تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / دومین پارت زینک‌های دولتی وارد تهران شد/ انتقادات بی‌اساس دلالان- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

دومین پارت زینک‌های دولتی وارد تهران شد/ انتقادات بی‌اساس دلالان- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

غلامرضا شجاع مدیرعامل شرکت تعاونی سازندگان کلیشه، لیتوگراف، مهر و پلاک و چاپ اسکرین در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ از ارسال دومین پارت محموله زینک به تهران خبر داد و گفت: ما در مجموع ۱۰ کانتینر زینک خریداری کرده بودیم که در دو مرحله به تهران رسید، هم‌چنین ۱۰ کانتینر نیز برای شرکت نگار آزمون گستر بود که توسط تعاونی خریدای شد.

وی ادامه داد: درمجموع ۱۵ کانتینر زینک در انتظار قیمت‌گذاری سازمان حمایت و تعزیرات است تا توزیع شود. علاوه بر این پروفورم‌های جدیدی نیز از بهمن ماه پرکرده‌ایم که هنوز در انتظار دریافت ارز هستند.

شجاع با بیان این مطلب که اگر وزارت ارشاد امروز حواله‌ها را صادر کند،‌ ما آماده توزیع زینک‌ها هستیم گفت: در زمان ارسال پروفورم‌ها ۷ کارشناس حوزه چاپ و نشر کیفیت زینک خریداری شده را بررسی کردند‌، بنابراین انتقاداتی که گاهی نسبت به کیفیت این زینک‌ها وجود دارد،‌ بی‌پایه و اساس است ما بهترین زینک درجه یک بازار را خریداری کردیم. آن‌هایی که زینک ۱۵ هزار تومانی را به قیمت ۴۰ هزار تومان می‌فروشند،‌ این انتقادات را دامن می‌زنند چرا که با حضور این زینک‌ها در بازار متضرر می‌شوند.

وی افزود: خوشبختانه اکنون بیش از نیاز مطبوعات و ناشران زینک وارد شده و با توزیع این زینک‌ها قیمت زینک به نصف کاهش پیدا می‌کند. امیدواریم این ۴۱ نوع زینک از طریق سامانه به خوبی توضیح شود ارزش این زینک‌ها حدوداً یک میلیون و ۷۰۰ هزار یورو است‌.

مدیر عامل تعاونی لیتوگرافان ایران تصریح کرد: علاوه بر اقداماتی که برای خرید زینک با ارز دولتی انجام داده ایم از آنجایی که برخی چاپخانه ها فعالیتی غیر از چاپ کتاب و مطبوعات دارند، ما توانستیم ۱۰۰ هزار متر مربع زینک نیز با ارز نیمایی برای مصرف اعضای خودمان لیتوگرافان و چاپخانه هایی که لیتوگرافی دارند خریداری کنیم این زینک ها برای مصرف لیتوگرافان و چاپخانه‌هایی که در چاپ غیر از چاپ کتاب و مطبوعات فعال هستند مانند جعبه‌های دارویی و غذایی و … اختصاص داده خواهد شد و اولویت نیز با اعضای شرکت تعاونی است.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *