تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / سه فیلمنامه جدید از کوبریک پیدا شد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

سه فیلمنامه جدید از کوبریک پیدا شد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، استنلی کوبریک کارگردان شناخته شده سینمای جهان که به خاطر فیلم هایی مثل «دکتر استرنجلاو»، «اسپارتاکوس»، «غلاف تمام فلزی»، «تلالو»، «۲۰۰۱: یک ادیسه فضایی» و «پرتقال کوکی» شناخته می شود سال ۱۹۹۹ درگذشت. حالا خبر رسیده محتوای متنی سه فیلم سینمایی که گفته می شود به سال های ۱۹۵۴ تا ۱۹۵۶ برمی گردد از او یافت شده است. آثاری که وی در بحران ازدواج دومش نگاشته و هر سه پیرامون موضوعات مربوط به ازدواج و زندگی زناشویی است. یکی از این آثار «مرد متاهل» نام دارد.

برای این فیلم ۳۵ صفحه فیلمنامه تایپ شده همراه با حاشیه نویسی های کوبریک یافت شده و چند صفحه ای هم به صورت دستنویس موجود است. بخش هایی از این دستنوشته ها به صورت غیر منظم با خط خود کوبریک و با مداد نوشته شده است. فیلم دیگر «ازدواج بی نظیر» است که یادداشت هایی همراه با هفت صفحه صحنه پردازی برای آن پیدا شده است. در نهایت سومین اثر هم با نام «حسادت» معرفی شده که ۱۳ صفحه تایپ شده همراه با محتوایی دست نویس برای آن موجود است.

این سه طرح و فیلمنامه اخیرا به آرشیو کوبریک در دانشگاه هنرهای لندن منتقل شده است. گفته می شود اگرچه این آثار ساخته نشده است اما می توان رگه هایی از آنها را ۴ دهه بعد در فیلم «آیز واید شات» دید، آخرین اثر کوبریک که سال ۱۹۹۹ در میانه ساخت آن درگذشت.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *