تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / مومنی‌شریف: جوان‌گرایی در حوزه هنری ادامه دارد اما نه شتاب‌زده و احساسی!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

مومنی‌شریف: جوان‌گرایی در حوزه هنری ادامه دارد اما نه شتاب‌زده و احساسی!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، حوزه هنری نهادی زیرمجموعه سازمان تبلیغات اسلامی است که از فعالیت‌های هنری و فرهنگی حمایت می‌کند. حوزه هنری در حوالی سال ۱۳۵۷ به نام کانون نهضت فرهنگی اسلامی به ابتکار طاهره صفارزاده تأسیس شد و پس از چند ماه به حوزه اندیشه و هنر اسلامی تغییر نام یافت و در ابتدای دهه ۱۳۶۰ به سازمان تبلیغات اسلامی پیوست.

محسن مومنی‌شریف بیش از یک دهه ریاست حوزه هنری را برعهده دارد. او در خصوص چشم‌انداز چهل‌ساله دوم حوزه به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت: حوزه هنری در اساسنامه‌اش دو وظیفه اصلی دارد یکی بخش تولید محصولات و تولیدات هنری است با آنچه مربوط به انقلاب اسلامی می‌شود و در کنار آن وظیفه دیگری دارد وظیفه آموزش و به اصطلاح امروز تربیت و معرفی نیرو است.

وی با اشاره به کار تاریخ شفاهی و دفاع‌مقدس در چهل‌سال دوم علاوه بر وظایف ذاتی دیگر حوزه هنری دنبال می‌شود، تأکیدکرد: من فکر می‌کنم در چهل سال دوم انقلاب اسلامی علاوه بر دو وظیفه ذاتی حوزه هنری، تولید محصولات هنری و تربیت و معرفی نیرو، یک کاری در حوزه هنری انجام شده جلوه‌ای داشته بحث تاریخ انقلاب اسلامی است که در حوزه تاریخ شفاهی و دفاع مقدس با جدیت دنبال می‌شود. مقام معظم رهبری برای فهم درست چهل سال آینده چشم‌اندازی ترسیم کرده با توجه به آنچه که در چهل سال گذشته اتفاق افتاده باید آینده‌سازی شود. این به نظرم وظیفه بزرگ حوزه هنری است.

مومنی‌شریف در پاسخ به این سوال که تغییرات و تحولات دیگری در حوزه هنری شاهد خواهیم بود، افزود: بستگی دارد؛ یک بخش که چاره‌ای نیست و طبیعی است. یک بخش هم با آن تیمی که من کار کرده‌ام نگاه‌مان همواره به واگذاری مسئولیت به جوان‌ها و هنرمندان بوده است. ماجرای جوان‌گرایی ادامه خواهد داشت البته یک جوان‌گرایی معقول و نه شتابی و احساسی! تقریباً در این چند سال نگاه‌مان اینگونه بوده و اینکه هنرمندان باید حوزه را اداره کنند. بحمدالله این اتفاق افتاده و امروز ۸۰ درصد مدیران حوزه هنری از هنرمندان به نام هستند.

رئیس حوزه هنری در واکنش به حاشیه‌های حمایت از برخی فیلم‌ها، توضیح داد: حوزه هنری جای تأثیرگذاری است و هر نهاد و سازمان تأثیرگذاری همیشه حاشیه دارند. یک امر طبیعی است و مهم این است که حوزه هنری درست تشخیص بدهد و وظیفه خودش را انجام دهد. طبیعتاً هر اتفاقی می‌افتد عده‌ای موافق آن هستند و عده‌ای هم مخالف! این مهم است حوزه وظیفه‌اش را بشناسد و وظیفه‌اش را انجام دهد.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *