تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / معجزه‌ امام هادی (ع) و سوالاتی که هیچگاه پرسیده نشد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

معجزه‌ امام هادی (ع) و سوالاتی که هیچگاه پرسیده نشد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، حجت‌الاسلام عبدالحمید شهاب کارشناس و پژوهشگر علوم قرآن و حدیث در بیانی به معجزه‌ای از حضرت امام هادی (ع) اشاره کرد و گفت: روزی مردی کیلومترها مسافت از بصره را طی کرد تا به دیدار امام هادی (ع) در سامرا بیاید، سوالات و وجوهات زیادی هم از مردم بصره با خود آورده بود، اما همچنان پس از سه روزی که در سامرا نبود موفق به دیدار امام (ع) نشد.

 

وی افزود: آن مرد تصمیم گرفت یک سبد خیار بخرد، به داخل کوچه‌ای رفت که خانه امام هادی (ع) انتهای آن کوچه بود، سبد خیار را روی سر گذاشت و شروع به سر و صدا کردن کرد تا مردم از او خرید کنند. بعد از اندکی خادم امام هادی (ع) به حضرت عرضه داشت آقاجان! در می‌زنند، اجازه هست در را باز کنم؟ حضرت فرمود: یکی از شیعیان ما به سختی از بصره به اینجا آمده و من خودم می‌خواهم به دیدار او بروم.

حجت‌الاسلام گفت: وقتی حضرت به جلوی در آمد، آن مرد دست و پای خود را گم کرد و عرضه داشت: اجازه دهید دست شما را ببوسم، حضرت اجازه نداد و فرمود: اگر چنین کنی جانت را از دست خواهی داد. وقتی آن مرد تصمیم گرفت سوالات را به خدمت امام عرضه کند، حضرت فرمود: من تمام سوالات شما و مردم بصره را به همراه پاسخ‌های آنها را برایت مکتوب کردم.

* ادامه سخنان حجت‌الاسلام شهاب را در فیلم زیر ببینید.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *