تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / سامانه سوم خرداد جلوه‌ای از به زیر کشانیدن بلند پروازی‌های آمریکاست- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

سامانه سوم خرداد جلوه‌ای از به زیر کشانیدن بلند پروازی‌های آمریکاست- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بامداد روز ۳۰ خرداد ماه یک فروند هواپیمای بدون سرنشین امریکایی (RQ4) که وارد فضای جمهوری اسلامی ایران شده بود، توسط سامانه پدافند هوایی سوم خرداد مورد اصابت قرار گرفت و سرنگون شد. پدافند هوایی کشور بعد از چندبار اخطار به این هواپیما نهایتاً با هدایت یک فروند موشک از سامانه سوم خرداد آن را سرنگون کرد. سامانه موشکی سوم خرداد یکی از مشهورترین سامانه‌های پدافندی ساخت ایران است که از موشک‌های طائر، صیاد و سوم خرداد بهره می‌برد. این سامانه، هواپیمای فوق را پس از رهگیری، در ارتفاع ۵۲ هزار پایی مورد اصابت قرار داده است.

سیدمحمد باقرزاده، فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به موفقیت سامانه موشکی سوم خرداد در این جریان گفت: ما با تکیه بر فرهنگ سوم خردادها (فرهنگ جهاد، مقاومت، پیروزی) آمریکا را به زیر می‌کشانیم؛ البته سامانه سوم خرداد امروز جلوه‌ای از به زیر کشانیدن عقاب بلند پروازی‌های آمریکا در منطقه و جهان بود.

وی افزود: با توجه به نقش عقاب بر روی پرچم آمریکا این حادثه را(سقوط پهباد گلوبال… که به معنای عقاب بلند پرواز است آن هم درکنار کوه مبارک)حادثه مبارکی دانسته و به فال نیک می‌گیریم. در سقوط نظام مستکبر آمریکا، آنگونه که ناصر خسرو می‌گوید: «روزی ز سر سنگ عقابی به هوا خاست و…».

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *