تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / نامزدهای دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما اعلام شدند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

نامزدهای دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما اعلام شدند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، نامزدهای دریافت این جایزه در ۸ رشته اعلام شدند و در بخش فیلم‌های سینمایی، دو فیلم مغزهای کوچک زنگ زده و عصبانی نیستم با ۵ عنوان نامزدی و آشغالهای دوست داشتنی و خوک با ۴ عنوان نامزدی صدر نشین هستند.
درساژ، شعله ور، بمب یک عاشقانه، عرق سرد، تنگه ابوقریب و شماره ۱۷ سهیلا، با ۳ عنوان نامزدی در رده بعدی قرار دارند.

به نقل از روابط عمومی سینماسینما، نامزدها با رای ۸۶ سینماگر، منتقد و کارشناس عضو این آکادمی انتخاب شده‌اند و برندگان در آئین پایانی آکادمی در روز ۱۹ مردادماه جاری معرفی خواهند شد.
اسامی کامل نامزدهای دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما به ترتیب الفبا به این شرح است:

* بهترین فیلم:
آشغالهای دوست داشتنی(به تهیه کنندگی محسن امیریوسفی)
بمب؛ یک عاشقانه(محسن رسولف)
تنگه ابوقریب(سعید ملکان)
خوک(مانی حقیقی)
سرو زیر آب(سید حامد حسینی)
شعله‌ور(محمدرضا شفیعی)
عصبانی نیستم(رضا درمیشیان)
مغزهای کوچک زنگ زده(سعید سعدی)

* بهترین کارگردان:
محسن امیریوسفی(آشغالهای دوست داشتنی)
محمدعلی باشه آهنگر(سرو زیر آب)
بهرام توکلی(تنگه ابوقریب)
مانی حقیقی(خوک)
رضا درمیشیان(عصبانی نیستم)
هومن سیدی(مغزهای کوچک زنگ زده)
پیمان معادی(بمب؛ یک عاشقانه)
حمید نعمت‌الله(شعله ور)

* بهترین فیلمنامه نویس:
محسن امیریوسفی(آشغالهای دوست داشتنی)
مانی حقیقی(خوک)
رضا درمیشیان(عصبانی نیستم)
حامد رجبی(درساژ)
هومن سیدی(مغزهای کوچک زنگ زده)
محمود غفاری(شماره ۱۷ سهیلا)
پیمان معادی(بمب؛ یک عاشقانه)
حمید نعمت‌الله و هادی مقدم دوست(شعله ور)

* بهترین بازیگر زن:
سارا بهرامی(دارکوب)
زهرا داودنژاد(شماره ۱۷ سهیلا)
سحر دولتشاهی(عرق سرد)
باران کوثری(عرق سرد)
باران کوثری(عصبانی نیستم)
نگار مقدم(درساژ)
شبنم مقدمی(خجالت نکش)
مهتاب نصیرپور(آستیگمات)
شیرین یزدانبخش(آشغالهای دوست داشتنی)

* بهترین بازیگر مرد:
فرهاد اصلانی(مغزهای کوچک زنگ زده)
امیر جدیدی(عرق سرد)
امیر جدیدی(هت تریک)
امین حیایی(شعله ور)
جواد عزتی(تنگه ابوقریب)
نوید محمدزاده(عصبانی نیستم)
نوید محمدزاده(مغزهای کوچک زنگ زده)
حسن معجونی(خوک)
علی مصفا(گرگ بازی)

* بهترین فیلمساز اول:
پویا بادکوبه(درساژ)
محمود غفاری(شماره ۱۷ سهیلا)
پوریا کاکاوند(گلدن تایم)
عباس نظام‌دوست(گرگ بازی)
کاظم ملایی(کوپال)

* بهترین فیلم مستند:
اسرار دریاچه(آرمان ایثاریان)
اکسدوس(بهمن کیارستمی)
بهارستان، خانه ملت(بابک بهداد)
پرسپولیس، شیکاگو(ارد عطارپور)
خاتمه(مهدی و هادی زارعی)
خرامان(آرش اسحاقی)
فریاد رو به باد(سیاوش جمالی و عطا مهراد)

* بهترین فیلم کوتاه
بچه خور(محمد کارت)
تشریح(سیاوش شهابی)
تو هنوز اینجایی(کتایون پرمر و محمد روحبخش)
دریای تلخ(فاطمه احمدی)
گسل(سهیل امیرشریفی)
ماچ سینمایی(کریم لک زاده)
مثل بچه آدم(ارین وزیر دفتری)

آیین پایانی دومین دوره جایزه آکادمی «سینماسینما» به دبیری کیوان کثیریان و ریاست کیانوش عیاری روز ۱۹ مردادماه در هتل انقلاب تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *