تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / زمان برگزاری مرحله کشوری مسابقات قرآن اعلام شد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

زمان برگزاری مرحله کشوری مسابقات قرآن اعلام شد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، زمان‌بندی برگزاری مرحله کشوری مسابقات سراسری قرآن را اعلام کرد.

بر اساس این برنامه، زمان مرحله مقدماتی با برگزاری مسابقات در رشته اذان از روز دهم مردادماه در قم آغاز می‌شود و تا ۳۰ مردادماه، که روز پایانی مسابقات در رشته قرائت تحقیق است، ادامه خواهد داشت.

بخش مقدماتی مرحله کشوری رشته‌های آوایی با حضور راه‌یافتگان از ۳۱ استان در شهر مقدس قم و به صورت ضبط استودیویی برگزار می‌شود.

شرکت‌کنندگان در بخش مقدماتی مرحله کشوری این دوره از مسابقات، براساس قرعه‌کشی و زمان‌بندی مشخص که کمیته فنی و داوری مسابقات آن را اعلام می‌کند در مکان برپایی حاضر می‌شوند تا در وقت و هزینه صرفه‌جویی شود.

بر اساس برنامه اعلام‌شده از سوی مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه روزهای ۱۰ و ۱۱ مرداد رقابت‌ها در رشته اذان برگزار و روزهای ۱۱ و ۱۲ مرداد نیز مسابقات رشته همسرایی و هم‌خوانی برپا می‌شود و مسابقات در رشته دعاخوانی نیز طی دو روز ۱۲ و ۱۳ مردادماه خواهد بود.

رقابت‌های رشته حفظ ۱۰ و ۲۰ جزء قرآن نیز طی روزهای ۱۵ تا ۱۹ مرداد و مسابقات رشته قرائت ترتیل نیز دو روز ۲۱ و ۲۲ مردادماه است. رشته حفظ کل قرآن‌کریم نیز طی بازه زمانی ۲۲ تا ۲۶ مرداد و زمان رشته قرائت تحقیق نیز ۲۶ تا ۳۰ مرداد در نظر گرفته شده است.

بر اساس این گزارش، مسابقات این مرحله در دو شیفت صبح و عصر برگزار می‌شود و نوبت اجرای هر کدام از شرکت‌کنندگان نیز براساس قرعه‌کشی مشخص و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *