تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / مجسمه‌سازان با «چهارسوی خیال» به خانه هنرمندان آمدند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

مجسمه‌سازان با «چهارسوی خیال» به خانه هنرمندان آمدند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، در این نمایشگاه ۱۸۲ اثر از ۱۶۰ هنرمند به نمایش گذاشته شده است و بنا بر سنت همیشگى چهارسوى خیال، آثار مذکور به انتخاب هنرمندان و بدون داورى به این نمایشگاه راه یافته‌اند.

علیرضا خاقانی هنرمند مجسمه‌ساز درباره چهارسوى خیال گفت: این نمایشگاه آثار اعضای انجمن مجسمه‌سازان است. بر اساس فراخوانی که از سوى انجمن اعلام شد، اعضا میتوانستند حداکثر ۳ اثر از کارهاى اخیر خود را به نمایش بگذارند. ویژگى چهارسوى خیال از ابتدا تا امروز این است که انتخاب آثار به عهده خود هنرمندان بوده است. در واقع موضوع آثار این نمایشگاه “آزاد” بوده و هنرمند این امکان را دارد که ایده و فضاهای شخصی خاص خود را به نمایش بگذارد. این موضوع باعث شده نگاه  خوب و حرفه ای  از فضای مجسمه‌سازی ایران را در نمایشگاه شاهد باشیم و در مجموع،  برآیند خوبی از آثار مجسمه‌سازان کشورمان در مخاطبانمان ایجاد کنیم.

وی گفت: آثار این دوره از نمایشگاه نسبت به سال‌های گذشته کیفیت بهتری دارند و نمایشگاه مراحل پختگی خود را طی می‌کند و به مرور به اعتبار و ارزش آن افزوده می‌شود، امیدوارم در سال‌های آتی پیشرفت بیشتری داشته باشیم و کارهای بهتری را ببینیم. همچنین باید اشاره کنم که فراهم کردن این نمایشگاه کار سنگینی بود و  هیات مدیره انجمن مجسمه‌سازان زحمات زیادی برای برگزاری آن کشیدند.

وی با اشاره به حضور آثارش در این نمایشگاه افزود: با سه اثر بدون عنوان در نمایشگاه حضور دارم. معتقدم با انتخاب عنوان براى اثر هنرى مواجه مخاطب با اثر را محدود به عنوان کرده و امکان برداشت آزادانه را سلب میکنیم. آثارى که در چهارسوى خیال  ارائه داده‌ام کارهایى مفهومی هستند به همین جهت ترجیح دادم خط فکری خاصی به مخاطب ندهم تا  برداشت خود را از اثر داشته باشد.

هومن سلیمی، دیگر هنرمندمجمسه‌ساز و عضو هیات مدیره انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران نیز افزود:‌ از ده سال پیش در انجمن مجسمه‌سازان نمایشگاه‌هایی را برپا کردیم که در آن کارها داوری می‌شد و برخی آثار انتخاب نمی‌شدند. سپس تصمیم گرفتیم نمایشگاه «چهارسوی خیال» را به گونه  متفاوتی  برگزار کنیم و در نمایشگاه داوری نداشته باشیم.

وی ادامه داد: نخستین نمایشگاه چهارسوی خیال سال ۸۸ در موزه امام علی(ع) برگزار شد و  هم اکنون ششمین دوره آن با حضور اساتید و هنرمندان از کیفیت بالاتری برخوردار است.

ششمین نمایشگاه “چهارسوی خیال” تا ۴ مرداد در گالری‌های خانه هنرمندان ایران دایر است. 

 

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *