تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / داستان زندگی پیامبر بشاگرد/ جلد دوم «تا خمینی شهر» در آستانه انتشار- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

داستان زندگی پیامبر بشاگرد/ جلد دوم «تا خمینی شهر» در آستانه انتشار- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، کتاب «تا خمینی شهر» که به شرح زندگی و فعالیت مجاهدانه مرحوم عبدالله والی می‌پردازد، نمونه‌ای است از شیوه زندگی مجاهدانه در راه خدا که بر مبنای شعارهای جهادی انقلاب اسلامی شکل گرفته است. این کتاب در بخش های مختلف خود روایتی مستند از زندگی خانوادگی و نیز اجتماعی فردی را به تصویرمی‌کشد که از جهادگران حقیقی برخاسته از انقلاب اسلامی بوده و برای آبادانی منطقه بشاگرد از توابع استان سیستان و بلوچستان و در پی درخواست حضرت امام(ه) در این زمینه، تمام زندگی خود را وقف این مسئله می‌کند.

«تا خمینی شهر» حاصل تلاش‌های محققان مؤسسه جهادی است که در سه قالب مصاحبه با نزدیکان مرحوم حاج عبدالله والی، بررسی اسناد مکتوب و تصویری شامل فیلم و عکس‌های برجای مانده از وی تدوین و منتشر شده است.

در تدوین این کتاب بیش از ۳۰۰ نفر از نزدیکان و آشنایان مرحوم عبدالله والی مورد مصاحبه قرار گرفته‌اند که بخشی از آنها در شهر تهران و بخشی نیز در بشاگرد، میناب، اصفهان، قم، شهر بابک و بردسکن ساکن بوده‌اند. همچنین این کتاب برای انتشار از حدود ۱۱۰۰ برگه سند مکتوب، ۲۰ جلد کتاب و گزارش مربوط به بشاگرد و ۱۵۰ ساعت صوت و تصویر و هفت هزار و ۷۰۰ قطعه عکس از مرحوم عبدالله والی و بشاگرد استفاده کرده است.

تا خمینی شهر با روایت سه تن از دوستان مرحوم عبدالله والی برای رسیدن به منطقه بشاگرد آغاز می‌شود. فصل اول با عنوان هجرت که شرح چگونگی رسیدن یک گروه ۳۰ نفره را که در نهایت سه نفره شده به این منطقه روایت می‌کند. جلد نخست این کتاب برای اولین‌بار در سال ۸۹ به چاپ رسید و در سال ۹۰، شایسته تقدیر در جایزه جلال معرفی شد. انتشارات صهبا در نظر دارد تا جلد دوم این اثر را تا پایان سال منتشر کند.

جلد نخست «خمینی شهر» به وقایع مرتبط تا سال ۶۶ می‌پرداخت، قرار است جلد دوم این اثر وقایع و خاطرات را از سال ۶۶ تا زمان درگذشت زنده‌یاد والی را روایت کند.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *