تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / سامسونگ روی پتنت صفحه نمایش منعطف تاشدنی خمیده کار می‌کند

سامسونگ روی پتنت صفحه نمایش منعطف تاشدنی خمیده کار می‌کند

صفحه‌نمایش تاشدنی یک ویژگی است که افراد بسیاری در انتظار آن هستند؛ طرحی که به‌تازگی در پتنت جدیدی از سامسونگ رویت شده است.

با اینکه مدت زیادی از معرفی گوشی تاشدنی سامسونگ  (Galaxy Fold) می‌گذرد، اما هنوز این عضو جدید خانواده‌ی گلکسی وارد بازار نشده و با مشکلاتی مواجه است. به نظر می‌رسد باتوجه‌به ایده‌های جالبی که محققان سامسونگ ارائه می‌دهند، شاید بهتر باشد ارائه‌ی گلکسی فولد به بازار منتفی شده و به‌جای آن از ایده‌ی جذاب صفحه‌نمایش تاشدنی و منعطف افشاشده در یک پتنت جدید دیگر استفاده شود.

مقاله‌های مرتبط:

این صفحه‌نمایش منعطف و تاشدنی با عنوان «وسایل الکترونیکی تاشدنی دارای صفحه‌نمایش منعطف» (Foldable electronic device including flexible display) به‌عنوان یک پتنت در اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا (USPTO) در سال ۲۰۱۷ رونمایی شده است. مالکیت این پتنت در اختیار شرکت سامسونگ است و متن کامل آن در اینجا قابل دسترس است.

galaxy fold

لبه‌های این گوشی در دو طرف، به‌صورت آبشاری و خمیده  (edge) طراحی شده که از این نظر مشابه گلکسی اج است. در عین حال صفحه‌نمایش این گوشی منعطف است و از بیرون تا می‌شود. البته توجه به این نکته لازم است که ساخت صفحه‌نمایش منعطفی که از بیرون تاشدنی باشد، آسان‌تر از صفحه نمایشی است که از داخل تاشدنی باشد.

مشکل بزرگ چنین صفحه نمایشی این است که صفحه‌نمایش ظریف و نازک این گوشی همواره در معرض آسیب خواهد بود. شاید یک راه‌حل مناسب برای این مشکل استفاده از محافظ صفحه‌نمایش جداشدنی باشد.


منبع این مطلب

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *