تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / دیدار خانواده‌های ۴ شهید تازه تفحص شده تهرانی با پیکر شهدا+عکس و فیلم- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

دیدار خانواده‌های ۴ شهید تازه تفحص شده تهرانی با پیکر شهدا+عکس و فیلم- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مراسم وداع با پیکر مطهر چهار شهید تازه تفحص شده تهرانی دوران دفاع مقدس امروز؛ چهارشنبه، پنجم تیرماه ۹۸ در معراج شهدا برگزار شد. در این مراسم خانواده‌‌‌ شهیدان «شهید محمد مهدی ماستری فراهانی»، «شهید مجید ریاضتی چشمه»، «شهید محمدرضا پیرهادی» و «شهید سعید دلالت» بعد از گذشت بیش از ۳۰ سال از شهادت آنان با پیکر شهیدشان دیدار کردند.

شهید سعید دلالت، فرزند عباسعلی، متولد ۱۳۴۵ در شهر تهران است. او در سال ۶۵ و در عملیات کربلای۵ به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه شلمچه ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۳ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق پلاک هویت شناسایی شد. خانواده این شهید ۲۰ ساله بعد از گذشت ۳۳ سال از شهادت او با پیکرش دیدار کردند.

شهید محمد مهدی ماستری فراهانی، فرزند محمد حسین،  متولد ۱۳۴۱ در استان تهران است. او در سال ۶۲ و در عملیات والفجر ۴ به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه پنجوین ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۷ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین، تفحص و از طریق آزمایش DNA  شناسایی شد. پدر این شهید ۲۱ ساله بعد از گذشت ۳۷ سال از شهادت او با پیکر فرزندش دیدار کرد.

 

شهید مجید ریاضتی چشمه ، فرزند حاجی، متولد ۱۳۳۶ در شهر تهران است. او در سال ۶۴و در عملیات ایذائی والفجر۸  به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در جزیره بوارین  ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۴ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق آزمایش DNA  شناسایی شد. خواهر این شهید ۲۸ ساله بعد از گذشت ۳۴ سال زا شهادت برادرش با پیکر مطهر او دیدار کرد.

شهید محمدرضا پیرهادی، فرزند هاشم، متولد ۱۳۴۸ در شهر تهران است. او در سال ۶۷ و در تک دشمن به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه زبیدات ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۱ سال در جریان عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین،تفحص و از طریق پلاک هویت شناسایی شد. پدر و مادر و خواهر این شهید ۱۹ ساله بعد از گذشت ۳۱ سال از شهادت فرزندشان، با پیکر او دیدار کردند.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *