تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / داستانی متفاوت از غلبه مرگ بر انسان مدرن- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

داستانی متفاوت از غلبه مرگ بر انسان مدرن- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ «مرگ با تشریفات پزشکی» شامل داستان‌هایی است از زندگی کسانی که با وجود امکانات و پیشرفت علم پزشکی در مواجهه با مرگ ناکام بوده‌اند. این اثر که به تازگی از سوی انتشارات ترجمان منتشر شده، داستان متفاوتی است از لحظه‌های پایانی زندگی انسان‌ها.

روزهای عمر واپسین عمر سالمندان و بیماران لاعلاج اغلب در آسایشگاه‌ها و بخش مراقبت‌‌های ویژه بیمارستان‌ها می‌گذرد. پزشکان در این اوضاع درمان‌هایی را پیش می‌برند که مغزهایمان را گیج و منگ می‌کنند و شیره بدن‌هایمان را می‌کشند تا مگر شانس نصفه و نیمه‌ای برای زنده ماندن به ما بدهند؛ و در آخر افسوس می‌خوریم که همان اتفاقی افتاد که نباید. پزشکی مدرن به چیزی جز درمان فکر نمی‌کند، اما مرگ درمان ندارد. این مسیر نه تنها بیماران و اطرافیانشان بلکه خود پزشکان را هم دچار بحران‌های روحی متعددی می‌کند.

آتول گاواندی، جراح و نویسنده آمریکایی، در این کتاب داستان‌های زیادی از بیماران و پزشکانی می‌گوید که گرفتار این موقعیت‌ها بوده‌اند و سرانجام تسلیم مرگ شده‌اند.

گاواندی این تجربه‌ها را بررسی می‌کند تا ریشه ناتوانی پزشکی مدرن در مواجهه با مرگ را بیابد و راه‌هایی را به بیماران و پزشکان پیشنهاد دهد که چگونه نگاهی تازه به وظیفه پزشکی داشته باشند و روزهای واپسین را بگذرانند.

«مرگ با تشریفات پزشکی» با ترجمه حامد قدیری در ۳۶۸ صفحه و به قیمت ۴۴ هزار تومان از سوی نشر ترجمان روانه بازار کتاب شده است.

انتهای پیام/
 


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *