تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / قطعی دو مسیر انتقال فیبر نوری در اروپا؛ دلیل اختلال سرعت اینترنت ایران

قطعی دو مسیر انتقال فیبر نوری در اروپا؛ دلیل اختلال سرعت اینترنت ایران

وزیر ارتباطات در توضیح افت سطح دسترسی به اینترنت اعلام کرد قطعی مسیر انتقال فیبر نوری در اروپا باعث اختلال گسترده در ارتباطات بین‌المللی ایران شده بود.

بامداد پنج‌شنبه ۶ تیرماه، کاربران افت محسوسی در سرعت و کیفیت اینترنت مشاهده کردند که واکنش عضو هیأت مدیره‌ی شرکت ارتباطات زیرساخت و همچنین وزیر ارتباطات را در پی داشت. به‌گفته‌ی عضو هیأت مدیره‌ی شرکت ارتباطات زیر ساخت این اختلال گسترده بین ۴۳ دقیقه‌ی بامداد و ساعت ۲ بامداد امروز پیرو قطعی دو مسیر انتقال فیبر نوری در اروپا به وجود آمد و موجب افت محسوس سرعت و کیفیت اینترنت اکثر کاربران داخل کشور شد. وی همچنین اعلام کرد باتوجه‌به بررسی‌های انجام‌شده، هیچ‌گونه حمله یا خرابی عمدی شناسایی نشده است.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و قطعی فیبر در مسیرهای بالادستی در اروپا بین بلغارستان و فرانکفورت را علت اختلال گسترده اعلام کرد. به‌گفته‌ی وی، چند تأمین‌کننده‌ی اینترنت ایران، از این مسیرها استفاده می‌کردند و همین موضوع باعث اختلال یک ساعت‌ونیمه در ارتباطات بین‌المللی ایران شد. وی همچنین با انتشار گرافی اعلام کرد هزار گیگابیت‌برثانیه قطعی ظرفیت داشتیم و نوشت:

همان‌طور که در گراف زیر دیده می‌شود، قطعی فیبر در مسیرهای بالادستی در اروپا بین بلغارستان و فرانکفورت که چند تأمین‌کننده‌ی اینترنت ایران، از آن مسیرها استفاده می‌کرده‌اند، باعث اختلال گسترده‌ی ۱/۵ ساعته در ارتباطات بین‌المللی ایران شده بود. هزار گیگابیت برثانیه قطعی ظرفیت داشتیم.

گراف قطعی اینترنت

معاون فنی آسیاتک نیز در تماس با زومیت عنوان کرد اختلال پیش آمده به‌دلیل مشکل بین‌المللی قطعی مسیر انتقال فیبر نوری بین بلغارستان و فرانکفورت بوده و مشکل اینترنت این شرکت صبح امروز کاملا برطرف شده است. شرکت زیرساخت یکپارچه‌ی ابری آروان نیز با انتشار تصویری گستردگی اختلالات اینترنت در هفت دیتاسنتر مختلف داخلی بین حدود ساعات ۰۰:۳۰ و ۲:۲۰ بامداد امروز را نشان داد.

تصویر ابرآروان از اختلالات اینترنت


منبع این مطلب

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *