تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / رئیس صداوسیما: تلویزیون شرکت‌های کوچک را تبلیغ می‌کند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

رئیس صداوسیما: تلویزیون شرکت‌های کوچک را تبلیغ می‌کند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عبدالعلی علی‌عسکری در دیدار رئیس و معاونان جهاد دانشگاهی بر لزوم ایجاد شرکت‌های تخصصی تحقیق و توسعه برای ارائه مشاوره به صنایع متوسط و کوچک کشور در زمینه‌های مختلف تأکید کرد.

رئیس رسانه ملی در این نشست که در آستانه سالروز تأسیس جهاد دانشگاهی برگزار شد با بیان اینکه “کشور ما با شیب مناسب در حال خیزش به‌سوی پیشرفته شدن است” از تاریخچه صنعت پیش از انقلاب و عقب‌ماندگی‌های کشور تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی یاد کرد و جهاد دانشگاهی را نخستین نهاد بنیان‌گذاری‌شده در بعد از انقلاب دانست که تا کنون توانسته فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف در سطح کشور داشته باشد.

علی‌عسکری با اشاره به فعالیت ۱۳۰ گروه ویژه تحقیقاتی در این نهاد دانشگاهی و تنوع فعالیت‌های آن گفت: عقب‌ماندگی‌های کشور می‌تواند با اتکا به ظرفیت‌های این نهاد انقلابی رفع شود.

رئیس سازمان صداوسیما با یادآوری جایگاه برتر جهاد دانشگاهی میان نهادهای دانشگاهی و نقش این نهاد در پیشرفت کشور تصریح کرد: با توجه به تعدد شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالیت‌هایشان در کشور جهاد دانشگاهی نیازمند نوسازی است و باید در طرازی برتر از این شرکت‌ها به فعالیت‌هایش ادامه دهد.

وی افزود: جهاد دانشگاهی باید باتوجه به مزیت‌ها و ظرفیت‌هایش نیازسنجی کند و به عرصه‌های جدید علم و فن‌آوری در زمینه صنایع پایین‌دستی روی آورد.

علی‌عسکری با توجه به صنایع وابسته در کشور بر ضرورت مطالعه درباره نیازهای کشور در این زمینه و خوداتکایی  در این مسیر تأکید کرد.

رئیس رسانه ملی همچنین شرکت‌های مشاوره و شرکت‌هایی را که برای ارائه تحقیق درزمینه توسعه فعالیت می‌کنند حلقه مفقوده صنعت کشور دانست و گفت: باید شرکت‌هایی داشته باشیم که به‌عنوان مرشد و راهنما بتوانند کنار صنایع متوسط و کوچک برای راه‌اندازی صنایع مختلف براساس نیاز کشور قرار گیرند.

وی افزود: این طرح می‌تواند به اصلاح نظام بانکی کشور برای رونق بخشیدن به اقتصاد کشور کمک کند و آن‌ها را از بهره‌برداری یکطرفه از سرمایه به‌سمت سرمایه‌گذاری و مشارکت دوسویه در طرح‌ها پیش ببرد.

رئیس رسانه‌ملی از حمایت همه‌جانبه سازمان صداوسیما از این شرکت‌های مشاوره خبر داد و گفت: اگر جهاد دانشگاهی در زمینه ارائه‌ طرحی برای اصلاح نظام توسعه و اقتصاد کشور به جمع‌بندی برسد سازمان صداوسیما از هیچ کمکی برای تحقق آن در کشور فروگذار نخواهد کرد و کنار جهاد دانشگاهی خواهد بود.

علی‌عسکری با ابراز اینکه رسانه‌ملی برای علوم اجتماعی اهمیت زیادی قائل است گفت: در سازمان صداوسیما بخش‌های متعددی از جمله معاونت پژوهش برنامه‌ریزی و نظارت و مرکز تحقیقات و دیگر بخش‌های تحقیقاتی سازمان وجود دارد که از همه مطالعات اجتماعی کشور استقبال می‌کند و می‌تواند همکاری مستمری با بخش پژوهش‌های اجتماعی جهاد دانشگاهی داشته باشد.

وی افزود: از همه دستاوردهای مفید جهاد دانشگاهی در زمینه مطالعات اجتماعی در برنامه‌های رسانه ملی استقبال می‌شود، با توجه به پیچیدگی‌های کار رسانه ما نیاز مبرم به دانش در این زمینه داریم و مشتری آن هستیم.

رئیس سازمان صداوسیما همچنین از آمادگی این سازمان برای معرفی دستاوردهای جهاد دانشگاهی در زمینه فناوری رسانه در سطح منطقه و کشورهای همسایه خبر داد و اعلام کرد: همه بخش‌های صداوسیما از جمله رادیو، تلویزیون و خصوصاً شبکه‌های استانی، می‌توانند با جهاد دانشگاهی همکاری کنند و با توجه به نقش شبکه‌های استانی در توسعه استان‌ها اگر رابطه معناداری میان جهاد دانشگاهی و شبکه‌های استانی برقرار شود کمک شایانی به توسعه استان‌ها خواهد شد.

وی همچنین از جهاد دانشگاهی خواست فهرست کاملی از کارشناسان خود در حوزه‌های مختلف در اختیار رسانه ملی قرار دهد تا به‌تفکیک توانمندی‌هایشان و با توجه به مأموریت‌های شبکه‌های رسانه ملی در هیئت‌های اندیشه‌ورز شبکه‌ها و اتاق‌های فکر برنامه‌ها از آن‌ها استفاده شود.

علی‌عسکری همچنین در پاسخ به درخواست جهاد دانشگاهی برای تخصیص شبکه، گروه یا برنامه‌ای به این نهاد گفت: رسانه ملی می‌تواند در عرصه شبکه‌های مجازی درصورتی که این نهاد توانمندی اداره شبکه را داشته باشد در زمینه ارائه مجوز با این نهاد همکاری کند.

رئیس سازمان صداوسیما همچنین از آمادگی معاونت سیاسی رسانه ملی برای اطلاع‌رسانی از دستاوردهای جهاد دانشگاهی سخن گفت و افزود: این دستاوردها هم در قالب اطلاع‌رسانی خبری، هم در قالب بسته‌های خبری و هم برای دستاوردهایی که ظرفیت مستندسازی دارند در قالب مستند بنا به درخواست جهاد دانشگاهی معرفی خواهند شد.

وی افزود: فعالیت‌های دانشجویی نظیر مناظره‌های علمی نیز هم در بخش‌های خبری معاونت سیاسی و شبکه خبر قابلیت پوشش دارند و هم ظرفیت شبکه سه و مخاطب جوان آن می‌تواند در قالب‌هایی جدید این فعالیت‌ها را پوشش دهد.

علی‌عسکری با اشاره به رویکرد شبکه‌های برون‌مرزی رسانه ملی برای معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: انعکاس پیشرفت‌های کشور در سطح بین‌المللی برای رسانه‌ملی اهمیت زیادی دارد و صداوسیما می‌تواند در این عرصه دستاوردهای جهاد دانشگاهی را معرفی و برای محصولات آن‌ تبلیغ کند.

رئیس رسانه ملی با اشاره به معرفی ۷هزار شرکت کوچک و متوسط در شبکه ایران کالا و تبلیغ محصولات آن‌ها گفت: در شبکه ایران کالا آمادگی داریم دستاوردهای جهاد دانشگاهی را معرفی و محصولات آن را تبلیغ کنیم.

وی  از شبکه ۴ سیما به‌عنوان شبکه دانش و دانایی نام برد که مخاطبان نخبه دارد و می‌تواند به‌طور ویژه چه در زمینه علوم اجتماعی چه بیان دستاوردها با جهاد دانشگاهی همکاری کند.

علی‌عسکری همچنین اعلام کرد که رسانه ملی در فضای مجازی در زمینه‌های مختلف از جمله ارائه اپلیکیشن‌ها یا محتوا و دستاوردهای دیگر می‌تواند همکاری خوبی با جهاد دانشگاهی داشته باشد.

وی در پایان از اهمیت تربیت نیروی انسانی در جهاد دانشگاهی سخن گفت و تأکید کرد: تربیت نیروی انسانی نخبه و کارآمد گام بزرگی است و این نیروی انسانی می‌تواند سالیان متمادی به کشور خدمت کند و رسانه ملی نیز از این نیروها استقبال می‌کند.

سیدجواد طیبی نیز در این نشست با بیان دستاوردهای جهاددانشگاهی از زمان تأسیس تاکنون از توجه ویژه مقام معظم رهبری به این نهاد به‌عنوان مولود مبارک انقلاب اسلامی یاد کرد.

وی در این نشست با معرفی زمینه‌هایی که جهاد دانشگاهی می‌تواند به رسانه ملی کمک کند گفت: جهاد دانشگاهی با توجه به اهتمام رسانه‌ملی در زمینه رونق تولید می‌تواند با حضور مستمر در برنامه‌ها به این مهم و راه‌های تحقق آن بپردازد و با تولید محتوا چه در قالب برنامه چه در قالب شبکه‌های مستقل به توسعه کشور با  ارائه راهکار کمک کند.

در این نشست معاونان صداوسیما و استان‌ها در خصوص درخواست‌های رئیس و معاونان جهاد دانشگاهی پیشنهاداتی ارائه کردند.

انتهای پیام/+


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *