تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / دوازدهمین همایش تاریخ شفاهی ایران در دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

دوازدهمین همایش تاریخ شفاهی ایران در دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، سلسله نشست‌ها و همایش‌های انجمن تاریخ شفاهی ایران با همراهی نهادهای مختلف پیوسته توانسته است جریان‌های اصلی شفاهی‌نگاری کشور را معرفی و برجسته سازد.

همایش دوازدهم این انجمن با یاری نهادها و ارگان‌های مختلف با اندکی دیرکرد، برآن است تا وجه دیگری از روایت دفاع مقدس را بویژه در آینه امور اداری مطرح سازد.

این عرصه می‌تواند به راهیابی مسیرهای متنوعی در روش‌شناسی و مطالعات میدانی تاریخ شفاهی منجر شود، گو اینکه خود مبحث هنوز مکشوف نبوده و نیاز به بازانگاری متمرکز و تخصصی بیشتری دارد. امید است در همایش پیش‌رو بتوان زمینه و زوایای دیگری از پژوهش‌های تاریخ شفاهی را توسط پژوهشگران علاقه‌مند گشود.

پیش‌بینی می‌شود نتیجه این همایش همانند دیگر همایش‌های پیشین منجر به تولید متنِ اثرگذاری در عرصه تاریخ شفاهی ایران شود. از این‌رو از همه استادان و محققان گرامی عرصه تاریخ شفاهی ایران دعوت می‌شود که نتایح تحقیقات خود را در این فرصت ارائه کرده و بر غنای پژوهش‌های تاریخی کشور بیافزایند.

عنوان این همایش تاریخ شفاهی صنعت، مهندسی و پشتیبانی دفاع مقدس است که به محورهایی همچون امور اداری و انتظامی، اعزام و تدارکات،  صنعت؛ ابتکارات و اختراعات، مستندسازی و آرشیوهای اداری، واحدهای اختصاصی مرتبط با دفاع مقدس در ادارات و دیگر موضوعات مرتبط توجه دارد. این همایش روز بیست و پنجم تیرماه برگزار می‌شود و مهلت ارسال چکیده‌های مقالات شانزدهم خردادماه و همچنین ارسال اصل مقاله را هم متقاضیان می‌توانند تا پانزدهم تیرماه ارسال کنند.

گفتنی است،‌ این همایش در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *