تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / صانعی: جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها به دلیل سیاست‌گذاری، سطح کیفی پایینی داشت- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

صانعی: جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها به دلیل سیاست‌گذاری، سطح کیفی پایینی داشت- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استان‌های صداوسیما با حضور رئیس رسانه ملی در خراسان شمالی با ۹۴۹۷ عنوان در بخش‌های سیما، صدا، فضای مجازی، خبر، شعر و موسیقی، پژوهش و تحقیقات و بین‌الملل برگزار شد و ۲۶۰ تندیس و دیپلم افتخار به افراد و آثار برتر اهداء شد.

یکی از وجه تمایزهای برپایی جشنواره استانی، نمایشِ تمدن، فرهنگ و آداب و رسوم اقوامِ مختلف ایران است اما جشن‌های استانی صداوسیما در امتدادِ این مقاصد، به تعبیرِ بسیاری از کارشناسان فاقد تراز هنری بوده و به غیر از اهدای چند جایزه سرمنزل خاصی را به دست نیاورده است. از این جهت به نظر می‌رسد برگزاری چنین جشن‌هایی همچنان غیرقابل تحلیل است.

در همین رابطه «منوچهر صانعی» برنده جایزه «بهترین تدوین» برای سریال «قطعه گمشده» در رابطه با سطح برگزاری این جشنواره اظهار نظر به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت: به نظر بنده این جشنواره با توجه به حجم زیاد آثار ارسالی برای دبیرخانه و همچنین سیاست برگزاری جشنواره توسط معاونت امور استان‌ها از سطح کیفیت پایینی برخوردار بود و البته که به دلیل عدم وجود زیرساخت در اغلب استان‌ها نباید انتظار بالایی از این جشنواره داشته باشیم.

تدوینگر برگزیده این جشنواره با سریال “قطعه گمشده” در رابطه با اینکه فیلم تلویزیونی «شعری برای قاسم» نامزد ۷ بخش و برنده ۴ بخش شده ولی در قسمت فیلم‌های تلویزیونی جایزه‌ای برای تدوین در نظر نگرفته شده است، ابراز تعجب کرد و گفت: برای خود من خیلی عجیب بود که این جشنواره در بخش مهمی چون فیلم‌های تلویزیونی برای عوامل پشت صحنه به جز کارگردان، هیچ جایزه‌ای در نظر نگرفتند، ولی این تصمیم به هر دلیلی خوشایند نبود.

وی افزود: شما بهتر می‌دانید که در فیلم‌های تلویزیونی عواملِ با انگیزه و جوانی فعالیت می‌کنند و معرفی این عزیزان می‌تواند به شدت در روند رشد و انگیزه گرفتن برای پیشرفت در فعالیت هنریشان تأثیر بگذارد.

برنده جایزه بهترین تدوین نسبت به حضور بین‌المللی این آثار اضافه کرد: واقعیت این است  جشنواره تولیدات مراکز استان‌های صداوسیما جشنواره یک جشنواره درون خانوادگی تلویزیون بود و خیلی بُرد آنچنانی ندارد، البته فیلم «شعری برای قاسم» به کارگردانی حسین عامری که بنده افتخار تدوینش را داشتم از این پتانسیل برخوردار است و تهیه‌کننده این اثر با همکاری بخش بین‌المللی صداوسیما می‌تواند این اثر را برای جشنواره‌های خارجی نیز ارسال کند.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *