تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / دستور قضایی برای مدیرعامل‌های ایران خودرو و ساپیا

دستور قضایی برای مدیرعامل‌های ایران خودرو و ساپیا

تمام حساب‌های هاشم یکه زارع، مدیرعامل ایران‌خودرو با حکم بازپرس مسدود شد؛ همچنین سید جواد سلیمانی، مدیرعامل سایپا نیز به مدت ۶ ماه ممنوع‌الخروج شده است.

سید جواد سلیمانی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با حکم بازپرس شعبه‌ی پنجم دادسرای کارکنان دولت از اسفند ماه سال گذشته به مدت ۶ ماه ممنوع‌الخروج شده است. اخیراً اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه نیز با تشریح جزئیات بازداشت مدیران ارشد سایپا گفته بود:

پرونده تشکیل شده و افرادی تحت تعقیب قرار گرفتند. این پرونده ۲۵ متهم دارد که ۶ نفر بازداشت هستند. 

به‌گفته‌ی اسماعیلی، برخی از بازداشتی‌ها از مدیران شرکت سایپا هستند و برخی از نمایندگی‌ها و شرکت‌هایی که به نمایندگی از سایپا مبادرت به ثبت‌نام و واگذاری خودرو می‌کردند.

همچنین صبح امروز در فضای مجازی نامه‌ای منتشر شد که منتسب به دستورالعمل اداره دعاوی حقوقی بانک مرکزی و حکم قضایی بازپرس شعبه ۱۴ ناحیه ۲۸ دادسرای عمومی و انقلاب تهران درباره‌ی پرونده مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو است. در این نامه اشاره شده که بانک مرکزی به تمام بانک‌ها نامه‌گاری کرده و دستور داده است که تمام حساب‌های هاشم یکه‌زارع (مدیر‌عامل شرکت ایران‌خودرو) را مسدود کنند و هیچ خدمات بانکی به او ارائه ندهند.

هاشم یکه زارع

مسدود شدن حساب سازمان‌ها و نهادها، اتفاق تازه‌ای نیست.  به‌عنوان مثال، برای شهرداری تهران یا شهرداری رشت هم در چند نوبت شاهد مسدود شدن حساب بوده‌ایم. معمولاً این اتفاق بعد از افزایش بدهی‌های یک سازمان از مبلغ مشخص صورت می‌گیرد. اما سؤال مهم، مربوط به پیگرد قضایی افراد، به‌جای نهادها یا مؤسسات است.


منبع این مطلب

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *