تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / ری‌شهری: دعوت اهل بیت (ع) به اسلام بر پایه رفتار کریمانه بود- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

ری‌شهری: دعوت اهل بیت (ع) به اسلام بر پایه رفتار کریمانه بود- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، آیت‌الله محمد محمدی ری‌شهری در نشست شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت با اشاره به جاذبه‌های رفتاری اهل بیت (ع) گفت: محبت دستوری نیست، یا فرد جاذبه لازم برای دوست داشتن را دارد و یا اینکه از آن بی‌بهره است، آنچه واجب است معرفت نسبت به اهل بیت(ع) است زیرا نمی شود انسان زیبایی را ببیند ولی آن را دوست نداشته باشد.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) با اشاره به شعار دهه کرامت سال ۹۸ یادآور شد: بهشتِ اهل بیت (ع) کرامت است و کرامت بر سه پایه حق، صدق و رزق استوار است، اهل بیت (ع) صادقانه رفتار می‌کردند، برای جذب افراد کار ناحق انجام نمی‌دانند و رفتار کریمانه در پیش می‌گرفتند. دعوت اهل بیت (ع) به اسلام بر پایه این سه عنصر استوار بود.

آیت‌الله ری‌شهری با بیان اینکه دعوت به اسلام و امر به معروف با سخت‌گیری صورت نمی‌گیرد، گفت: در روایات آمده است حکومت بنی‌امیه بر سه پایه شمشیر، حکومت و ظلم استوار بود اما این موارد در روش اهل بیت (ع) هیچ جایی ندارند. مدارا کردن، دوستی، اهانت نکردن به دیگران، تقیه، حسن خلق به مردم، ورع و اجتهاد روش اهل بیت (ع) برای جذب مردم به دیگران هستند. ائمه اطهار(ع) همواره سفارش کردند که به گونه ای رفتار کنید و اخلاق‌تان به گونه‌ای باشد که همه مردم را جذب کنید.

وی با اشاره به اینکه در حال تدوین کتابی در مورد آیت الله حق شناس است، گفت: او شخصیتی اخلاقی، برجسته و بزرگی بودند و روش ایشان در برخورد با مفسدان و جذب افراد به مسجد بسیار آموزنده بود. روش آیت‌الله حق‌شناس هم حق، هم صادقانه و هم همراه با مدارا بود. نماز شب از تاکیدات آیت الله حق شناس بود. او با رفتار صادقانه، کریمانه و همراه با مدارا افراد بدکاره و خطاکار را درست و جذب دین می‌کرد.

محسنی‌بندپی استاندار تهران در این نشست طی سخنانی گفت: وجود بارگاه ملکوتی امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س)، حضرت شاهچراغ (ع) و عبدالعظیم حسنی (ع) در ایران برای مردم یک توفیق است و این برخورداری شرایطی را برای ما ایجاد کرده تا بتوانیم در ترویج دین اسلام قدم‌های اساسی را برداریم.

وی با بیان اینکه در دهه کرامت وظیفه ما تعمیق اسلام در زندگی مردم است، گفت: دینداری و دوری از گناه در زندگی امامان مشهود است و بزرگترین مددکار جهان هستی نیز امام علی (ع) محسوب می‌شود که در جای جای زندگی‌شان کمک به دیگران، گسترش عدالت و توجه به معیشت و رفاه جامعه مشهود است و امروز زندگی ایشان به عنوان الگو و اسوه در علم مددکاری اجتماعی مطرح است.

استاندار تهران با بیان اینکه در حال حاضر باوجود اینکه انقلاب برکات بسیاری داشته و شاهد ارتقاء شاخص‌های زندگی در عرصه‌های اخلاقی و معنوی هستیم، و جای جای کشور نیز فعالیت‌های عمرانی بسیاری رخ داده است اما کشور با توطئه‌های بسیاری نیز روبرو بوده است،‌گفت: توطئه‌های کشورهای استعماری مردم را با مشکلاتی مواجه کرده است و امروز شاهد جنگ روانی از سوی آنها نیز هستیم اما آنچه موجب می‌شود مردم فارغ از این مشکلات شوند پیاده کردن سیاست‌های اجرایی دهه کرامت است. اگر در این دهه به دنبال خدمت کریمانه و مهربانی به رسم اهل بیت هستیم برای آن است که بررسی کنیم چقدر توانسته‌ایم این اهداف را پیاده کنیم.

وی با بیان اینکه در راستای نامگذاری سال ۹۸ مقام معظم رهبری به نام رونق تولید دو کارگروه تسهیل سرمایه‌گذاری و رفع موانع تولید در استانداری تهران ایجاد شده است، گفت: توجه به معیشت مردم، توجه به اقتصاد و زندگی مردم  و غیره از سیاست‌های دستگاه‌های مختلف در استان تهران است که بنا داریم با بهره‌گیری از شعار امسال در دهه کرامت خدمات اجتماعی را به مردم ارائه کنیم. در کنار این سیاست‌ها باید نشاط و شادابی را در جامعه ایجاد کرد زیرا به لحاظ آماری، اضطراب روحی و روانی در جامعه بسیار زیاد است و باید در این فرصت شادی مؤمنانه را در جامعه ترویج کرد.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *