تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / دعوت سخنگوی قوه قضاییه از هنرمندان برای ساخت آثار جنایی- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

دعوت سخنگوی قوه قضاییه از هنرمندان برای ساخت آثار جنایی- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آیین دیدار مستند «مهین» در خانه هنرمندان برگزار شد. در ابتدای مراسم محمدحسین حیدری، کارگردان «مهین» خطاب به حاضرین گفت که دیدن این فیلم حال شما را خوب نمی‌کند اما امیدوارم فکرتان را نسبت به دور و اطرافتان بهتر کند.

مهدی مطهر، تهیه‌کننده این فیلم درباره ساخت این اثر عنوان کرد: می‌توانستیم «مهین» را مخوف‌تر و دلهره‌آورتر نشان دهیم اما چون بحث‌های محتوایی برایمان مهم بود طبیعتاً به خیلی از نکات موجز بسنده کردیم و خیلی از مسائل را نگفتیم در صورتی که اگر کسانی دنبال گیشه یا جذابیت‌های ظاهری بودند شاید از خیلی از این موضوعات راحت نمی‌گذشتند.

او افزود: خوشبختانه در قوه قضاییه قانون جدیدی تصویب شده است که دیگر مجرمان را مجبور نمی‌کنند از حجاب چادر استفاده کنند اما چون فیلم ما در قانون قبلی تولید شد، از متهم که چادری هم نبوده است، با چادر فیلم گرفته‌اند. از کسانی که ممکن است برایشان سوتفاهم پیش بیاید، پیشاپیش عذرخواهی می‌کنم. تمام هم و غم ما در ساخت چنین فیلمی این بود که فضا را جوری فراهم کنیم که نگذاریم مهین دیگری به‌وجود بیاید.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه هم دیگر سخنران این مراسم بود که درباره ساخت آثار جنایی عنوان کرد: موضوعات قضایی و به ویژه سوژه‌های جنایی موضوع‌های بسیار مناسبی برای تولید آثار هنری هستند و اگر از آنچه که در مجموعه قضایی به ویژه در پرونده‌های جنایی رخ می‌دهد، با روایت صحیحی به جامعه ما منتقل شود، اثرات عبرت‌آموزی هم بر کسانی که فیلم را مشاهده می‌کنند، می‌گذارد و هم انعکاسی خواهد بود از تلاش و زحمات کسانی که در عرصه امنیت و عدالت فعالیت می‌کنند تا با کار خودشان عدالت و امنیت را به عنوان یک ارمغان به جامعه ایرانی اسلامی ما هدیه کنند.

او سپس به  پیوند رابطه قوه قضاییه و جامعه هنری اشاره کرد: «موضوعات قضایی و هنر ایرانی اقتضای این را داشت که خیلی زودتر از این پیوندی بینشان اتفاق بیفتد. قضا در جامعه ما و مکتب اسلامی، تاریخی به بلندی دارد و هنر هم در جامعه ایرانی ما هم جز افتخارات همه مردم ایران زمین است گرچه سروده «هنر نزد ایرانیان است و بس» ازخود ماست اما بیانگر یک واقعیت هم هست.

سخنگوی قوه‌قضائیه افزود: متاسفانه سال‌ها میان این مجموعه‌ها فاصله بود و با این فیلم و با آثار هنری دیگری که در سال‌های اخیر از موضوعات جنایی و فضایی تهیه شده است، تلاقی و پیوندی میان این دو مجموعه ایجاد شده که البته ما معتقدیم در آغاز راه است و باید از اینجا به بعد این راه را با همدیگر بپیماییم.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: «مجموعه قوه قضاییه از اینکه هنرمندان عزیز وارد موضوعات فضایی و جنایی بشوند و بیانگر یک واقعیت از جامعه ما و مجموعه قضایی بشوند خصوصا در آثار مستند استقبال می‌کند. طبیعی است آثار مستند می‌تواند به لحاظ ارتباط با واقعیت پیوند بهتری را با مردم برقرار کند.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *