تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / شهرداری تهران و اداره کل هنرهای نمایشی به تفاهم رسیدند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

شهرداری تهران و اداره کل هنرهای نمایشی به تفاهم رسیدند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر خبر داد، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نصرالله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ تهران، عصر روز یکشنبه بیست و هفتم مردادماه با حضور سعید اسدی مدیر مجموعه تئاتر شهر «تفاهم‌نامه مشارکت و همکاری برنامه‌های فرهنگی هنری در پهنه رودکی» را به امضا رساندند.

در این دیدار که با همراهی محمدجواد رشیدی معاون اجتماعی شهردار منطقه ۱۱، علی‌اصغر طاهری شهرداری ناحیه یک و حسن جودکی معاون اجرایی مجموعه تئاتر شهر برگزار شد، طرفین ضمن ابراز خرسندی از آغازِ فصل جدید همکاری‌های شهرداری تهران و اداره کل هنرهای نمایشی موضوعاتی همچون تعامل و همکاری مشترک در زمینه‌ی نیازسنجی، برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت‌های هنری در فضای پیرامونی و محوطه مجموعه تئاتر شهر را مورد بررسی قرار دادند.

نصرالله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ تهران در این دیدار با ابراز خشنودی از امضای تفاهم‌نامه گفت: طبق برنامه‌ریزی‌هایی که در پروژه پهنه رودکی صورت گرفته است، تصمیم داریم طی روزهای آینده از اعضای شورای اسلامی شهر تهران دعوت کنیم تا از مراحل مختلف این رویداد فرهنگی بازدید کنند. شهرداری منطقه ۱۱ تهران نهایت تلاش خود را انجام خواهد داد تا با همکاری و همراهی دوستان اداره کل هنرهای نمایشی در پوشش برنامه‌های هنری مطابق با فرهنگ شهروندی فعالیت مشترکی را سامان‌دهی کند و امیدوارم امضای این تفاهم‌نامه بتواند گام مؤثری در شروع فصل جدیدی از همکاری‌های فرهنگی هنری ما با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد.

شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی هم در این نشست ضمن قدردانی از شهرداری منطقه ۱۱ تهران و نیروی انتظامی در بهسازی محیط پیرامونی مجموعه تئاتر شهر طی ماه‌های گذشته گفت: خوشبختانه با اقدامات و همکاری‌های بسیار مناسبی که از سوی شهرداری منطقه ۱۱ و نیروی انتظامی انجام گرفت ما طی هفته‌های گذشته شاهد کاهش وضعیت بحرانی محیط پیرامونی مجموعه تئاتر شهر  بودیم که امیدوارم این روند همچنان استمرار داشته باشد و ما هر روز بیش از پیش شاهد برقراری محیطی آرام و بی‌دغدغه برای تردد تماشاگران و هنرمندان باشیم.

این نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر افزود: پروژه پهنه‌ی فرهنگ و هنر رودکی یکی از پروژه‌های ارزشمند شهرداری است که با همراهی شورای اسلامی شهر تهران وارد فاز عملیاتی خود شده و این موضوع اتفاق بسیار خوشایندی است که می‌تواند در بهبود اوضاع فرهنگی منطقه و آفرینش یک محیط هنری برای شهروندان نقش مؤثری ایفا کند. این پهنه دارای ویژگی‌های زیادی در حوزه هنرهای نمایشی است که از آن جمله می‌توان به ایجاد یک عرصه‌ی مناسب در معماری و امکانات سخت‌افزاری برای اجرای آثار محیطی و میدانی در پیشخوان مجموعه تئاتر شهر اشاره کرد و امیدوارم شرایط به گونه‌ای هدایت شود که هرچه زودتر شاهد بهره‌برداری کامل این پروژه باشیم. در این راستا امضای تفاهم‌نامه مشارکت و همکاری برنامه‌های فرهنگی و هنری در پهنه رودکی می‌تواند آغازگر فصل تازه‌ای از همکاری اداره کل هنرهای نمایشی و شهرداری منطقه ۱۱ باشد.

پوشش برنامه‌های فرهنگی هنری در پهنه رودکی در راستای ارتقا فرهنگ شهروندی، مساعدت شهرداری منطقه ۱۱ تهران در برگزاری هرچه بهتر جشنواره‌ها و رویدادهای مرتبط با مدیریت اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجموعه تئاتر شهر، تأکید بر ساخت‌وساز مطابق با معماری مجموعه تئاتر شهر در محیط‌های بیرونی این مرکز نمایشی، ایجاد یک مرکز محیطی میدانی برای اجرای گونه‌های متنوع اجرایی از جمله نمایش‌های آیینی و سنتی و مجالس تعزیه در محدوده پهنه رودکی، رسیدن به سازوکارهای مناسب در جهت استفاده بهینه از مجتمع فرهنگی مذهبی ولیعصر (عج) در ضلع جنوبی مجموعه تئاتر شهر از جمله موضوعاتی بود که در این نشست موردبحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

در پایان این دیدار تفاهم نامه مشارکت و همکاری برنامه‌های فرهنگی هنری در پهنه رودکی به امضای شهردار منطقه ۱۱ تهران و مدیرکل هنرهای نمایشی رسید.

ساماندهی فضای بیرونی و محیط پیرامون مجموعه تئاتر شهر به عنوان یک بنای ملی و ثبت‌شده، بهره‌مندی از محیط بوستان شهری این مرکز و مشارکت شهرداری تهران، اداره کل هنرهای نمایشی در ایجاد هویت هنری و فضای فرهنگی، برگزاری برنامه‌های هنری در حوزه هنرهای نمایشی، ایجاد یک محیط امن و هم‌افزایی در استفاده از توانایی و امکانات طرفین، تولید و اجرای آثار هنری با موضوع شهر و شهروندی و توجه به موضوعات زندگی شهری، مشارکت در برگزاری برنامه‌های نمایشی در سطح پهنه رودکی، محوطه مجموعه تئاتر شهر و بوستان دانشجو، مشارکت در تبلیغات شهری از جمله مواردی است که در این تفاهم‌نامه موردتوجه قرار گرفته است.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *