تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / مایکروسافت نام ویندوز دیفندر را به مایکروسافت دیفندر تغییر می‌دهد

مایکروسافت نام ویندوز دیفندر را به مایکروسافت دیفندر تغییر می‌دهد

مایکروسافت در نظر دارد تا ضمن ارائه‌ی نرم‌افزار امنیتی ویندوز دیفندر برای سایر سیستم‌های عامل، نام آن را به مایکروسافت دیفندر تغییر دهد.

مایکروسافت اعلام کرده است که قصد دارد سرویس Windows Defender ATP را برای دستگاه‌های غیر ویندوزی نیز ارائه کند؛ به‌ همین‌ جهت، برند این سرویس محافظتی را از Windows Defender ATP به Microsoft Defender ATP تغییر می‌دهد. این تغییر هنوز در ویندوز ۱۰ قابل مشاهده نیست، ولی به‌نظر می‌رسد که به‌زودی شاهد ارائه‌ی Microsoft Defender روی رایانه‌های مجهز به ویندوز ۱۰ خواهیم بود.

مقاله‌های مرتبط:

گفته می‌شود غول ردموندی به‌دنبال انتشار مایکروسافت دیفندر در به‌روزرسانی ۲۰H1 ویندوز ۱۰ است که در ماه آوریل ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد. البته فرایند تغییر نام از ویندوز دیفندر به مایکروسافت دیفندر از پیش آغاز شده و در به‌روز‌رسانی ۲۰H1 شماره‌ی ۱۸۹۴۱ ویندوز ۱۰ نام بعضی از قسمت‌های ویندوز دیفندر تغییر یافته است. برای مثال نام قسمت محافظ امنیتی Windows Defender Exploit Guard به Microsoft Defender Exploit Guard تغییر کرده است. البته عملکرد این بخش با قبل هیچ تفاوتی نکرده است و همچنان برای جلوگیری از نفوذ به ویندوز ۱۰ به‌کار می‌رود.

گفتی است مایکروسافت دیفندر نیز با ویندوز دیفندر هیچ فرقی نداشته و عملکرد آن‌ها دقیقا مشابه یکدیگر است. با این‌ حال، ممکن است مایکروسافت همگام با این تغییر، قابلیت‌های پیشرفته‌ای را به ضدویروس خود اضافه کند. اگر چنین قابلیت‌های پیشرفته‌ای ارائه شوند، نه‌تنها در دستگاه‌های ویندوزی بلکه در دستگاه‌های مجهز به سایر سیستم‌های عامل مثل مک نیز قابل استفاده خواهد بود.


منبع این مطلب

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *