تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / زنانی که نقش “هملت‌” را بازی کرده‌اند +تصویر- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

زنانی که نقش “هملت‌” را بازی کرده‌اند +تصویر- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، روزنامه گاردین در گزارشی تصویری به سراغ بازیگران زنی رفته است که در نقش هملت ایفای نقش کرده‌اند. این گزارش به بهانه هملت تازه‌ای است که در ۲۰۲۰ در اولدویک لندن روی صحنه خواهد رفت.

 

سارا برنارد، بازیگر و مدیر تئاتر فرانسوی نقش هملت را روی صحنه در پاریس و لندن در ۱۸۹۹ و سپس در ۱۹۰۰ در یک فیلم بازی کرد. او اولین بازیگر زنی بود که نقش هملت را در فیلم بازی می‌کرد.

آستا نیلسن، بازیگر دانمارکی نقش هملت را در فیلم بازی کرد. فیلم صامتی ساخته شده در آلمان به سال ۱۹۲۰ یک موفقیت تجاری بود. هملت نیلسن به عنوان زنی تربیت شده همچون یک پسر به تصویر کشیده شد.

فرانسیس دلاتور هملت را در یک تولید تفریحی در Half Moon، لندن در ۱۹۷۹ بازی کرد. مایکل بلینگتون درباره او نوشت «او سخت، سوزش‌آور، مردانه و مملو از هیجان است.»

روت میچل هملت را در هملت دختران خروشان در تئاتر ویرهاوس در کرایدون در ۱۹۹۲ بازی کرد. یان شاتلورت در City Limits نوشت «بله، بازیگران همه زن هستند. بله، برخی از آنان نقش‌های مردانه را شلوارپوش و بقیه دامن‌پوش ایفا می‌کنند. معامله بزرگ.»

آنجلا وینکلر هملت را در جشنواره ادینبورگ در سال ۲۰۰۰ بازی کرد. بلینگتون نوشت «وینکلر هیچ تلاش مشهودی برای جعل هویت یک مرد نمی‌کند. او مردانگی سطحی را اقتباس نمی‌کند. در عوض عواطف هملت را درون شخصیت خود جذب می‌کند.»

گای کاسیرس، آبک هیرینگ را در نقش شاهزاده در «هملت علیه هملت» نوشته تام لانوی و محصول Toneelgroep Amsterdam در سال ۲۰۱۴ کارگردانی کرد.

ماکسین پیک بابت بازی در نقش هملت در Royal Exchange در منچستر به سال ۲۰۱۴ با نقدهای دیوانه‌وار مواجه شد. سوزانا کلاپ نوشت «او یک شاهزاده نورسته، تقریباً پیشاجنسیتی است که بدون تکبر و بدون دخترانگی سبک‌بال پرواز می‌کند.»

میسل تری نقش هملت را- با کالین هارلی در نقش روح – در اولین فصل حضورش در مقام کارگردان هنری Shakespeare’s Globe در  ۲۰۱۸ باز کرد.

روت نگا در نقش هملت با کارگردانی یائل فاربر در جشنواره تئاتر دوبلین در ۲۰۱۸ با اون رو در نقش کلودیوس. مایکل بلینگتون نوشت «همه چیز حول این احساس می‌کند با تازگی به تصویر در آمده است.»

تسا پار در نقش هملن در نماشاخانه لیدز در ۲۰۱۹٫ کاترین لاو نوشتن «هملت اجازه می‌یابد کاملاً زن باشد. هیچ پیشنهادی در کار نیست که تسا پار نقش یک مرد را بازی ککند و یا اجرایش نشان از نوعی دوجنسیتی پذیرفته شده توسط ماکیسن پیک در همین نقش ندارد.»

کاش جومبو نقش هملت را در اولدویک لندن در سال ۲۰۲۰ بازی خواهد کرد. او گفته «شکسپیر هیچ شخصیت مردی را همچون هملت ننوشته است.او مرد تازه‌ای نوشت و امروز خیال می‌کنم ما هنوز می‌پرسیم آن مرد بودن چیست، در واقع هر مردی بودن چیست.»

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *