نجات برادرش از خطری که در پی فرار از خدمت سربازی وی را تهدید می‌کند به دوست برادر خود، طاهر فردوس پناه برده و با تمهیداتی برادرش را راهی مرز می‌کند.

محمد برادر ستایش در مرز کشته شده و طاهر به زندان می‌افتد. در نهایت با رضایت خانواده مقتول ، طاهر از زندان آزاد شده و از آنجا که مجذوب و شیفته ستایش شده است، علی رغم مخالفت هر دو خانواده با ستایش ازدواج می‌کند و …. محمد فریدونی سرپرست دوبلاژ این سریال برای پخش از کانال کردی شبکه سحر را برعهده دارد و بازیگران «ستایش» عبارتند از: داریوش ارجمند، زنده‌یاد جمشید مشایخی، نرگس محمدی، گوهر خیراندیش، مهدی پاکدل، مهدی سلوکی، حدیث میرامینی، سیما تیرانداز، محمود عزیزی، آزیتا لاچینی، مریم بوبانی.

این مجموعه که در ۴۴ قسمت ۵۵ دقیقه‌ای آماده شده، هرشب ساعت ۲۰:۱۰ به وقت تهران روی آنتن کانال کردی شبکه سحر است.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *