تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / علی‌عسکری: مرحوم آهی الگویی از خستگی‌ناپذیری را ارائه کرده است+تصاویر- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

علی‌عسکری: مرحوم آهی الگویی از خستگی‌ناپذیری را ارائه کرده است+تصاویر- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مراسم تشییع پیکر مرحوم آهی، با حضور عبدالعلی علی عسکری رییس صداوسیما، حجت‌الاسلام دعایی،‌سهیل محمود‌ی، محسن مومنی نسب،‌موسوی گرمارودی، حسین اسرافیلی، محمدعلی بهمنی، اسماعیل امینی، بیگی حبیب ابادی، مرتضی امیری اسفندقه، ناصر فیض، حمید شاه ابادی معاون صدا و جمعی دیگر از هنرمندان رادیو برگزار شد.

جاویدنیا: ۳۰ سال با “آهی” زندگی کردیم

علیرضا جاویدنیا هنرمند رادیو در ابتدای این مراسم گفت: خصوصیات خوب او را سرلوحه زندگی قرار دهیم. ما بیشتر از سی سال با او در سازمان زندگی کردیم.

رئیس صداوسیما: آهی را الگو قرار دهید

علی عسکری در این مراسم گفت: او یکی از سرمایه ها و ذخایر ملت ایران است. من به خانواده، فرزند او و خانواده صداوسیما و مقام معظم رهبری که به او محبت داشتند و دائما احوالشان را می پرسیدند تسلیت می‌گویم.

وی ادامه داد: حسین آهی از میان ما رفت اما الگوی انسان متدین انقلابی و هنرمند بزرگ و ارزشمندی است که امیدوارم همکاران ما در رسانه ملی و جوانانی که به رادیو و صداوسیما می پیوندند او را الگوی خود قرار دهند. او بی ادعا بود و در راه اعتلای فرهنگ ایران می کوشید.

بهروز رضوی: آهی نازنینی بود که شیله پیله نداشت

بهروز رضوی از گویندگان پیشکسوت رادیو نیز در این مراسم تصریح کرد: او بسیار می دانست و سوار کار خودش بود. دست روزگار گلچین است و او نازنینی بود که بسیار بی شیله پیله بود اجازه دهیم روحش در آرامش به سرای دیگر بپیوندد.

بزرگترین مشکل پدر به روایت پسر

حافظ آهی فرزند حسین آهی در ادامه پشت تریبون قرار گرفت و بیان کرد: آنها که پدر را می شناختند می دانستند بزرگترین مشکلی که او داشت می خواست باعث زحمت کسی نشود. من هم نمی خواهم اینجا سخن طولانی شود و در این آفتاب کسی اذیت شود.

وی ادامه داد: من فقط می خواهم از همه کسانیکه در سختی بیماری پدرم و در این ماه های آخر در کنار ما بودند و باعث شدند این روزها بهتر بتوانیم تحمل کنیم تشکر کنم.

شعرخوانی موسوی گرمارودی

موسوی گرمارودی از شاعران پیشکسوت نیز پشت تریبون حاضر شد و با بیان اینکه آقای احتشامی برای حسین آهی پیامی فرستاده است ابتدا شعر او را خواند و بعد بدون جمله ای، شعر دیگری در رثای آهی خواند.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *